• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyspecjalizował się w kradzieżach rowerów. Zarzuty za 12 przestępstw

on
4 lipca 2023, godz. 13:00 
Opinie (145)
Złodziej recydywista w rękach policjantów. Jego "specjalnością" była kradzież rowerów. Złodziej recydywista w rękach policjantów. Jego "specjalnością" była kradzież rowerów.

48-latek bez stałego miejsca zamieszkania odpowie za kradzież co najmniej dwunastu rowerów o wartości prawie 30 tys. zł. Mężczyznę zatrzymali gdańscy policjanci. Był już wcześniej karany za kradzieże.Czy ukradziono ci kiedyś rower?

Podejrzany został namierzony przez policjantów z komisariatu przy ul. Platynowej 6FMapka, którzy pracowali nad sprawą kradzieży roweru, do której doszło w maju na terenie Oruni. Na podstawie zdobytych informacji udało im się ustalić sprawcę.

Namierzyli sprawcęPo sprawdzeniu informacji policjanci zatrzymali 48-latka bez stałego miejsca zamieszkania.

Rowerzysta o grzechach rowerzystów: jazda bez kasku i przeświadczenie o własnej nieśmiertelności Rowerzysta o grzechach rowerzystów: jazda bez kasku i przeświadczenie o własnej nieśmiertelności
- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że w związku z kradzieżami rowerów jest też poszukiwany przez inne gdańskie komisariaty. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży rowerów o wartości prawie 7,5 tys. zł, do których doszło na terenie Oruni - informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Nie tylko Orunia, nie tylko GdańskDalej zatrzymanym zajęli się policjanci z komisariatu na Przymorzu.

- Za przestępstwa, których dopuścił się na przełomie marca oraz czerwca, przedstawili mu kolejne 5 zarzutów kradzieży rowerów o wartości 13 tys. zł - dodaje Chrzanowski.

Podczas swojej pracy kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej także zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów kradzieży rowerów o wartości 4,5 tys. zł. Dość szybko okazało się, że sprawca działał nie tylko na terenie Gdańska, ale jest poszukiwany także przez kryminalnych z Pruszcza Gdańskiego.


12 zarzutów. Będą kolejne?Dziś policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z komendy w Pruszczu Gdańskim przedstawią mu kolejne zarzuty kradzieży rowerów o wartości ponad 4 tys. zł.

- Gdańscy policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i niewykluczone, że mężczyzna wkrótce usłyszy kolejne zarzuty. Zatrzymany 48-latek odpowie przed sądem za kradzieże rowerów o łącznej wartości prawie 30 tys. zł. Mężczyzna już wcześniej dopuścił się podobnych przestępstw. W takim przypadku sąd może zwiększyć grożącą mu karę więzienia - mówi Chrzanowski.
Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia. Jeżeli sprawca dopuszcza się przestępstwa w warunkach recydywy, sąd może zwiększyć górną granicę kary dodatkowo o połowę.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (145)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane