• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zabił ją, bo go zdenerwowała. Oskarżony ws. śmierci 84-latki

Szymon Zięba
5 czerwca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (72)
Najnowszy artykuł na ten temat 25 lat więzienia za zabójstwo 84-latki

W sprawie zatrzymany został 54-letni wówczas mężczyzna. Film z ubiegłego roku.

55-letni mężczyzna został oskarżony o zabójstwo 84-letniej kobiety. Tragiczne wydarzenia rozegrały się niemal rok temu, 10.06.2022 r., w bloku przy ul. Długie OgrodyMapka w Gdańsku. Na ciele 84-latki odkryto liczne rany kłute.Ciało 84-latki znalezione przy klatce schodowejSkazani prawomocnie za najgorsze przestępstwa:

Jest piątek, 10 czerwca 2022 roku. Wczesny poranek. Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Powiadamiana Ratunkowego dostaje sygnał, że znaleziono ciało kobiety, leżące przed wejściem do jednego z budynków przy ulicy Długie Ogrody w Gdańsku.

Lekarz, który dojeżdża na miejsce, stwierdza zgon. W trakcie oględzin na jaw wychodzi, że seniorka ma na ciele liczne rany kłute. Ciosy zadawano w plecy i klatkę piersiową.

Już po sekcji zwłok, biegły ustala, że 84-latka zmarła po wykrwawieniu przez zadane obrażenia.
Śledczy wiedzą już, że 84 latka mieszkała w budynku, przed którym została znaleziona. Wiedzą też, że zamordowana kobieta regularnie, co noc, z uwagi na problemy ze snem wychodziła na spacery.Poszukiwania zabójcy trwają krótko. Następnego dnia w ręce służb wpada 55-latek z Gdańska. Śledczy przedstawiają mu zarzut zabójstwa w tzw. zamiarze bezpośrednim

Na miejscu zabójstwa pracowali śledczy. Film archiwalny.Najpierw się przyznaje, potem zmienia stanowiskoZatrzymany najpierw przyznaje się do przestępstwa. Wyjaśnia, że pomiędzy nim a kobietą doszło do wymiany zdań. Negatywna reakcja seniorki zdenerwowała go, co było powodem ugodzenia jej nożem.

Tu trafiają skazani i podejrzani w TrójmieścieW toku kontynuowanego śledztwa zmienia jednak stanowisko. Śledczy uważają, że to nic innego jak linia obrony.

Na miejscu zdarzenia w piątek, 10.06.2022 r., pracowali technicy. Zdjęcie archiwalne. Na miejscu zdarzenia w piątek, 10.06.2022 r., pracowali technicy. Zdjęcie archiwalne.
To jednak nie wszystko. Drobiazgowe postępowanie wykazuje, że 55-latek od wielu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną, a w maju 2022 roku również groził jej pozbawieniem życia.Grozi mu nawet dożywocieProkuratura zarzuca mu popełnienie dwóch kolejnych czynów. W toku śledztwa zatrzymany przebywa w areszcie.

Przestępstwo zabójstwa w zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (72)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane