• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zniknie współczesny symbol Brzeźna. Mieszkania zamiast Supersamu

Maciej Korolczuk
20 czerwca 2022, godz. 07:00 
Opinie (441)
Tylko do 30 czerwca ma być czynny Supersam w Brzeźnie. Później rozpocznie się jego przeprowadzka, a w jego miejscu ma powstać budynek mieszkalny z podziemnym garażem. Tylko do 30 czerwca ma być czynny Supersam w Brzeźnie. Później rozpocznie się jego przeprowadzka, a w jego miejscu ma powstać budynek mieszkalny z podziemnym garażem.

Wkrótce z mapy i przestrzeni Brzeźna zniknie jeden z symboli dzielnicy - Supersam przy ul. Gałczyńskiego.Mapka Trwają przygotowania do jego tymczasowego przeniesienia do pawilonu po drugiej stronie ulicy. W miejscu popularnego "Kupca" ma powstać budynek mieszkalny z usługami w parterze oraz podziemny garaż.Budynki i infrastruktura z czasów PRL to:

Supersam, przez mieszkańców Brzeźna zwany Kupcem, to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsce nadmorskiej dzielnicy. Tak jak od lat w centrum Gdańska punktem orientacyjnym jest budynek LOT-u, tak w Brzeźnie - Supersam przy Gałczyńskiego.

Sam sklep nie jest urodziwy i najlepsze lata ma już dawno za sobą (pawilony pamiętają lata 70. ubiegłego wieku). Ale tak jak jego wygląd kłuje w oczy, tak niedoskonałości estetyczne wynagradza bogaty asortyment. Mówiąc inaczej - jeśli zabrakło ci czegoś w kuchni, a nie ma tego w Kupcu, to znak, że nie dostaniesz tego produktu w promieniu kilkunastu kilometrów.

  • Kupiec ma się przenieść na drugą stronę ulicy do lokalu po dawnym sklepie chemicznym.
  • Trwają już pierwsze przygotowania. Przy wejściu od strony skweru powstaje wygrodzone zaplecze sklepu.
Wszystko wskazuje na to, że wkrótce Kupiec zniknie z mapy Brzeźna. Przynajmniej w obecnym kształcie. Z naszych informacji wynika, że sklep ma funkcjonować tylko do końca czerwca. Później asortyment zostanie przeniesiony do dawnego sklepu chemicznego w bliźniaczym pawilonie znajdującym się po drugiej stronie ulicy (mieści się tam m.in. apteka i bar mleczny Perełka).

Kupiec zmieni lokalizację na ok. dwa lata, a w tym czasie na jego miejscu ma powstać budynek mieszkalny wraz z garażem. Obiekt ma mieć pięć nadziemnych kondygnacji z usługami w parterze. I właśnie tam ma wrócić Kupiec, już w nowej odsłonie.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy budowa. Procedura uzyskania pozwolenia na budowę jest jeszcze w toku (inwestor został wezwany do uzupełnienia braków formalnych we wniosku).

Miejsce, gdzie obecnie funkcjonuje Supersam. Wkrótce ma tam powstać budynek mieszkalny z garażem i usługami w parterze. Miejsce, gdzie obecnie funkcjonuje Supersam. Wkrótce ma tam powstać budynek mieszkalny z garażem i usługami w parterze.

Prace już trwająPrzygotowania do rozpoczęcia inwestycji już trwają. Z elewacji Supersamu od strony ul. Gdańskiej zniknął bankomat, z kolei przy wejściu do budynku, do którego ma się przenieść sklep, powstaje wygrodzona stalowym płotem strefa dostaw i zaplecze. Niewykluczone, że wkrótce w nowej lokalizacji pojawią się też pozostali najemcy pawilonów, a więc pączkarnia, lodziarnia i sklep z zabawkami. Podobny los czeka też za pewne stojący tuż przy sklepie paczkomat Inpostu.

Przypomnijmy, że duże zmiany czekają też plac przed samym Kupcem. Przestrzeń między ul. Krasickiego pomiędzy tzw. Placem Zdrojowym a pawilonami handlowymi ma stać się woonerfem, a więc miejscem bez podziału na jezdnię i chodniki. Ma to wpłynąć na uspokojenie ruchu samochodów i większą swobodę w ruchu pieszym.

W przyszłości ma się zmienić też sam plac przed Supersamem. Zamiast ulicy i chodników ma powstać przestrzeń współdzielona tzw. woonerf. W przyszłości ma się zmienić też sam plac przed Supersamem. Zamiast ulicy i chodników ma powstać przestrzeń współdzielona tzw. woonerf.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (441)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane