• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zatrzymano taksówkarza, który napadł na rodzinę z dzieckiem

MKo
22 maja 2023, godz. 12:10 
Opinie (368)
26-letni obywatel Gruzji został zatrzymany na jednym z parkingów na Przymorzu. W jego samochodzie policjanci znaleźli nóż, którym kilka dni wcześniej miał grozić rodzinie z dzieckiem. 26-letni obywatel Gruzji został zatrzymany na jednym z parkingów na Przymorzu. W jego samochodzie policjanci znaleźli nóż, którym kilka dni wcześniej miał grozić rodzinie z dzieckiem.

Gdańscy policjanci zatrzymali 26-letniego obywatela Gruzji, który przed tygodniem na ul. BarniewickiejMapka w Osowej groził nożem jadącej na rowerach rodzinie z dzieckiem.
Czy zachowałe(a)ś się kiedyś agresywnie za kierownicą?

Agresja taksówkarza wobec rodziny na rowerachPrzypomnijmy: w niedzielę, 14 maja, w pobliżu stacji kolejowej w Osowej, kierowca taksówki zajeżdżał drogę jadącej na rowerach rodzinie z dzieckiem i próbował zepchnąć rowerzystów do rowu. Po zwróceniu mu uwagi, zatrzymał auto i zaatakował rowerzystów trzymając w rękach nóż.

Napastnika spłoszył krzyk pani Katarzyny, która całą sprawę opisała w mediach społecznościowych i powiadomiła policję. Na szczęście, ani jej, ani jej dziecku i mężowi - poza strachem - nic się nie stało.Poszukiwania agresywnego taksówkarzaDziałania policjantów, mające na celu ustalenie tożsamości mężczyzny i jego zatrzymanie trwały kilka dni.

Taksówkarza zatrzymano na PrzymorzuW poniedziałek nad ranem policja poinformowała, że napastnika udało się zatrzymać. Okazał się nim 26-letni obywatel Gruzji.

- W piątek w południe na jednym z parkingów przy ul. Kołobrzeskiej kryminalni zauważyli skodę, należącą do sprawcy. Po chwili z auta wysiadł 26-letni obywatel Gruzji, który został zatrzymany przez policjantów. W samochodzie mężczyzny kryminalni znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym 26-latek posługiwał się w trakcie zdarzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - informuje Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

26-letni taksówkarz pod nadzorem policyjnymZgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutów kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Zarzucane mężczyźnie przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego. Decyzją prokuratora 26-latek został objęty dozorem policyjnym. Podejrzany ma także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich.

- Za kierowanie gróźb karalnych grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Naruszenie nietykalności cielesnej to czyn zagrożony karą do roku pozbawienia wolności - dodaje Ciska.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (368)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane