Fakty i opinie

stat

Apartamentowiec wyrośnie na zrębach Młodego Miasta

Najnowszy artukuł na ten temat

Dziewięciopiętrowy biurowiec zaczyna rosnąć przy Marynarki Polskiej

Przy ul. Robotniczej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, gdzie w zeszłym roku odkryte zostały relikty średniowiecznego Młodego Miasta powstaje budynek, który będzie oferował apartamenty na wynajem. Budowa potrwa do września 2020 roku. W ramach inwestycji zrewitalizowana zostanie również sama ulica.W jakiej perspektywie czasowej powstanie cała dzielnica Młodego Miasta?

5-10 lat 25%
10 -20 lat 34%
więcej niż 20 lat 26%
nigdy 15%
zakończona Łącznie głosów: 1320
Młode Miasto ma stać się nową dzielnicą Gdańska na terenach poprzemysłowych, które zostaną zabudowane mieszkaniami, biurowcami i uzupełnione częścią handlowo-usługową. Młode Miasto to także historyczna dzielnica, o której istnieniu było wiadomo, ale jej ślady zostały odkryte przy ul. Robotniczej zobacz na mapie Gdańska dopiero w zeszłym roku.

To właśnie tam, między istniejącymi kamienicami, które zostały wybudowane ponad 100 lat temu, powstanie zupełnie nowy obiekt.

- Będzie to sześciokondygnacyjny budynek z jedną kondygnacją podziemną, w którym znajdzie się 279 apartamentów. Dołożyliśmy starań, aby obiekt jak najlepiej formą i estetyką korespondował z budynkami sąsiednimi, jednocześnie nie tracąc współczesnego charakteru - mówi Karol Kalicki, prezes spółki deweloperskiej Upside Property. - Zgodnie z klasyfikacją budowlaną będzie to budynek zamieszkania zbiorowego, w którym realizowane będą funkcje typu hotelowego. Sposób funkcjonowania takiego budynku jest nieco inny od typowego hotelu. Jego ofertę kierujemy do osób poszukujących zakwaterowania na okresy dłuższe niż w typowym hotelu. W naszych założeniach w przedziale od jednego do 12 miesięcy.
graf. trojmiasto.pl
Apartamenty nie będę jednak do kupienia, lecz na wynajem. Zarządzać nimi będzie jedna firma. Za projekt budynku odpowiada pracownia KD Kozikowski Design.

Budowa już się rozpoczęła, a planowany termin zakończenia prac to koniec września 2020 roku.

- W ramach umowy drogowej zobowiązaliśmy się do kompletnej rewitalizacji ul. Robotniczej aż do Jana z Kolna - zapowiada prezes Kalicki.
Warto wspomnieć, że obecnie na obszarze współcześnie wytyczonego Młodego Miasta nie są prowadzone żadne inwestycje, gdyż trwa procedura wpisania całego tego terenu do rejestru zabytków. Budowy toczą się za to w sąsiedztwie Młodego Miasta, jak w przypadku przedsięwzięcia przy ul. Robotniczej.

Inną inwestycją zaliczaną do Młodego Miasta jest osiedle składające się z czterech 17-piętrowych wież, czyli Bastion Wałowa, który zostanie uzupełniony o niższe budynki, tworzące pierzeję ul. Wałowej zobacz na mapie Gdańska.

W budowie jest też biurowiec Eternum przy ul. Nowomiejskiej zobacz na mapie Gdańska, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności.

Na 2020 roku rozpoczęcie swojej inwestycji mieszkaniowo-biurowej przy Drodze do Wolności zobacz na mapie Gdańska jeszcze zimą zapowiedział deweloper Euro Styl.

Również w 2020 roku na terenie Stoczni Cesarskiej zobacz na mapie Gdańska powstać ma miasteczko kontenerowe. W ich wnętrzach powstaną biura dla młodych przedsiębiorców.