• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Burzą budynki pod budowę Obwodnicy Metropolitanej

szym
7 sierpnia 2023, godz. 07:00 
Opinie (345)

Trwa budowa Obwodnicy Metropolitalnej. Niektóre budynki zostały wyburzone.

Ciężki sprzęt, burzenie budynków i widoczny już zarys nowej drogi - sprawdziliśmy, jak postępują prace na powstającym odcinku Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej od węzła Gdańsk Południe do Lublewa.Jak oceniasz postęp prac w tym miejscu?

Obwodnica Metropolitalna będzie drogą ekspresową o przekroju dwóch jezdni po dwa pasy ruchu.

Połączy węzeł Gdańsk PołudnieMapka, czyli skrzyżowanie Obwodnicy Trójmiejskiej z Południową Obwodnicą Gdańska, z węzłem ChwaszczynoMapka, czyli skrzyżowaniem z Trasą Kaszubską.

Z założenia OMT ma przynajmniej częściowo odciążyć Obwodnicę Trójmiasta. W przyszłości mniejszy ruch może sprawić, że możliwa będzie m.in. rozbudowa trójmiejskiej ekspresówki do trzeciego pasa.

Wyburzenia domów pod obwodnicęBudowa Obwodnicy Metropolitalnej podzielona została na dwa zadania. Prace na pierwszym odcinku rozpoczęły się jesienią 2022 r. Na drugi odcinek drogowcy weszli dopiero w styczniu tego roku.Odwiedziliśmy z kamerą plac budowy, by podejrzeć, jak przebiegają prace. Na odcinku od Węzła Gdańsk Południe do Lublewa i dalej w stronę Żukowa, widać ogromne postępy.

W Lublewie, gdzie powstanie węzeł drogowy przyłączający do OMT drogę wojewódzką nr 221, trwają już wyburzenia budynków mieszkalnych. Na razie prace idą zgodnie z harmonogramem. Oba odcinki mają zostać wybudowane do kwietnia 2025 r.

szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (345)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane