• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złodzieje na Mariackiej. Kradną metalowe elementy

on
17 września 2023, godz. 15:00  Raport
Opinie (173)
  • Znikające metalowe poręcze, mniejsze elementy, a nawet parapety z ulicy Mariackiej to nie pierwsze tego typu zdarzenie.
  • Znikające metalowe poręcze, mniejsze elementy, a nawet parapety z ulicy Mariackiej to nie pierwsze tego typu zdarzenie.
  • Znikające metalowe poręcze, mniejsze elementy, a nawet parapety z ulicy Mariackiej to nie pierwsze tego typu zdarzenie.
  • Znikające metalowe poręcze, mniejsze elementy, a nawet parapety z ulicy Mariackiej to nie pierwsze tego typu zdarzenie.

Wizytówkę Głównego Miasta w Gdańsku, ul. MariackąMapka i okoliczne uliczki upodobali sobie złodzieje. Ich łupem coraz częściej padają metalowe elementy m.in. z przedproży, a właściciele lokali usługowych i mieszkańcy apelują o wzajemną czujność.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Czy okradziono kiedyś twoje mieszkanie lub dom?

W lipcu ub. roku pisaliśmy o kradzieży miedzianych rynien z rzygaczy znajdujących się w części przedproży. O kolejnej tego typu sytuacji poinformował nas czytelnik w czwartek wieczorem, wysyłając zgłoszenie ze zdjęciami na Raport Trojmiasto.pl - za co bardzo dziękujemy.

Barierki, szyldy, parapety...Co ginie? Wszystko, co wykonane jest z metalu i szlachetniejszych materiałów. I co można zdemontować.

- W nocy z 13 na 14 września z przedproża w kamienicy przy ul. Mariackiej została skradziona metalowa barierka wykonana ze stali z elementem z mosiądzu. Nie jest to pierwsza kradzież metalowych elementów na tej ulicy. W ostatnim czasie dokonano tu również kradzieży metalowych szyldów, a nawet parapetów. Drodzy mieszkańcy i właściciele lokali uważajmy, a ty złodzieju wiedz, że nie będzie już tak łatwo - napisał Czytelnik Trojmiasto.pl.
19:23 14 WRZEśNIA

Kradzieże na ulicy Mariackiej (28 opinii)

W nocy z 13 na 14.09 z przedproża w kamienicy przy ul. Mariackiej została skradziona metalowa barierka wykonana ze stali z elementem z mosiądzu. Nie jest to pierwsza kradzież metalowych elementów na tej ulicy. W ostatnim czasie dokonano tu również kradzieży metalowych szyldów, a nawet parapetów. Drodzy mieszkańcy i właściciele lokali uważajmy, a ty złodzieju wiedz, że nie będzie już tak łatwo.
W nocy z 13 na 14.09 z przedproża w kamienicy przy ul. Mariackiej została skradziona metalowa barierka wykonana ze stali z elementem z mosiądzu. Nie jest to pierwsza kradzież metalowych elementów na tej ulicy. W ostatnim czasie dokonano tu również kradzieży metalowych szyldów, a nawet parapetów. Drodzy mieszkańcy i właściciele lokali uważajmy, a ty złodzieju wiedz, że nie będzie już tak łatwo. Zobacz więcej


Podobne zdarzenia w tym samym rejoniePolicja odnotowuje kradzieże tego typu co jakiś czas. Nie dalej jak tydzień temu doszło do podobnej sytuacji w Śródmieściu.

- W miniony piątek policjanci z komisariatu w Śródmieściu przyjęli zawiadomienie o kradzieży elementów z metali kolorowych, do której doszło w rejonie Głównego Miasta. Funkcjonariusze pracują nad tą sprawą, sprawdzają zabezpieczony monitoring, rozmawiają z osobami, które mogą mieć przydatne informacje oraz ustalają okoliczności zdarzenia, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawców - przekazał asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku .

Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.


Co z monitoringiem?Na ulicy Mariackiej jest wprawdzie monitoring, a przynajmniej widać zamontowane kamery na latarniach i budynkach. Sprawcy kradzieży pod okiem kamer nie powinni więc czuć się bezkarni.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (173)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane