• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wrzeszcz doczeka się basenu. Znamy jego projekt

Michał Brancewicz
1 czerwca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (244)
  • Tak ma wyglądać obiekt z basenem, który powstanie przy skrzyżowaniu al. Legionów i ul. Kościuszki we Wrzeszczu. Za jego budowę będą odpowiadać Międzynarodowe Targi Gdańskie, którym miasto przekazało grunt.
  • Tak ma wyglądać obiekt z basenem, który powstanie przy skrzyżowaniu al. Legionów i ul. Kościuszki we Wrzeszczu. Za jego budowę będą odpowiadać Międzynarodowe Targi Gdańskie, którym miasto przekazało grunt.
  • Wnętrza budynku pływalni we Wrzeszczu.

Na początku przyszłego roku może rozpocząć się budowa basenu u zbiegu Legionów i KościuszkiMapka. Projekt budynku, w którym znajdą się też sauny, gabinety rehabilitacyjne i sale konferencyjne, jest na ukończeniu. Za realizację odpowiadają Międzynarodowe Targi Gdańskie.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


W twojej dzielnicy jest basen?

- Ruszamy z kolejną inwestycją, ważną dla mieszkańców. Nowy basen w tej części Gdańska jest bardzo wyczekiwany - ogłosiła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Rano będzie służył gdańskim dzieciom i młodzieży, a po południu każdemu, kto ma siły i chęci. Do dyspozycji mieszkańców będzie nie tylko sama pływalnia, ale także strefa saun, czy brodziki dla najmłodszych.
O budowie basenu w największej dzielnicy Gdańska mówi się od lat. Podjęto próby wybudowania obiektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, ale zakończyły się fiaskiem.

Rok temu informowaliśmy, że budowę powierzono spółce Międzynarodowe Targi Gdańskie, której większościowym udziałowcem jest miasto.

Mniej więcej w tym samym czasie Robyg sprzedał sąsiednie tereny po Gedanii innemu deweloperowi.

Robyg sprzedał teren Gedanii. Nabywcą spółka z Trójmiasta Robyg sprzedał teren Gedanii. Nabywcą spółka z TrójmiastaBudowa basenu we Wrzeszczu zajmie półtora rokuW ostatnim czasie sprawy związane z przygotowaniem do budowy basenu nabrały tempa. Powstała koncepcja, a obecnie trwają prace projektowe, którą są już na ukończeniu.

- Wystąpienie o pozwolenie na budowę planowane jest przełomie 2023 i 2024 roku - zapowiada Daniel Stenzel, rzecznik prasowy Prezydent Miasta Gdańska.
Z naszych informacji wynika, że sama budowa potrwa ok. 1,5 roku. W optymistycznym wariancie, jest zatem szansa, że obiekt powstanie w drugiej połowie 2025 roku.

Sauny, gastronomia i 100 miejsc parkingowych pod ziemiąBudynek będzie się składał z jednej kondygnacji podziemnej i trzech naziemnych. Jego wysokość to 20,2 m, a powierzchnia użytkowa 6650 m kw.

Poza basenem i infrastrukturą z nim związaną: szatniami, toaletami i prysznicami, przewidziana są następujące funkcje: saunarium, pomieszczenia gastronomiczne, pomieszczenia użytkowe rekomendowane np. na gabinety rehabilitacyjne, kosmetyczne, lekarskie, sale konferencyjno-wykładowe.

W ramach nowego kompleksu sportowego powstanie także boisko i plac zabaw.

W planach jest też parking podziemny na ok. 100 miejsc.

Grunty od miasta dla MTGNa ostatniej sesji Rady Miasta radni przegłosowali uchwałę, na mocy której Gdańsk wniesie aportem do Międzynarodowych Targów Gdańskich cztery działki o łącznej powierzchni 5,3 tys. m kw. znajdujące się u zbiegu al. Legionów i ul. Kościuszki. Ich łączna wartość to ponad 7,1 mln zł.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (244)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane