• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złodzieje piąty raz okradli ulicznego muzyka. Zniszczono gitarę za kilka tys. zł

Szymon Zięba
4 lipca 2023, godz. 16:30 
Opinie (215)
Złodzieje nie tylko zabrali artyście pieniądze - w trakcie zdarzenia zniszczona została droga gitara. Złodzieje nie tylko zabrali artyście pieniądze - w trakcie zdarzenia zniszczona została droga gitara.

Dwaj złodzieje zabrali pieniądze z futerału ulicznego muzyka, a w trakcie zdarzenia zniszczony został drogi instrument. Cieszący ucho przechodniów artysta z Gdańska stracił nie tylko zarobione pieniądze, ale i wartą kilka tysięcy złotych gitarę. To już piąty podobny przypadek w tym roku.

Podobają ci się występy ulicznych artystów w Gdańsku?

Pan Dariusz, uliczny artysta, który znany jest w sieci jako Kryspin Kamysz, w centrum Gdańska gra od 10 lat. Jego nagrania można znaleźć nie tylko na platformie YouTube, ale również w naszym serwisie wideo.

Czytelnicy już w 2016 roku zachwycali się m.in. jego wersją utworu Bohemian Rapshody (Queen) czy wykonywanymi przez niego kompozycjami Bacha.

Muzyk, którego spotkać można było kiedyś w okolicach Zielonego Mostu, a obecnie fontanny Neptuna, w swoim repertuarze ma także m.in. utwory Metalliki, Pink Floyd czy Dire Straits - wszystko w wersji na gitarę klasyczną.

Jego występy są chętnie oglądane i filmowane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Gdańsk.Muzyk z Gdańska okradziony. Zniszczyli mu gitaręNiestety - co zrelacjonowali świadkowie w mediach społecznościowych - mężczyzna padł ofiarą przestępstwa. W poniedziałek, 3.07.2023 r., dwaj mężczyźni ukradli mu pieniądze z futerału.

Akustyczna wersja przeboju Queen na Zielonym Moście. Film z 2016 r.

W sprawie udało nam się skontaktować z panem Dariuszem, który opowiedział nam, co się wydarzyło feralnego dnia.

Okradziony muzyk: grałem przy Neptunie, wokół było wielu ludzi- To był poniedziałek, około godziny 22:15. Grałem jak zwykle przy Neptunie, nieopodal ogródków gastronomicznych. Wokół było sporo przechodniów, kilka osób słuchało jak gram, parę osób mnie nagrywało. Nagle ktoś zaszedł mnie od tyłu, ukradł pieniądze, a w trakcie zdarzenia na ziemię upadła moja gitara. Rozpadła się płyta wierzchnia instrumentu, która jest jego sercem. W tej chwili nie nadaje się on do użytku - opowiada pan Dariusz.


Z relacji naszego rozmówcy wynika, że to już piąty raz w tym roku, kiedy padł ofiarą kradzieży.

Gitarzystę okradziono pięć razy. Wymyślił sposób na rabusiów- Po pierwszym takim przypadku wymyśliłem sposób: kładłem na wierzch futerału papierki imitujące banknoty, wydrukowane jednostronnie na kartce papieru. Dwa razy złodzieje się na to nabrali, kradnąc taki "łup". Miałem spokój na jakiś miesiąc - relacjonuje artysta.
Jak sam przyznaje - uznał, że złodzieje dali sobie spokój i stracił czujność.

Gitarzysta z Zielonego Mostu gra Bacha. Film z 2016 r.Cenna gitara zniszczona. Uda się złapać przestępców?- Tu nawet nie chodzi o te pieniądze, które skradziono w poniedziałek, bo nie wiem nawet, ile ich było. Szkoda mojej gitary. Kiedy ją kupowałem, siedem lat temu, kosztowała 6 tys. złotych. Dziś pewnie warta by była dużo więcej - mówi.
Pan Dariusz dysponuje co prawda instrumentem zastępczym, ale to stara gitara, która niekoniecznie będzie brzmiała w oczekiwany sposób.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (215)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane