• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

250 żywych choinek do wypożyczenia. Zapisy od 6 grudnia

Aleksandra Nietopiel
5 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (80)
Najnowszy artykuł na ten temat Co zrobić z choinką po świętach?
Zapisy na wypożyczenie drzewek rozpoczną się 6 grudnia w południe na stronie internetowej Zakładu Utylizacyjnego. Choinki wypożyczyć mogą mieszkańcy i firmy. Zapisy na wypożyczenie drzewek rozpoczną się 6 grudnia w południe na stronie internetowej Zakładu Utylizacyjnego. Choinki wypożyczyć mogą mieszkańcy i firmy.

250 świątecznych choinek czeka na wypożyczenie. Z tym nietypowym pomysłem do mieszkańców wraca Zakład Utylizacyjny w Gdańsku. Zapisy na wybrane drzewko ruszą 6 grudnia, odbiór zaplanowano w niedzielę, 18.12. Warunkiem udziału w akcji jest wpłata min. 100 zł na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja".Rozważysz wypożyczanie drzewka na święta?

Wypożyczenie choinki to pomysł, który ma plusy na kilku płaszczyznach. Po pierwsze zamawiamy naturalne drzewko takie, jakie chcemy, po drugie po świętach wróci ono do natury i zasili szkółkę leśną, po trzecie dochód z jego wypożyczenia wesprze działania ośrodka pomagającego zwierzętom.

- Promujemy choinkę w doniczce jako rozwiązanie zgodne z duchem less waste i ideami Gospodarki Obiegu Zamkniętego - mówi Grzegorz Orzeszko, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. - Dlatego zapraszamy mieszkańców do naszej wypożyczalni choinek. Dodatkowo mieszkańcy, decydując się na wypożyczenie, wspierają pomoc dzikim zwierzętom - dodaje.

14 choinek w 14 dzielnicach i największa przy NeptunieZapisy na drzewko w mikołajkiW tym roku w wypożyczalni dostępnych będzie 250 świerków o różnej wysokości: niższych do 100 cm i wyższych od 140 cm. 200 drzewek przeznaczonych zostanie dla mieszkańców, a 50 wypożyczyć mogą firmy i instytucje.

By zarezerwować drzewko, należy wejść na stronę akcji https://choinka.zut.com.pl/, a następnie wybrać świerk. Rezerwacja choinek rozpocznie się we wtorek, 6 grudnia, od godz. 12.

Wypożyczenie choinki wiąże się z wpłatą co najmniej 100 zł na konto Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja". Całkowity dochód z akcji trafi do Fundacji pomagającej zwierzętom.

Odbiór tuż przed świętamiMieszkańcy choinki będą mogli odebrać w niedzielę, 18 grudnia, w godz. 10-13 na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku przy ul. Jabłoniowej 55Mapka. Odbiór choinek dla firm zaplanowano w piątek, 16 grudnia.

W tym roku do wypożyczenia przygotowanych jest 250 drzewek, w ub. roku było 100 i wszystkie znalazły chętnych. W tym roku do wypożyczenia przygotowanych jest 250 drzewek, w ub. roku było 100 i wszystkie znalazły chętnych.
Będą one wydawane po podpisaniu oświadczenia przejęcia opieki nad drzewkiem. Do każdego z nich dołączone będą podstawowe informacje o tym, jak o nie dbać.

Na miejscu będzie też można porozmawiać z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja".

Zwrot i drugie życie drzewka w szkółcePo świętach wypożyczoną choinkę trzeba zwrócić do ZU najpóźniej do 10 stycznia. Plan jest taki, by trafiło ono do szkółki leśnej. Jeśli jego stan na to nie pozwoli - trafi wówczas do kompostowni ZU.

Oddanie choinek będzie możliwe w Punkcie Informacyjnym Zakładu przy bramie nr 4, przy ul. Jabłoniowej 55. Drzewka można oddawać w godzinach pracy zakładu: od poniedziałku do piątku od godz. 6 do godz. 18, w soboty między 6 a 14. Choinki przyjmowane będą od 3 do 10 stycznia 2023 r.

W tym roku do wypożyczenia przygotowanych jest 250 drzewek, w ub. roku było 100 i wszystkie znalazły chętnych. W tym roku do wypożyczenia przygotowanych jest 250 drzewek, w ub. roku było 100 i wszystkie znalazły chętnych.
W ubiegłym roku na 100 przygotowanych choinek wszystkie zostały wypożyczone, czyli opłacone, a odebrano łącznie 90. Po świętach do ZU wróciło 88 sztuk. Łącznie do firmowej szkółki trafiło z powrotem 100 świerków, które zostały odpowiednio zabezpieczone i były pielęgnowane przez ogrodnika, a w tym roku ponownie są dostępne w wypożyczalni.
09:00 6 GRUDNIA 22

Wypożycz choinkę (1 opinia)

W tym roku w wypożyczalni będzie 250 świątecznych drzewek. Biorąc udział w akcji Wypożycz choinkę jednym gestem wspierasz środowisko i zwierzęta w potrzebie. Wypożyczenie świątecznego drzewka łączy się z wpłatą co najmniej 100 zł na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja". Akcja startuje we wtorek, 6 grudnia na stronie internetowej www.choinka.zut.com.pl.
W tym roku w wypożyczalni będzie 250 świątecznych drzewek. Biorąc udział w akcji Wypożycz choinkę jednym gestem wspierasz środowisko i zwierzęta w potrzebie. Wypożyczenie świątecznego drzewka łączy się z wpłatą co najmniej 100 zł na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja". Akcja startuje we wtorek, 6 grudnia na stronie internetowej www.choinka.zut.com.pl. Zobacz więcej

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (80)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane