• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Drzwi zewnętrzne z dostawką. Kiedy warto na nie postawić?

19 września 2023 
Opinie

Drzwi zewnętrzne z dostawką stały się w ostatnich latach bardzo modne. Dzięki nim możesz rozświetlić wnętrze i sprawić, że stanie się ono bardziej przestronne. Jednak kiedy warto wybrać skrzydła drzwiowe z dostawką? Czy zawsze są one dobrym pomysłem? O tym, kiedy postawić na drzwi wejściowe do domu z naświetlami, dowiesz się z tego artykułu.Zewnętrzne drzwi wejściowe - z dostawką czy bez?Cenisz sobie jasne i otwarte przestrzenie? Nic w tym dziwnego - rozświetlone wnętrza sprawiają, że ma się lepsze samopoczucie i chętniej podejmuje się codzienne wyzwania. Zasada ta dotyczy także przedpokoi i rozległych holów, które możesz doświetlić nie tylko z pomocą niewielkiego świetlika w skrzydłach drzwiowych, ale także dostawek.

Czym jest dostawka? Najkrócej mówiąc, jest to część drzwi zewnętrznych, która została umieszczona w konstrukcji ramy skrzydeł wejściowych. Nazywane są też naświetlami i pełnią taką samą funkcję, co okna czy wyjście na taras. W ostatnim czasie cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na to, że:
 • zapewniają naturalne rozświetlenie - jeżeli lubisz jasne wnętrza i nie chcesz doświetlać ich z pomocą sztucznego światła, dostawka jest dobrym rozwiązaniem.
 • wyglądają estetycznie - naświetla są wyjątkową ozdobą, którą można dostosować do wyglądu budynku, który aktualnie zamieszkujesz.

Dostawki w drzwiach zewnętrznych pozwalają na otwarcie przestrzeni, a przy okazji są oryginalnym dopełnieniem aranżacji zarówno wnętrza, jak i elewacji domu. Jednak którą parę skrzydeł drzwiowych wybrać, aby spełniła wszystkie swoje najważniejsze funkcje?

Jakie drzwi zewnętrzne z dostawką wybrać?Na rynku możesz znaleźć różne modele drzwi zewnętrznych do domu z dostawkami. Podczas poszukiwań odpowiedniej pary możesz zadecydować o ich wykończeniu i kolorze, a także ułożeniu i liczbie samych naświetli. Pamiętaj jednak, że właściwe skrzydła drzwiowe nie tylko powinny wzbogacać wygląd elewacji i wnętrza domu, ale także zapewniać domownikom bezpieczeństwo oraz chronić ich przed zimnem.

Dlatego też, jeżeli jesteś w trakcie poszukiwania nowej pary skrzydeł wejściowych do swoich czterech ścian, koniecznie sprawdź kolekcję drzwi zewnętrznych PORTA THERMO. Na linię składa się 16 modeli utrzymanych w 4 modnych stylach - MODERN, LINE, GLASS oraz CLASSIC. Każdy z nich zamówisz w jednym z 7 popularnych kolorów oraz w 4 wariantach energooszczędnych:
 • STANDARD - o izolacyjności termicznej równej Ud= 1,1 W/m2K;
 • OPTIMUM - w którym wartość termoizolacyjności sięga Ud= 0,73 W/m2K;
 • OPTIMUM ENERGY - to cieplejszy pakiet ze współczynnikiem Ud= 0,61 W/m2K;
 • PREMIUM ENERGY - z najniższym parametrem Ud= 0,57 W/m2

Czy drzwi z kolekcji PORTA THERMO można zakupić z dodatkowymi naświetlami? Jak najbardziej -domówisz je do modeli w wariantach OPTIMUM oraz OPTIMUM ENERGY w dowolnej liczbie, ułożeniu i rozmiarze.

O czym pamiętać, wybierając drzwi zewnętrzne z naświetlami?Jak już wcześniej wspominano, dostawki w drzwiach zewnętrznych potrafią zdziałać cuda - dzięki nim możesz powiększyć optycznie przedpokój i dodatkowo go doświetlić. To ozdoba, która dodaje elewacji budynku nuty nowoczesności i elegancji. Jednak o czym warto pamiętać, decydując się na skrzydła wejściowe z naświetlami? W przypadku kolekcji PORTA THERMO warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich:
 • konfigurację - mogą znajdować się zarówno po bokach drzwi zewnętrznych, jak i u góry, w okolicach nadproża drzwiowego;
 • rozmiar - dostosuj wysokość i szerokość dostawek, zgodnie z wymaganiami architektonicznymi zamieszkiwanego domu;
 • kolor - dostępne są matowe, czarne, grafitowe i przeźroczyste przeszklenia, a także w wersji Reflex Grafit.
 • liczbę - zadecyduj, czy potrzebujesz jednej, dwóch a może trzech naświetli;

Jednak to nie wszystko. Do drzwi z naświetlami linii PORTA THERMO możesz dobrać dodatkowe wyposażenie jak choćby samodomykacz (w wersji ramieniowej lub szynowej), wizjer, kontrolę dostępu czy czytnik linii papilarnych eKey dLine. Wszystkie najważniejsze parametry skrzydeł drzwiowych z kolekcji PORTA THERMO dostosujesz z pomocą intuicyjnego konfiguratora - znajdziesz go na stronie internetowej producenta PORTA DRZWI.
Chcesz, aby Twój dom wyglądał oryginalnie i elegancko? W takim razie postaw na zewnętrzne drzwi wejściowe z linii PORTA THERMO z naświetlami. Z nimi zadbasz o komfort domowników i ich bezpieczeństwo.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie

Najczęściej czytane