Fakty i opinie

Czy kierowcy znowu rozjadą pas zieleni przy cmentarzu?

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak dotrzeć na trójmiejskie nekropolie

Tak przed rokiem wyglądał trawnik na al. Armii Krajowej przy cmentarzu

W tym roku nie będzie można parkować aut na pasie zieleni w ciągu al. Armii Krajowej zobacz na mapie Gdańska przy Cmentarzu Łostowickim. Urzędnicy przestrzegają przed wjeżdżaniem na trawnik: można za to dostać nawet 500 zł mandatu, a auto może ugrząźć w brei do wiosny.Czym dojeżdżasz na cmentarz?

samochodem 44%
komunikacją miejską 30%
rowerem 2%
taksówką 2%
idę piechotą 18%
w inny sposób 4%
zakończona Łącznie głosów: 2030
1 listopada, czyli w dzień Wszystkich Świętych groby bliskich na Cmentarzu Łostowickim z pewnością odwiedzą tysiące osób. Wiele osób przyjedzie samochodem i będzie miało problem z zaparkowaniem auta.

Czytelnicy przypominają, że sytuacja sprzed roku może się powtórzyć.

- Na pasie zieleni między nitkami Armii Krajowej przy cmentarzu miały pojawić się kratownice, które zabezpieczą teren. Niestety nie zauważyłem, by cokolwiek zmieniło się od zeszłego roku. Pas zieleni już jest solidnie rozmoknięty, a 1 listopada również ma padać - zauważa Maciej Kopański, nasz czytelnik. - Szykuje nam się powtórka z zeszłego roku czyli samochody w błocie, a Trasa W-Z zamieni się znowu w polną błotnistą szlakę - dodaje.
Nadmieńmy, że miasto przeprowadziło rekultywację i zasiało trawę. Nie pojawiły się jednak wspomniane kratownice.

Kierowcy biorą na siebie odpowiedzialność

Urzędnicy podkreślają, że wjeżdżanie na pas zieleni między jezdniami al. Armii Krajowej jest niedozwolone. Kierowcom będą o tym przypominać barierki ustawione na odcinku 100 m.

- Kierujący pojazdami powinni się stosować do przepisów ruchu drogowego i nie niszczyć zieleni w tym miejscu - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Trzeba uważać, bowiem za jazdę po trawniku można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 zł. Jednak i tak nie będzie to najwyższa kara. Dlaczego? Pas zieleni już teraz jest mocno namoknięty, wjechanie tam samochodem może zakończyć się uwięzieniem auta, kto wie - może nawet do wiosny.

Auta zaparkowane przed rokiem na al. Armii Krajowej

Co z parkingiem przy al. Armii Krajowej?

Nigdy nie powstanie w tym miejscu. Dlaczego? Nie zezwalają na to przepisy prawa o drogach publicznych. Przy takich drogach nie można budować przy istniejących skrzyżowaniach kolejnych zjazdów, np. do parkingów. Należy zachować odstęp minimum 1 tys. m.

Kierowcom w tej sytuacji pozostaje udać się na inny parking wskazany przez miasto, np. na ul. Nowolipie. Mogą też samochód zostawić pod domem i przyjechać na cmentarz komunikacją miejską.

Opinie (297) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.