Fakty i opinie

stat

Buspas na Witominie będzie znów widoczny

Robotnicy zaczęli swoją pracę we wtorek

Trwa ponowne malowanie linii na powstałym w styczniu buspasie na ul. Rolniczej w Gdyni. Urzędnicy przyznali, że zimą użyli cienkowarstwowej farby, która szybko się starła. Buspas będzie znów widoczny najpóźniej 10 maja.Zdarzało ci się jechać samochodem po buspasie?

tak, bardzo często tak robię 13%
tak, kilka razy 19%
nie, nie wjeżdżam na buspas 68%
zakończona Łącznie głosów: 496
Przypomnijmy, że buspas na ul. Rolniczej prowadzi od Kieleckiej do początku prawoskrętu w ul. Chwarznieńską na Witominie.

Ułatwia przejazd autobusom jadącym na Chwarzno i Wiczlino oraz w kierunku budynków na Leśniczówce. Oficjalnie władze miasta pochwaliły się nim pod koniec stycznia.

graf. Trojmiasto.pl
Całość prac kosztowała 157 tys. zł. Na malowanie trzeba było wydać 30 tys. zł. Okazało się, że zastosowana farba rozpuszczalnikowa "wytarła się" po kilku dniach. Bezpieczeństwo miały poprawić prowizoryczne tablice uchylne z odblaskowymi elementami.

Czytaj też: Buspas na Witominie: propozycja zmiany oznakowania

Kierowcom tłumaczono, że chodziło o to, by jak najszybciej uruchomić buspas na ul. Rolniczej, nawet kosztem słabej widoczności.

- Niestety okres zimowy, charakteryzujący się dużą wilgotnością i opadami, nie sprzyja wykonywaniu oznakowania poziomego. Optymalnym okresem na wykonywanie tego typu prac jest wiosna - przyznawała Hanna Wyszyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni, kilka dni po jego uruchomieniu, tłumacząc, że ponowne malowanie odbędzie się wiosną.
Termin malowania był uzależniony od przetargu na wybór firm wykonujących regularne coroczne odnawianie poziomego oznakowania na ulicach w różnych częściach Gdyni. Wykonawców wybrano w połowie kwietnia. Za malowanie firmy Abex z Leźna i Saferoad Kabex otrzymają ok. 830 tys. zł.

Linie pomalowane w styczniu wytarły się po kilku dniach.
Linie pomalowane w styczniu wytarły się po kilku dniach. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
We wtorek pracownicy pojawili się na ul. Rolniczej.

- Obecne temperatury pozwalają nam odtworzyć oznakowanie masą chemoutwardzalną, nakładaną strukturalnie. Jej zaletą jest wysoka i trwała odblaskowość oraz wysoki stopień szorstkości - wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Prace mają potrwać do 10 maja.

Według zapowiedzi przedłużony ma zostać także buspas na Małokackiej, tak by autobus mógł dojechać do skrzyżowania z ul. Rolniczą.

Opinie (80) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.