Fakty i opinie

Zawiadomienie do prokuratury ws. płatnych parkingów przy plażach

Najnowszy artukuł na ten temat

Kuriozalne znaki ułatwiają parkowanie w lesie

W sobotę dojazd na plażę w Brzeźnie będzie utrudniony. Mieszkańcy dzielnicy znów będą protestować.
W sobotę dojazd na plażę w Brzeźnie będzie utrudniony. Mieszkańcy dzielnicy znów będą protestować. fot. Trojmiasto.pl

W sobotę będą utrudnienia na dojeździe na plażę w Brzeźnie. Mieszkańcy tej dzielnicy chcą protestować przeciw płatnym parkingom, blokując przejścia dla pieszych w ciągu al. Hallera zobacz na mapie Gdańska. Tymczasem do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd Dróg i Zieleni i firmę Wiparking złożone przez jednego z mieszkańców.Czy jako mieszkaniec swojej dzielnicy brałeś kiedyś czynny udział w proteście dzielnicowym?

absolutnie nie, nie wierzę w ich skuteczność 25%
jeszcze nie, trzeba mieć do tego predyspozycje 33%
tak, ale efekty były mizerne 7%
zdecydowanie tak, to narzędzie demokracji i trzeba z niego korzystać 35%
zakończona Łącznie głosów: 768
We wtorek w południe upłynął termin ultimatum, które mieszkańcy i radni Brzeźna dali władzom miasta domagając się zerwania umowy z dzierżawcą i zaprzestania nielegalnego - ich zdaniem - poboru opłat na al. Hallera. W sobotę podczas protestu w pobliżu płatnego postoju przy Hallera zapowiedzieli, że jeśli miasto nie spełni stawianych żądań, sprawa trafi do prokuratury.

Ze złożeniem wniosku jednak wstrzymano się, m.in. dlatego, że do protestujących zgłosiły się osoby, które otrzymały podobne wezwania z parkingów na Półwyspie Helskim. Wiparking dzierżawi tam parkingi we Władysławowie, Kuźnicy i Jastrzębiej Górze.

Sprawą już zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także Rzecznik Praw Obywatelskich oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Sobotni protest mieszkańców Brzeźna- We wtorek 19 lipca działając na podstawie art. 88 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (DZ.U. z 2016, poz. 446), wojewoda wystąpił pisemnie do Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska o przesłanie zarządzenia nr 602/16 w sprawie podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości gruntowych stanowiących pasy drogowe dróg publicznych, których zarządcą jest prezydent Gdańska, przeznaczonych do oddania w dzierżawę na czas oznaczony w trybie bezprzetargowym celem zorganizowania płatnego postoju pojazdów, w celu dokonania oceny zgodności z prawem w ramach nadzoru sprawowanego zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym. Po otrzymaniu dokumentu zostanie on poddany analizie prawnej, celem sprawdzenia, czy i w jakim zakresie wojewoda może podjąć działania celem rozwiązania problemu - wyjaśnia Anna Zając z Biura Prasowego Wojewody Pomorskiego.
- Z tych dwóch powodów zdecydowaliśmy się wstrzymać z wnioskiem do prokuratury. Jeśli w ciągu najbliższych dni działania wojewody sprawią, że problem zniknie, nie będzie sensu angażować w to prokuratora. Jeśli i jego działania okażą się bezskuteczne, wówczas niezwłocznie to zrobimy - zapowiada Mateusz Błażewicz, radny dzielnicy i jeden z organizatorów protestów.
Zawiadomienie już złożone

Na rozwój wypadków nie czekał jednak jeden z kierowców. Pan Tomasz kilka dni temu złożył do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ZDiZ i firmę Wiparking.- Zawiadomienie dotyczące nielegalnych parkingów w pasie nadmorskim złożyłem do prokuratury w zeszłym tygodniu. Przesłałem również prośbę o pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich, gdyż naruszane jest nasze prawo do swobodnego i bezpłatnego dostępu do dróg publicznych. Podobny spór był w Zakopanem. Tam Sąd Rejonowy podzielił pogląd, że parking tego typu jest nielegalny - mówi pan Tomasz.
Decyzji o sobotnim proteście, podczas którego mieszkańcy będą blokować ruch na Hallera (grupki przechodniów będą przekraczać przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Dworską) nie zmieni nawet piątkowe spotkanie radnych dzielnicy z urzędnikami i wiceprezydentem Piotrem Grzelakiem. Obie strony spotkają się, by jeszcze raz spróbować wypracować kompromis.

Zapowiedź sobotniego protestu w Brzeźnie.
Zapowiedź sobotniego protestu w Brzeźnie. fot. facebook.com/NIEdlaparkingowwBrzeznie
- Nas kompromisy nie interesują. To są zgniłe kompromisy. Żądamy przestrzegania prawa, dlatego domagamy się przywrócenia darmowych miejsc postojowych dla mieszkańców. Zachowanie urzędników jest dziwne, bo na spotkanie nie została zaproszona ani jedna osoba biorąca udział w ostatnim proteście. Od tamtej pory nie było też żadnego kontaktu ze strony miasta. My zdania nie zmieniamy. Będziemy protestować do skutku, a więc do całkowitego wycofania się miasta i firmy Wiparking z nielegalnego poboru opłat - zapowiada Błażewicz.
Bilet parkingowy, na podstawie którego kobieta domagała się anulowania kary. Jej wniosek został odrzucony.
Bilet parkingowy, na podstawie którego kobieta domagała się anulowania kary. Jej wniosek został odrzucony. fot. Lepszy Gdańsk
Dostarczyła bilet parkingowy, reklamacja została odrzucona

Choć przedstawiciele firmy Wiparking na łamach Trojmiasto.pl zapowiadali, że nie chcą dalszej eskalacji konfliktu z kierowcami i zależy im na dobrych relacjach także z mieszkańcami, poniższa historia temu zaprzecza.

Kierująca - choć miała wykupiony bilet parkingowy - otrzymała wezwanie do zapłaty, bo bilet w trakcie zamykania drzwi spadł na podłogę w aucie. Gdy odwołała się od kary i załączyła dowód zapłaty, jej wniosek został rozpatrzony negatywnie. Zwróciliśmy się więc do firmy Wiparking o ponowne rozpatrzenie wniosku. Oto historia mieszkanki Gdańska:

Wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej.
Wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej. fot. Lepszy Gdańsk
W poniedziałek 18 lipca zaparkowałam samochód na parkingu przy ul. Czarny Dwór. Bilet parkingowy został przeze mnie zakupiony w parkomacie nr 004 (nr biletu 450000002129) o godzinie 11:48 i obowiązywał do godziny 13:28. Wracając do pojazdu, zauważyłam za szybą mandat za nieuiszczenie opłaty za parkowanie na terenie parkingu. Mandat został wystawiony o godzinie 12:43. Po otwarciu samochodu dostrzegłam, że bilet leży na wycieraczce, wobec tego domyślam się, że podczas zamykania drzwi bilet spadł. Proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy.
Odpowiedź Wiparking (pisownia oryginalna):

Poprzez wjazd na teren płatnego niestrzeżonego parkingu znajdującego się w Gdańsku przy ul. Czarny Dwór zawarła Pani z Wiparking umowę o najem miejsca parkingowego na warunkach określonych w Regulaminie (podstawa prawna art. 69 oraz art. 384 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks Cywilny Dz.U. Nr 16, poz. 93 ze zm.). Regulamin jest umieszczony w widocznym miejscu na terenie parkingu, a także na stronie internetowej www.wiparking.pl

Opisane przez Panią okoliczności nie stanowią podstawy do anulowania nałożonej opłaty dodatkowej. Do wniosku takiego jednoznacznie prowadzi treść Regulaminu, a dokładnie pkt 20- Warunków Użytkowania Parkingu. Z którego wynika, że: "W sytuacji stwierdzenia braku ważnego biletu parkingowego umieszczonego w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu w sposób umożliwiający jego odczytanie pracownik Zarządcy lub osoba przez niego upoważniona pozostawia za wycieraczką pojazdu zawiadomienie o obowiązku uiszczenia opłaty dodatkowej w wysokości ryczałtowej 180 zł."

Reasumując powyższe, należy dojść do przekonania, że złożone odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie, zaś nałożenie opłaty dodatkowej było uzasadnione. Co więcej pragniemy powiadomić, że dalsze odwołania / odpowiedzi nie zawierające nowych okoliczności, które wpływałyby na zmianę decyzji nie będą rozpatrywane.

Jednocześnie informujemy, że ostateczny termin uiszczenia pomniejszonej opłaty dodatkowej, w wysokości 90 zł, upływa 22.07.2016 roku, czyli w 4 dniu roboczym licząc od dnia jutrzejszego.

Opinie (321) 10 zablokowanych

 • (26)

  I dobrze ,brawo! Trzeba niszczyć PO ,dziś wyrzucono z Partii 4 osoby .Liberałowie gospodarczy....Oni do ludzi chcą wychodzić ,jak zarząd krajowy nie ma kontroli nad radnymi w Gdańsku! Widocznie Grzegorz Schetyna nie ma wpływu na radnych w Gdańsku. Ciekawe co pionier Polskiego liberalizmu gospodarczego Donald Tusk ma do powiedzenia na to co robią to radni PO w Gdańsku ,PO to twór Donalda Tuska .

  • 254 301

  • PO (11)

   Rzadzil rzadzi i bedzie rzadzil wylacznie d.tusk. znany kretacz i mason.
   Kopacze schetyny to slupy.

   • 41 76

   • Slaski kaszub z niemiec. (5)

    Kaea z mlekiem i pasek tvn.

    • 20 21

    • Podawal sie za kaszuba (4)

     Ale ci z pucka go przejrzeli ze klamie.

     • 20 17

     • jak mieszkał w Gdańsku (3)

      to na podwórku wołali za nim ,,ty szwabie...,,
      stąd ta nienawiść do Polski.

      • 26 19

      • (2)

       Całkiem możliwe przybysze ze wschodu kulturą osobistą nie grzeszyli! Oni na drągach sr**i. Donald Tusk jak i wielu mu podobnych są u siebie ! Jak ci sie nie podoba to wyjedz tam skąd twoja rodzina w wagonach bydlęcych tu przyjechała. Donald Tusk przynajmiej historii nie zakłamuje tak jak teraz PIS kto jest odpowiedzialny za Jedwabne no oczywiście Niemcy...(PIS pisze swoją nową historie za dwa lata może sie okazać ,że Polska armia wyzwoliła Francję z pod okupacji III Rzeszy lub że Niemcy zrzucili bombę atomową na Nagasaki!)

       • 26 22

       • Emigranci zza Buga w natarciu. Szkoda na nich czasu.

        • 14 4

       • żal mi cie szpilek ,tak po ludzku

        • 4 8

   • rudy donald zwany Kaczorem (1)

    • 8 53

    • i ta jego wada wymowy...

     prrr prrr prrr

     • 12 22

   • (2)

    Skąd wiesz ,że Donald Tusk to Mason ?Fartuch mu prałeś?heheh Może należycie do jednej Loży...Ale Brata wystawiłeś ,że do loży należy świnia jesteś ! Heheh

    • 12 20

    • heheh? (1)

     to jakieś rytualne pierd...cie?

     • 7 6

     • Tak na poważnie to słyszałeś ,że w Polsce te pseudo-masońskie organizacje pryzmują Członków do loży gdy chętny złoży CV...(sic) I brakuje im Krzyża Maltańskiego a ciemna masa to kupuje składa CV i ćwok myśli,że jest Masonem hahahahahha.

      • 5 11

  • do rzeczy, pisz do rzeczy.... (6)

   zobaczymy, jak będziesz szczekał na PiSlam, jak podatki podniosą, bo skończy się kasa na te wszystkie programy "+"...

   • 64 14

   • Narzekasz jak petrotusk (5)

    Ale 500 plnów bierzesz prawda ?

    • 9 62

    • nie biorę...mam kindrgelt z Niemiec na dzieciaki.... (3)

     i gdzie tu narzekanie, raczej troska o to, co może nas spotkać, jak tego w porę nie powstrzymamy. Szydło już przebiła wszystkie poprzednie rządy, jeżeli chodzi o zapożyczanie się (obligacje) głownie na niemieckim rynku bankowym i kapitałowym.

     • 15 14

     • G masz (2)

      Bierzesz 500 i tyle.

      • 5 11

      • to źle? (1)

       im więcej ludzi weźmie 500, tym szybciej pis wywiozą na taczkach, jak już się ta kasa skończy :)

       • 16 3

       • Zdziwisz się :)

        • 0 0

    • Biora wszyscy

     Podobnie emerytury. Stekaja ale czekaja hieny na obnizenie wieku. Typowa retoryka PO

     • 10 17

  • Dodam,że

   Gdybym był Stefanem Niesiołowskim to skomentowałbym to co robią radni w Gdańsku tak: Jezus z krzyża spadnie jak dalej PO będzie w Gdańsku rządzić lub tak gdy maryja patrzy na to co robi PO w Gdańsku to jej cycki opadają! Natomiast Radosław Sikorski mògł by skomentować to tak frajerzy z Gdańska zagłosowali na PO a teraz radni PO jawnie ich r******* na szmal.

   • 13 44

  • Nie brawo!!! Wina tych co płacić nie chcą co stac na auto a zal 3 zlote za postuj dac? Kierowcy powinni byc karani zostawcie firme w spokoju banda idiotow

   • 4 20

  • A tobie Szpilek praca w lotnictwie pomieszała w głowie , (1)

   Napisz o Arnoldzie ktory z własnej nie przymuszonej woli donosił na AKowców za co dostał wille w Stolicy w której teraz siedzi jego poplatany synalek z kotami

   • 19 7

   • Dla jasności nie głosuje na PIS .Fakt interesuje sie historią alw nie Armią Krajową wole Luftwaffe lub Vikingow.

    • 3 14

  • Kwintesencja tego kraju i miasta .same k...i zlodzieje

   • 2 1

  • Wiparking - jaki dziwny twor

   Na załączonym kwitku parkingowym jest nr NIP Wiparking: 5871688249
   A to nie dziwne, że dzierżawcą parkingów w - bądź co bądź- jest jakiś no name człowiek z Karwi, który zgodnie ze wpisem do CEiDG (polecam sprawdzić po NIPie - https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx), założył działalność dopiero w 2013 r. , po czym już po 2 miesiąach zawiesił ją by ją odwiesić- UWAGA - znowu na 2 miesiące - w 2015 r. i odwiesił ją dopiero 30.06. 2016 r??? To kiedy był przetarg na te parkingi - jak właściciel miał zawieszoną działalność to mógł przystąpić do przetargu, ba - mógł go wygrać???? I nie było innych zainteresowanych??? O większym potencjale i doświadczeniu biznesowym??? To miasto oddało w dzierżawę takie kąski jakiemuś niesprawdzonemu człowiekowi z Karwii, który zgodnie z CEiDG nie ma żadnego doświadczenia w prowadzeniu działalności gospo, bo przez większość czasu ją zawiesza?
   Coś tu jest dziwnego......

   • 34 2

  • Pisowcy, Wam się we łbach pomieszało

   To baranku wiesz o czym piszesz? Pisowskie cymbały zawsze znajdą powód by cokolwiek złego napisać o po. Będzie artykuł o pieczeniu ciasta, też za zakalec winne będzie po. Idioci

   • 0 6

 • Panie Ziobro (22)

  mam nadzieję, że wolne cele oczekują na naszych urzędasów?

  • 256 192

  • Pisiory, musicie pogodzić się z tym, że możecie wynająć i 1000 płatnych troli co będą pisać jak w Gdańsku jest źle (21)

   a i tak nigdy nie wygracie tu w żadnych wyborach.

   • 22 27

   • (2)

    Pisowskie ściemy to ludzie na wiochach tylko łykają. Ale jak pisory trochę jeszcze porządzą to nawet oni będą mieć dosyć

    PS Już się wycofują ze swojego programu koryto+ (podwyżki dla władz).

    • 21 17

    • broń koryta, póki możesz (1)

     Nie rzucim koryta skąd nasz wódz,
     Nie damy pogrzęść kasy.
     Teoretyczny my naród, teoretyczny lud,
     PeOwski my szczep KODowy

     Nie damy, by gnębił nas PIS,
     tak nam dopomóż Tusk!
     tak nam dopomóż Tusk!

     • 6 8

     • Tym razem na wszelki wypadek zatrujemy koryto :)

      jak się nowi dorwą, to padną jak kaczki :)

      • 2 4

   • :) (6)

    Niestety te trolle mają spory budżet i będą wykonywać tę syzyfową pracę do obrzydzenia, a programiści trojmiasto.pl nie chcą nic zrobić, by zatrzymać tą falę hejtu

    • 17 13

    • Przecież oni mają swoich ludzi na tym portalu. Wiedzą o której h pojawi się tekst no i część artykułów wygląda jak (2)

     przygotowane na polityczne zamówienie.

     Do tego pomija się większość pozytywnych informacji o Gdańsku. Chociażby z tego tygodnia:

     ani słowa o tym, że port dostał największą w historii dotację z UE

     brak informacji o zmontowaniu największych w Europie suwnic w gdańskim DCT

     brak informacji o tym, że Gdańsk trzeci raz z rzędu został zwycięzcą rankingu dziennika "Rzeczpospolita" na najlepszy samorząd w kategorii miast na prawach powiatu! Tak naprawdę to wygrał cały ranking bo miał najlepszy wynik we wszystkich kategoriach.

     • 15 9

     • Masz rację (1)

      na forum moderator nawet przesuwał komentarze z innych działów, publikowane 3 godziny przed ukazaniem się artykułu :) Śmiesznie wyglądały, miały dopisek "komentarz do filmu", a były o polityce ;) Oczywiście wskoczyły jako pierwsze i zaskakująco były w temacie, krytykujące PO.
      Hmm, jakoś powinno się dać odnaleźć ten artykuł ...

      • 12 6

      • nie zapomnij spakować szczoteczki, bo koniec nieróbstwa się zbliża

       • 4 5

    • najwyższy czas zacząć leczyć schizofrenię (1)

     • 4 9

     • POpieram, Herr Adamowitz

      • 2 2

    • bierz się do roboty, nierobie z UM

     • 3 4

   • jakby PiS płacił za pisanie w internecie to pierwszy z rodziną byś stal w kolejce (9)

    jak i cała reszta cebulaków

    • 9 15

    • a to nie płaci? teraz hejtujecie za stołki w państwowych firmach? (8)

     • 16 8

     • Może pisze za friko, (1)

      to tak zwany pożyteczny idiota ;)

      • 10 5

      • oczywiście, że za darmo. tobie urząd płaci za przeglądanie internetu. pisz, bo niedługo będziesz bez internetu

       • 4 4

     • ja dostaję 10 zl od komentarza opłaca się

      też chcesz tyle zarabiać ? Nie trzeba wychodzić z domu i pensyjka jest niezła

      • 2 2

     • (4)

      szanowny órzędniku zatrudniony po znajomości wyjrzyj za okno... pewnie widzisz śliczny budyneczek, w którym będziesz niedługo przebywał razem ze swoim pryncypełem

      • 6 3

      • Mierne są te prowokacje (3)

       Próbujesz obrażać a trafiasz kulą w płot

       • 1 2

       • mierna prowokacja miernego urzędnika

        kulę to będziesz miał u nogi w kamieniołomie cwaniaczku

        • 3 2

       • zgodnie z instrukcją dla cieniasów (1)

        instrukcja odpowiedzi na zaczepkę wobec PO:
        1. użyj jednego z gotowych tekstów.
        2. jeśli tekst wyśmiewa PO użyj sformułowania o nietrafności komentarza.
        3. pochwal się znajomym i zliczaj lajki.
        4. postaraj się poniżyć komentującego.
        5. użyj tekstu o mowie nienawiści.
        6. rozpocznij rozmową sam z sobą, aby wykazać zainteresowanie rozmową.
        7. zgłaszaj komentarz do moderacji jako niezgodny z regulaminem

        • 3 4

       • Przegracie

        wuje małe, przegracie ;) jak będzie trzeba całe trojmiasto.pl puści się z torbami, jak za bardzo będzie za pisdzielcami ;) My urzędnicy mamy taką moc :P

        • 0 2

   • o widzę, że nasze urzędaski wróciły do pracy, pozdrowionka nieroby

    • 3 2

 • Budyń oszuście,krętaczu.... (3)

  PO-paprańcu jeden zrozum,że jesteś skończony razem z tymi klakierami co stoją z boku i liżą d...

  • 228 183

  • liżą d...?

   bez pieszczoch proszę

   • 6 1

  • On i tak ma to gdzieś... (1)

   już się tyle nachapał, że mu do końca życia wystarczy... teraz każda kolejna kadencja to bonusik.

   • 9 3

   • najwyższy czas

    na bonusik za kratą

    • 13 4

 • Jak dla mnie to absurd te parkingi... (8)

  I tak sa pelne, nie ma gdzie zaparkowac... A mialy to rozwiazac... Wiec jak nie rozwiazuja tego problemu dla ktorego zostaly stworzone, to nalezaloby sie wycofac sie z tej zmiany.

  • 231 18

  • a gdzie ten nuras z PO

   co tu wypisuje o pomnikach smoleńskich nawet jak artykuł jest o żabach?
   zamknęli?

   • 12 5

  • przeciez zostaly stworzone zeby wziac w lape

   i spelnily to zalozenie

   • 13 1

  • Pełne? Na znak protestu na przymorzu stoją całkowicie puste, taz na tydzień pojawo się jakaś warszawka na 2h

   • 4 0

  • ty wierzysz w bajki

   że chodziło o umożliwienie parkowania?

   • 7 0

  • Jeśli ktoś rozwiązuje problem parkowania wprowadzając oplaty (3)

   To jest to oszust i złodziej. Problem parkowania rozwiązuje tylko zwiększanie miejsc parkingowych. Namawianie na komunikację miejską to zwykle oszustwo o czym przekonali się wczoraj turyści jadąc na Stogi tramwajem . Awaria koło godz 11 .

   • 11 3

   • Też tak myślałem, ale po konsultacjach dot. parkowania w mojej okolicy zmieniłem zdanie (2)

    Też tak myślałem, ale po konsultacjach dot. parkowania w mojej okolicy zmieniłem zdanie.

    Nie da się nieustannie zwiększać liczby miejsc do parkowania. Nie da się budować wszędzie parkingów wielopoziomowych. Dlaczego?
    - jest to działanie, krótkowzroczne, na dodatek strasznie oszpeca miasto,
    - zamiast terenów zielonych, nieużytków otrzymamy wówczas pola samochodów, które nie zachęcają do zamieszkania w okolicy, a tym bardziej do przebywania tam.
    Wiem co mówię, bo wystarczy zobaczyć na pola samochodowych parkingów koło biurowców w Oliwie, stadionu w Letnicy, Auchan w Kiełpinku i hipermarkecie na Szadółkach. Te parkingi na pewno nie tworzą przyjaznej przestrzeni miejskiej.
    - budowa parkingów wielopoziomowych kosztuje bardzo dużo. Dlatego są one później płatne. To jest dokładnie tak jakby dla każdego kierowcy zbudować garaż i to za darmo. Kto ma za to zapłacić?
    - każda budowa parkingów i infrastruktury dla samochodów powoduje wzrost popularności samochodów. Już dziś w 3mieście na 10 mieszkańców mamy ponad 5 samochodów. Jeśli wybudujemy parking wielopoziomowy przy parkingu na Zaspie (i w dodatku jakimś cudem miałby być on darmowy) to jest to jasny sygnał dla mieszkańców, by przyjeżdżać nad morze autem. Tym samym jest to kopanie leżącego - w tym przypadku komunikacji miejskiej, która przez takie działanie staje się coraz mniej atrakcyjna, a ZTM zaczyna wówczas zmniejszać liczbę kursów z uwagi na pustki i mniejsze wpływy z biletów.

    Brałem udział w konsultacjach na temat problemów z parkowaniem w Oliwie i widziałem, że jedynym rozwiązaniem jest kompromis. Mieszkańcy muszą być gotowi do płacenia za parkowanie w mieście, na korzystanie z komunikacji w mieście, a miasto musi stworzyć korzystną komunikację miejską w połączeniu z wprowadzaniem i uszczelnianiem stref płatnego parkowania. W sumie wszyscy na tym stracą, ale zyska Miasto i jego Przestrzeń Publiczna. Wówczas będzie się dało wszędzie zaparkować, ale będzie to parkowanie płatne. Wówczas też znikną dzikie parkingi koło biurowców, wejść na plaże i domów handlowych. Tylko trzeba zmienić sposób myślenia z "chcę więcej parkingów za darmo" na "zależy mi na wszechstronnym rozwoju miasta".

    • 4 5

    • Przede wszystkim bandytyzm polega na pobieraniu opłaty natychmiast po wjechaniu na parking, a nie przy jego opuszczaniuPRZED

     Stosowany obecnie sposób jest CAŁKOWICIE NIEDOPUSZCZALNY i powinien być traktowany jako grabież.

     • 2 2

    • to proponuję czym prędzej brać się za łopate i naprawiać nasypy PKP żeby ludzie mogli dojeżdżać komunikacją na plażę

     Uwielbiam takich społecznikòw co chcą wyciągnąć kasę z mojego portfela.

     Miasto chce prywatnej firmy od parkingów - wskazać i wydzierżawic teren, niech zbuduje parking a potem ciągnie kasę.
     A nie zbudowane za nasze środki miejsca przekazuje się komuś bez rozsądnego celu

     • 4 0

 • Ludzie!! Nie dajmy sie tym krętaczom!!to nasze parkingi (5)

  • 273 29

  • Tacy jak ty to nawet kapsla z posadzki nie podniosą, a kreujesz sie na własciciela parkingów (1)

   na szcz*w kretynie

   • 6 33

   • Za bardzo się zagalopował.Przecież wszyscy wiemy,że to Ty jesteś właścicielem parkingów.

    • 0 0

  • Dokładnie, dlatego opłaty muszą pozostac (1)

   A te kretacze razem z Blazewiczem niech kręcą swoje lody gdzieś indziej. Na chodnikach musi panować porządek!

   • 19 16

   • Pokaż nami się w Brzeźnie internetowy wojowniku, bo kompletnie nie znasz realiów tej dzielnicy!

    Przyjdź i udowodnij, że mieszkasz w Brzeźnie, a nie jesteś płatnym trollem z ZDiZ.

    • 7 7

  • twój to będzie jak se kupisz

   • 7 17

 • W końcu może się coś zmieni, POgonić Budynia i całą szajkę. (4)

  Ruch w dobrym kierunku. Jedna wielka sitwa polityczno-towarzysko-biznesowo-prawnicza w Gdańsku jest wielkim szambem.

  • 220 166

  • Struk z bratem (3)

   I reszta bigosu.

   • 17 1

   • Paweł z bratem (2)

    Mają media.

    • 17 2

    • (1)

     niedługo z mediów pozostaną im grypsy

     • 7 0

     • Trafny

      a 100% komentarz , mieszkańcy na to czekają już wiele lat !!!!!!

      • 2 1

 • spokojnie (2)

  Dobrze pamiętam, jak rada dzielnicy brzeźno bardzo chciała wprowadzenie płatnych stref. I tak co roku, z powodu bałaganu na parkingach, a teraz palą głupa, co jest dla nich bardzo charakterystyczne.

  • 60 47

  • Być może i chcieli płatnych stref ale to przecież co innego niż wydzierżawienie terenu jakiemuś cwaniaczkowi!
   Co nie zmienia postaci rzeczy, że akurat tam, miejsca nie powinny być płatne, bo masa ludzi chce iść nad morze wypocząć, a miejsca do parkowania jest dość.

   • 23 4

  • Problem z parkingami to pomysł miasta i zdiz

   Przez 40 lat miasto nie robiło dosłownie nic z tymi parkingami, a w tym roku nagle sobie o nich przypomniało. Facet prowadzący firmę WIParking odwiesił z dniem uruchomienia tych parkingow działalność... Dziwnie to wszystko wyglada.

   • 24 2

 • (4)

  Trzymam kciuki za miasto. Nie dajcie się roszczeniowym krzykaczom z Brzeźna.

  • 49 256

  • Brzeźno, Przymorze, Jelitkowo - wszędzie mafia peowsko budyniowa!

   • 17 18

  • Nie chodzi o 'krzykaczctwo' tylko o działania zgodne z prawem.

   Idea sensowna, wykonanie - stan klęski żywiołowej. Być może na miejscu p. Tomasza poczekałabym z zawiadomieniem na ustalenia UOKiK i RPO, ale nie dziwię się, że je złożył. Miał takie prawo. Jak każdy obywatel. A Wiparking za odrzucenie opisanej reklamacji poległ u mnie do reszty.

   • 31 4

  • Jedyne za co Pan się może trzymać to portfe, który uzależniony jest od pensji z ZDiZ.

   A jak ma Pan odwagę nas obrażać to zapraszam na nasz protest w sobotę. Proszę przyjść i powiedzieć nam w twarz te słowa. Jestem pewien, że nie będzie Pan miał odwagi.

   • 12 5

  • Szanowny Panie XXX

   "Roszczeniowi krzykacze Brzeźna"? Człowieku, mandat w wysokości 300 zł, a później 180 zł za minute opóźnienia to jest jakaś paranoja! Płatny parking 24 h to kolejna paranoja.
   Zapewne jesteś urzędasem albo pracownikiem WiParking ze chwalisz ich działania :)

   Nie tylko Brzeźno powinno protestować. Cały Gdańsk, turyści! Wszyscy!

   • 11 3

 • Jakaś pomyłka z płatnymi parkingami przy plaży (10)

  Poza sezonem parkingi świecą pustkami. Natomiast podczas sezonu, w słoneczne dni, zawsze brakowało miejsc (tych na parkingach i w uliczkach).
  Teraz miejsca parkingowe są strasznie drogie - przecież jak ktoś przyjeżdża nad morze to po to by odpocząć, a nie stresować się, że mija kolejna godzina i wypoczynek staje się coraz droższy. Dodatkowo wprowadzono zakazy postoju w okolicznych uliczkach, więc miejsc jest coraz mniej.

  • 265 26

  • (6)

   Prawda, powinny być płatne no ale bez przesady, 10zl za godzinę? Przecież to nie manhattan. Swoją drogą ciekawe czemu całe miasto urząd może obsłużyć z parkingami, a na plaży muszą wynajmować firmy do tego

   • 26 17

   • Jest 3 zł za godzinę a nie 10, nie zmyślaj. (5)

    • 18 11

    • też dużo!!! (1)

     To tez wysoka oplata!!,,tym bardziej,jesli chce się z osobą starsza bądź dziecmi spedzic nad morzem pare godzin...!

     • 3 3

     • Nie trzeba za każdym razem pchać sie wszędzie autem

      wszedzie samochodem i najlepiej pod same drzwi, jak by mogli to samochodem wjeżdżali by na plaże.

      • 0 2

    • To BARDZO drogo jak na standard POGODA, PLAŻA, INFRASTRUKTURA, (2)

     jakość jedzenia i ceny, zimna woda, widoki i zapachy szczyn z wydm, tłok.
     W Chorwacji płaciłem 8 - 10 kun (czyli 4- 5 zeta) za godzinę przy samej marinie czy przy morzu. Mandat - jakiś Niemiec wyłapał był 100 kun.
     Turystyki powinniśmy uczyć się od nich, a nie wąsatego Mietka z urzędu.
     Wielu Polaków jeździ do Chorwacji, Czarnogóry, Mołdawii ..
     Nie trzeba mieć wiele kasy - można się rozbić na polu namiotowym jest tego pełno ..

     • 0 5

     • 4-5 zeta za godzinę?? jeszcze drożej niż u nas (1)

      Mandat w przeliczeniu 400-500 zeta czyli tez o wiele drożej niż w PL
      czytałeś co napisałeś?
      Już nie mówiąc o tym ze u nich wszystkich sezon o wiele dłuższy bo klimat inny więc powinni miec o wiele taniej a nie mają
      i u nas pola namiotowe tez za grosze gdybys nie wiedział

      • 1 0

      • mandat 40-50

       10 kun = 5 zł, 100 kun =? 500 czy 50 jednak?!

       • 0 0

  • (2)

   Jeśliii jużżż to opłata powinna być jednorazowa, niezależnie od czasu pobytu nad morzem... 10zł
   wiadomo, że jak jedziemy nad morze to nie na 1, 2 czy 3 godziny tylko dłużej...

   • 13 20

   • i tak właśnie jest (1)

    przynajmniej na parkingu w Brzeźnie, można też zaparkowac na miejskim za 3zl/godzinę

    • 6 11

    • Jakim miejskim? Na parkingu cwaniaków z WIPARKING?

     To bezprawie, bo te opłaty są nielegalne.

     • 25 8

 • Mieszkańcy Gdańska mają prawo do wypoczynku nad morzem (9)

  Chcemy po pracy przyjechać odpocząć. Chcemy skorzystać z dostępnej infrastruktury nie płacąc za to do datkowo. Już zapłaciliśmy za to z naszych podatków.

  • 119 15

  • (5)

   Tramwaj autobus?

   • 10 28

   • (3)

    Nie zawsze da rade i nie zawsze po drodze i wygodnie w 8mc ciazy unikam komuniakacji bo ludzie maja mnie w d*pie a jest mi cholernie ciezko mimo ze to 2 ciaza i wiem czym to smakuje rower tez opdada , na piechote nie dojde wiec tylko auto z podwyzszana kierownica

    • 23 9

    • ciąża się kiedys kończy, można raz czy dwa zapłacic za parking

     • 9 13

    • w ciązy na plazę i słońce? (1)

     • 11 5

     • Parasol widział, eee?

      • 4 4

   • Wolny kraj jeżdżę czym chcę tramwaj autobus samochód podatki też płace które w teori idą na utrzymanie również tego parkingu a teraz płacić trzeba prywaciarzowi no szok

    • 18 8

  • Trochę to nielogiczne... Nie płacisz za wypoczynek, tylko za dojazd - tak samo (2)

   jak w przypadku jakiegokolwiek wyjazdu. Kwestia wyboru czym dojedziesz i ile za to zapłacisz. Chcesz np. taniej - jedziesz Polskim Busem i niezbyt wygodnie, wolisz wygodniej - jedziesz autem, ale drożej...
   ZA PKP, TP S.A. Lot i inne cuda infrastruktury też 'Już zapłaciliśmy z naszych podatków', ale teraz płacimy stawki prywatnych operatorów. Dlaczego z parkingami ma być inaczej? Rozumiem wątpliwości prawne - teren i stawki 24/7, ale reszta?

   • 9 10

   • Bez przetargu oddali kurs znosząc złote jajka (1)

    Jeśli już to tylko licytacja i bezpłatne weekendy i nocki

    • 4 6

    • Była wcześniej ogłoszona ustna licytacja.

     Interesuje mnie czy kiedy znikną stawki 24/7 (już chyba ich nie ma?) i wątpliwości prawne, które zresztą podzielam, ludzie dalej będą się upierać, że parkingi należą im się za darmo, jak to napisał autor wątku.

     • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.