• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zaprojektuj nowy drogowskaz do zoo. O wyborze zdecyduje głosowanie

Ewelina Oleksy
5 października 2022, godz. 07:00 
Opinie (209)
Najnowszy artykuł na ten temat Odtworzą stary znak do zoo jeszcze w tym roku
Znak do zoo, który stał przy ul. Spacerowej od lat 70. został zdemontowany. Znak do zoo, który stał przy ul. Spacerowej od lat 70. został zdemontowany.

Masz pomysł na to, jak ma wyglądać nowy kierunkowskaz do zoo, który pojawi się zamiast starego, usuniętego w wyniku konfliktu ze wspólnotą mieszkaniową? Stwórz projekt i wyślij go na konkurs. Gdański Ogród Zoologiczny czeka na propozycje do piątku, 7 października. Później zamierza zorganizować głosowanie, w którym wybierze najlepszą z nich. Niewykluczone jednak, że ostatecznie zostanie odtworzony pierwowzór znaku.Jak powinien wyglądać drogowskaz do zoo?

Sprawa usunięcia historycznego drogowskazu do zoo, który od lat 70. stał przy skrzyżowaniu ul. Spacerowej z KarwieńskąMapka rozpaliła emocje mieszkańców, którzy mieli do niego sentyment.

Znak musiał zniknąć, bo teren, na którym stał został sprzedany wspólnocie mieszkaniowej, a ta zażądała od zoo comiesięcznej opłaty - 300 zł - za korzystanie z gruntu. Zoo uznało, że taki wydatek byłby niegospodarnością i na warunki postawione przez wspólnotę się nie zgodziło. W związku z tym drogowskaz trzeba było usunąć, a ten podczas demontażu uległ całkowitemu zniszczeniu.

W zoo urodziło się pięć gepardów grzywiastych W zoo urodziło się pięć gepardów grzywiastych

Szybko pojawił się pomysł, by znak przywrócić. Do redakcji trojmiasto.pl zgłosiła się nawet firma ze Straszyna, która zaoferowała, że wesprze finansowo w tym temacie zoo.

Wymyśl, jak ma wyglądać drogowskaz do zooTeraz zoo ogłosiło konkurs na projekt nowego znaku. Nowa lokalizacja jest już wybrana - drogowskaz stanie nieopodal miejsca, w którym dotychczas był - od strony ul. KarwieńskiejMapka. Z tą różnicą, że teraz będzie to teren miejski.

Lokalizacja dla nowego znaku jest już wskazana. Stanie na gruncie miejskim. Lokalizacja dla nowego znaku jest już wskazana. Stanie na gruncie miejskim.
- Chcielibyśmy odtworzyć drogowskaz i zacząć nowy rozdział historii. Ślijcie nam swoje koncepcje, rysunki, grafiki na adres: marketing@zoo.gda.pl. Ze wsparciem sponsora oraz na naszym terenie posadowimy drogowskaz, a dodatkową nagrodą dla zwycięskiej koncepcji będzie wyjątkowa wizyta w gdańskim zoo oraz zestaw prezentowy - ogłosiło zoo w mediach społecznościowych.

Większość głosów za odtworzeniem starego znakuNa pomysły mieszkańców zoo czeka do piątku, 7 października. Później zorganizuje głosowanie nad najciekawszymi koncepcjami.

- Póki co wpłynęło kilka pomysłów, żeby słonie ze starego drogowskazu wymienić na lwy w nowym. Większość głosów, jakie się pojawiają, jest jednak za odtworzeniem historycznego znaku z czym się liczyliśmy i czego nie wykluczamy. Do 7.10.2022 r. zbieramy pomysły, później działamy - informuje nas Emilia Salach, wicedyrektor zoo.
Quiz Zwierzęta Trójmiasta Średni wynik 59%

Zwierzęta Trójmiasta

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (209)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane