• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ciało w windzie. Podejrzewany o zabójstwo w bloku na Zaspie zmarł na izbie zatrzymań

Szymon Zięba
27 września 2023, godz. 16:00 
Opinie (202)

Blok, w którym doszło do zabójstwa.

47-letni mężczyzna, który podczas szarpaniny miał ugodzić śmiertelnie nożem 59-latka, zmarł w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dwie kobiety, które zostały zatrzymane w sprawie, usłyszały zarzuty zacierania śladów i nieudzielenia pomocy. To nowe fakty, które pojawiły się śledztwie dotyczącym zwłok w windzie w bloku przy ul. CiołkowskiegoMapka na Zaspie.Zdarzyło ci się wdać w bójkę po alkoholu?

Przypomnijmy: W poniedziałek, 25.09.2023 r., zatrzymano cztery osoby w związku ze znalezieniem ciała w bloku na Zaspie przy ul. CiołkowskiegoMapka. Zwłoki zmarłego 59-latka znajdowały się w windzie.

Wśród zatrzymanych znalazły się dwie kobiety i dwaj mężczyźni, w tym 47-latek, który - zdaniem prokuratury - podczas szarpaniny ugodził nożem 59-latka w okolicę pachwiny. Głęboka rana okazała się śmiertelna.

W środę zarzuty w sprawie przedstawiono dwóm kobietom. Jak tłumaczy prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, chodzi o nieudzielenie pomocy zaatakowanemu mężczyźnie i zacieranie śladów - pomoc w wyniesieniu zwłok i umieszczeniu ich w windzie.

Jedna z kobiet nie przyznała się do zarzutów, druga przyznała się do zacierania śladów, ale zaprzeczyła zarzutowi dotyczącemu nieudzielenia pomocy. Obie złożyły obszerne wyjaśnienia.To jednak nie wszystko. Śledczy ustalili bowiem, że ciało zmarłego w windzie umieszczono dzień po zabójstwie. Wcześniej w mieszkaniu, w którym doszło do tragedii, pito alkohol. 47-latek, gdy był zatrzymywany, miał ok. 2 promili alkoholu w organizmie.

47-latek podejrzewany o zabójstwo zmarłW poniedziałek przy ul. Ciołkowskiego pojawili się policyjni technicy. Znaleziono ciało. W poniedziałek przy ul. Ciołkowskiego pojawili się policyjni technicy. Znaleziono ciało.
Został on przewieziony do tzw. PdOZ, czyli policyjnego pomieszczenie dla osób zatrzymanych. W środę, 27.09.2023 r., ok. godz. 7:30 stwierdzono zgon 47-latka.

- Lekarz wstępnie ocenił, że doszło do niewydolności krążeniowej - mówi prok. Wawryniuk, dodając, że nie ujawniono w tym przypadku tzw. działania osób trzecich.
Nic podejrzanego nie wykazał również zabezpieczony monitoring, który będzie teraz analizowany. Sekcję zwłok 47-latka zaplanowano na czwartek.

W związku z obawą matactwa śledczy chcą, by dwie zatrzymane kobiety trafiły do aresztu. Z kolei drugi z mężczyzn ma status świadka.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (202)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane