• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wspominamy stare nekropolie w Trójmieście

rb
31 października 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Na liście filmów znajduje się m.in. poświęcony miejscom pochówku znanych mieszkańców Trójmiasta. Na zdjęciu jeden z nich - nagrobek prof. Kieturakisa, słynnego lekarza, który znajduje się na cmentarzu Srebrzysko we Wrzeszczu. Na liście filmów znajduje się m.in. poświęcony miejscom pochówku znanych mieszkańców Trójmiasta. Na zdjęciu jeden z nich - nagrobek prof. Kieturakisa, słynnego lekarza, który znajduje się na cmentarzu Srebrzysko we Wrzeszczu.

Cmentarz Łostowicki, Srebrzysko czy Witomiński. Na Wszystkich Świętych największe nekropolie Trójmiasta zapełnią się tysiącami osób, które przyjdą odwiedzić na nich swych bliskich. W artykule zaprezentujemy wybrane filmy, w których na przestrzeni ostatnich lat zaprezentowaliśmy historię mniej znanych miejsc pochówku dawnych mieszkańców naszej aglomeracji.Czy masz bliskich pochowanych na cmentarzach w Trójmieście?

Przypadające 1 listopada święto Wszystkich Świętych to wyjątkowy dzień, w którym odwiedzamy groby swoich bliskich. Wspominamy ich, modlimy się za nich, kładziemy na ich mogiłach znicze czy kwiaty.

Dla wielu pasjonatów lokalnej historii to także pretekst, by nie tylko odwiedzić swoich bliskich, ale również odwiedzić dawne nekropolie, by zadumać się na nich nad burzliwą historią naszego regionu.

W Trojmiasto.pl opublikowaliśmy wiele filmów, w których zaprezentowaliśmy dzieje wybranych nekropolii. Poniżej przedstawiamy listę filmów, które - mamy nadzieję - staną się asumptem do spaceru po miejscach pochówku dawnych mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Cmentarz ewangelicki przy ul. CedrowejMapka na UjeściskuPosłuchaj o historii cmentarza na Ujeścisku


Cmentarz pod posadzką Bazyliki MariackiejMapka w GdańskuHistoria cmentarza w Bazylice Mariackiej w Gdańsku


Cmentarz katolicki przy ul. SłowackiegoMapka w BrętowiePosłuchaj o historii cmentarza w Brętowie


Cmentarz żydowski przy ul. MalczewskiegoMapka w SopociePosłuchaj o historii cmentarza żydowskiego w Sopocie


Cmentarz katolicki przy ul. ArciszewskichMapka na OksywiuPosłuchaj o historii cmentarza na Oksywiu


Groby znanych mieszkańców TrójmiastaPosłuchaj o grobach znanych mieszkańców Trójmiasta

rb

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (81)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane