• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ostatnie godziny głosowania na gdańskie inwestycje za 5 mld zł

km
1 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Tylko do końca wtorku można zagłosować na gdańskie inwestycje szacowane na 5 mld zł. Tylko do końca wtorku można zagłosować na gdańskie inwestycje szacowane na 5 mld zł.

Rewitalizacja Biskupiej Górki, budowa czterech nowych basenów w Gdańsku czy nowego mostu na Wyspę Sobieszewską, to tylko niektóre z blisko 50 propozycji miejskich inwestycji, które mogą być zrealizowane do 2020 roku w Gdańsku. To, które zostaną wybrane, zależy od wyników internetowego głosowania, które zakończy się we wtorek o godz. 23:59.


 

Czy weźmiesz udział w ankiecie?

Pięć miliardów złotych do wydania w pięciu obszarach rozwoju miasta przez najbliższe pięć lat - tak w skrócie brzmi plan inwestycyjny Gdańska do 2020 roku, czyli w kolejnej i prawdopodobnie ostatniej już perspektywie dużego wsparcia unijnego.
 
W związku z tym w Gdańsku od września odbywały się spotkania w ramach cyklu "Razem inwestujemy w Gdańsk", w różnych miejscach i z różnymi środowiskami.

Czytaj też: 3 x 5, czyli wizja Gdańska do roku 2020
 
Na kilkunastu takich spotkaniach prezydent Paweł Adamowicz przedstawiał plany inwestycyjne dla miasta i odpowiadał na pytania publiczności, w czym wspierali go wiceprezydenci. W sumie kilkuset uczestników tych spotkań na koniec wypełniało ankiety na temat planowanych inwestycji.

Wybierz inwestycje, które chciałbyś, by były zrealizowane w Gdańsku do 2020 roku. 

Identyczną w treści ankietę każdy gdańszczanin mógł znaleźć i wypełnić w ciągu ostatnich miesięcy w Internecie. Ankieta dostępna jest na stronie "Razem inwestujemy w Gdańsk. Propozycje inwestycji do roku 2020". Każdy może ją wypełnić, bez logowania się czy wysyłania maila, ale tylko do wtorku do godz. 23:59 - później ankieta przestanie być dostępna.

Wśród blisko 50 proponowanych inwestycji jest w czym wybierać.

Planuje się też budowę basenów dzielnicowych (co najmniej czterech), siłowni na świeżym powietrzu (minimum 40), placów rekreacyjnych (minimum 40), boisk sportowych (minimum 20) czy 10 km tras do biegania oraz co najmniej 100 zdrojów ulicznych. Planuje się też budowę basenów dzielnicowych (co najmniej czterech), siłowni na świeżym powietrzu (minimum 40), placów rekreacyjnych (minimum 40), boisk sportowych (minimum 20) czy 10 km tras do biegania oraz co najmniej 100 zdrojów ulicznych.
Można w niej wybrać od jednej do pięciu inwestycji. Wśród najważniejszych projektów przestrzeni publicznej jest wyczekiwany od lat remont Drogi Królewskiej, Długiego Pobrzeża i Targu Rybnego, rewitalizacje zaniedbanych dzielnic i obszarów (w tym Biskupiej Górki), odnowa Parku Oliwskiego (wstępne pomysły dla parku wzbudziły spore kontrowersje) i Parku Oruńskiego czy rozbudowa ogrodu zoologicznego.

W kulturze przedstawiono pomysły m.in. rewaloryzacji Wozowni Artyleryjskiej, Zespołu Reduty Napoleońskiej, Planetarium Hevelianum, stworzenia Domu Grassa/Chodowieckiego przy ul. Sierocej oraz odnowy najcenniejszych zabytków.

W Parku Oliwskim miałaby być nowa palmiarnia, ale już bez 180-letniego daktylowca, za to z kawiarnią, Pałac Opatów bez oddziału Sztuki Nowoczesnej, ale z restauracją i hotelem. W Parku Oliwskim miałaby być nowa palmiarnia, ale już bez 180-letniego daktylowca, za to z kawiarnią, Pałac Opatów bez oddziału Sztuki Nowoczesnej, ale z restauracją i hotelem.
W kategorii Zdrowie jest m.in. budowa czterech basenów dzielnicowych, siłowni na świeżym powietrzu (minimum 40), placów rekreacyjnych (minimum 40), boisk sportowych (minimum 20) czy 10 km tras do biegania oraz co najmniej 100 zdrojów ulicznych.

Na listę inwestycji rezerwowych tj. takich, które mogą przejść do fazy realizacyjnej w sytuacji, gdy pojawią się wolne środki niewykorzystane przez inne miasta, weszły: Nowa Bulońska Południowa, Nowa Małomiejska-Nowa Podmiejska, Nowa Kościuszki i Nowa Gdańska, kolejne etapy Nowej Wałowej oraz Nowa Unruga.

14 grudnia zaplanowano podsumowanie konsultacji społecznych poświęconych inwestycjom Gdańska w latach 2015-2020. Odbędzie się ono w gmachu Filharmonii Bałtyckiej.
km

Opinie (123) 4 zablokowane

  • Najważniejsza inwestycja tego milenium!

    Ja zagłosowałem na akcję wykurzania kiboli z ich wylęgarni. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym ekonomistą, Łukaszem Kasteta i zdradził mi kilka szczegółów na temat jego nadchodzącej książki. Cytuję: "każdy kibol powoduje spadek PKB o 20%, wzrost emisji CO2 o 14% i wpływa negatywnie na przyswajanie białek wśród ludzi w promieniu 200 metrów. Ponadto, żyją oni tak krótko, że obniżają średnią długość życia przeciętnego Polaka o około 7 lat.". Historia oczywiście ciągnie się dalej, ale nie będę zdradzać szczegółów, odsyłam do patriotycznych księgarni po tytuł "Kiblol - Śmieć, Nierób, Wrzód na Społeczeństwie" Łukasza Kasteta :---)

    • 1 0

  • Stogi

    A stogi ? -_-

    • 0 0

  • Idiotyczne siłowne na dworze dla nikogo ! :/ po 50 tys za każdą nikt tam nie ćwiczy to nie Miami...

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane