• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyszedł z koncertu i zaginął. Od ponad tygodnia szukają Kuby z Gdańska

Piotr Weltrowski
15 listopada 2023, godz. 11:45 
Opinie (295)
Najnowszy artykuł na ten temat Odnaleziono ciało zaginionego Kuby
  • Ulotki i plakaty dotyczące poszukiwań Jakuba Kruta można znaleźć na przystankach i w autobusach.
  • Takie informacje rodzina zaginionego umieściła w mediach społecznościowych.
  • Ulotki i plakaty dotyczące poszukiwań Jakuba Kruta można znaleźć na przystankach i w autobusach.

Wyszedł z koncertu na papierosa, w klubie zostawił kurtkę, dokumenty i telefon, miał wrócić na występ, na który bardzo czekał. Nie wrócił, zaginął. Od ponad tygodnia rodzina, przyjaciele, policja i fani muzyki szukają 23-letniego Kuby Kruta z Gdańska.Jakub Krut ma 23 lata, około 180 cm wzrostu, lekko przygarbioną sylwetkę oraz długie kręcone włosy (ciemny blond) sięgające do ramion. Ma też charakterystyczny tatuaż na ręce. Jest raczej szczupłej budowy ciała.

5 listopada, w dniu, w którym zaginął, miał też zarost - brodę i wąsy, kolczyk w nosie, a ubrany był w charakterystyczną czerwoną bluzę z logo zespołu Katharsis.

Być może zresztą widzieliście już Kubę - na zdjęciach publikowanych od kilku dni w mediach społecznościowych lub na plakatach rozwieszonych na przystankach komunikacji czy w samych tramwajach i autobusach.

Samo jego zaginięcie jest bardzo nietypowe.

Czekał na koncert, wyszedł na papierosa5 listopada wieczorem Kuba wybrał się na koncert do klubu B90 w Gdańsku. Tego dnia odbywał się tam koncert, na którym występowały metalowe zespoły: Furia, Owls Woods Graves i Krzta, a także elektroniczna artystka Zamilska. Wydarzenie przyciągnęło blisko tysiąc osób.

Jakub Krut Jakub Krut
Rodzina zaginionego zwraca uwagę na to, że Kuba zaginął nie po koncercie, a w jego trakcie. Bez kurtki, bez dokumentów i bez telefonu wyszedł na chwilę z klubu na papierosa. Później już go nie widziano.

- Kuba poszedł na ten koncert przede wszystkim zobaczyć Furię, która jest jednym z jego ulubionych zespołów. Był podekscytowany, że zobaczy ich na żywo. Oni grali na samym końcu, a on wyszedł podczas występu jednego z wcześniejszych artystów - mówi nam siostra zaginionego.
W momencie gdy Kuba opuścił klub B90, na pewno znajdował się pod wpływem alkoholu. Z relacji osób, które widziały go wcześniej na koncercie, wynika, że sprawiał wrażenie osoby, która sporo tego dnia wypiła.

Dlaczego opuścił klub przed koncertem, na który tak bardzo czekał? Co stało się, gdy wyszedł na papierosa? Tego nie wiadomo do dziś.

Rodzina: rozważamy każdą wersję, poza samobójstwem- Rozważamy wszystkie wersje poza samobójstwem. Z Kubą był zawsze doskonały kontakt, on był bardzo zżyty z naszą mamą, dzwonił codziennie, o wszystkim nam mówił. W ostatnim czasie w życiu zaczęło mu się bardzo dobrze układać - mówi siostra Kuby.
22:16 6 LISTOPADA

Jakub Krut Zaginiony (20 opinii)

Wczoraj na koncercie Furia w klubie B90, w okolicach godziny 21 zaginął Jakub Krut, bez kurtki, telefonu oraz dokumentów. Nie wrócił do domu. Jeśli ktokolwiek widział Jakuba, lub osobę zbliżoną do wyglądu Kuby proszę o kontakt.
Wczoraj na koncercie Furia w klubie B90, w okolicach godziny 21 zaginął Jakub Krut, bez kurtki, telefonu oraz dokumentów. Nie wrócił do domu. Jeśli ktokolwiek widział Jakuba, lub osobę zbliżoną do wyglądu Kuby proszę o kontakt.


W podobnym tonie wypowiadają się też jego znajomi.

- Zawsze był z nim kontakt, nigdy nie znikał bez informacji. Dlatego od razu nas wszystkich tak bardzo zaniepokoiło jego zniknięcie - mówi nam osoba wynajmująca wspólnie z Kubą mieszkanie.

We wtorek użyto psów tropiących. Podjęły trop, ale stanęłyJak dowiedzieliśmy się, we wtorek policja spróbowała użyć przy klubie psów poszukujących osób zaginionych. Mimo że od zaginięcia Kuby minął ponad tydzień, to zwierzęta podjęły trop.

- Niestety doprowadziły policjantów tylko do wyjścia z ul. ElektrykówMapka w stronę miasta, tam stanęły - precyzuje siostra zaginionego.
Charakterystyczny tatuaż na ręce Kuby. Charakterystyczny tatuaż na ręce Kuby.
Informację o użyciu psów tropiących potwierdzają też zresztą sami policjanci.

- Policyjni poszukiwacze ma bieżąco sprawdzają wszystkie napływające informacje w tej sprawie zarówno od rodziny, jak i te docierające od mieszkańców Gdańska oraz z innych miast. Policjanci rozmawiają z osobami, które mogą mieć przydatne w sprawie informacje, sprawdzili szpitale oraz monitoringi. Komunikaty o zaginięciu Jakuba Kruta wraz ze zdjęciem zostały przekazane do przewoźników transportu publicznego. Podczas poszukiwań wykorzystywane są policyjne psy do tropienia mantrailingowego z Komendy Głównej Policji. W poszukiwania zaangażowani są też policjanci z komisariatu wodnego, którzy kontrolują nabrzeża oraz akweny - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Kuba był ubrany w bardzo charakterystyczną bluzęW poszukiwania Kuby bardzo zaangażowali się fani muzyki i uczestnicy koncertu, a także artyści, którzy na nim występowali. I to właśnie ta społeczność zwróciła uwagę na bardzo charakterystyczną bluzę, w którą w dniu zaginięcia ubrany był Kuba.

To zdjęcie wykonano prawdopodobnie dzień przed zaginięciem Kuby. Ma na nim tę samą charakterystyczną bluzę, w którą ubrany był 5 listopada. To zdjęcie wykonano prawdopodobnie dzień przed zaginięciem Kuby. Ma na nim tę samą charakterystyczną bluzę, w którą ubrany był 5 listopada.
Była to czerwona bluza niemieckiego zespołu Katharsis. Na czym polega jej nietypowy charakter? Przede wszystkim na tym, że była to tzw. samoróbka, czyli ubranie z logo zespołu zrobione samodzielnie przez fana.

Traf chciał, że dzień przed koncertem wykonano zdjęcia, na których Kuba również był w tej samej bluzie. Publikujemy jedno z nich, podobnie jak przesłane nam przez rodzinę zdjęcie tatuażu na ręce zaginionego.

Fani muzyki bardzo szybko odkryli, że bluza, którą miał na sobie Kuba, była ostatnio sprzedawana na jednej z grup dla muzycznych kolekcjonerów. Post z ofertą sprzedaży jednak zniknął. Trudno więc powiedzieć, czy ktoś wystawił taką bluzę już po zaginięciu Kuby, czy też to właśnie Kuba kupił ją właśnie w ten sposób.

- Odzew osób, które pomagają w poszukiwaniach Kuby, jest ogromny. Informacje o bluzie również do nas dotarły i je - jak wszystko, co do nas dociera - również przekazaliśmy policjantom - mówi siostra Kuby.
Jeżeli widziałe(a)ś gdzieś Kubę, wiesz coś o miejscu jego pobytu albo masz informacje mogące pomóc w odnalezieniu go, skontaktuj się z policjantami z Komisariatu Policji VIII w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 245B. Tel. 47 741 68 22 lub pod numerem alarmowym 112.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (295)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane