• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Elektryczny miniautobus na ulicach Gdyni

Patsz
3 marca 2023, godz. 15:00 
Opinie (99)
Autobus będzie jeździł po Gdyni przez tydzień. Autobus będzie jeździł po Gdyni przez tydzień.

Ma 9 m długości i zabiera 27 pasażerów. Elektryczny midibus marki Solaris jeździ po ulicach Gdyni. To pierwsze testy nowoczesnego pojazdu w Polsce. Wcześniej jeździł po hiszpańskim Alicante. Miasto nie planuje jego zakupu, ale kierowcy mają pomóc producentowi w ocenie jego zalet i wad.Czy zdarza ci się oceniać jakość przejazdu w zależności od typu pojazdu?

Midibus Solaris Urbino 8,9 LE electric jest testowany przez firmę Przewozy Autobusowe "Gryf" wożącą pasażerów po Gdyni na zlecenie ZKM. Ma 9 m długości i zabiera 27 pasażerów. Większość miejsc jest skierowanych w kierunku jazdy.

Rozkład jazdy ZKM GdyniaPojazd będzie kursował w regularnym ruchu miejskim przez tydzień, kursując na dwóch liniach oplatających gdyńskie osiedla, czyli 145 oraz 153, w dzielnicach Karwiny, Mały Kack i Wielki Kack. To idealne środowisko miejskie dla midibusa, które wożą na co dzień pasażerów na tych liniach.

Autobus wyposażony jest w silnik elektryczny zasilany energią pochodzącą z baterii Solaris High Energy o pojemności ponad 300 kWh. Zarówno ta pojemność, jak i wysoka wydajność magazynów energii pozwalają na swobodne kursowanie autobusu w ciągu dnia. Po zjechaniu pojazdu do zajezdni energia w bateriach będzie uzupełniana poprzez złącze plug-in.

Premiera autobusu rok temuMoże nim jechać 27 pasażerów na miejscach siedzących. Może nim jechać 27 pasażerów na miejscach siedzących.
Autobus elektryczny Urbino 9 LE electric miał swoją premierę w 2021 r.

Od tego czasu producent podpisał już kontrakty na ponad 50 sztuk tego modelu z przewoźnikami w Polsce, Hiszpanii, Włoszech Rumunii i Niemczech.

Gdynia nie przymierza się do jego zakupu, ale uwagi od kierowców mają być cenne dla producenta.

- To świetny autobus wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań. Przede wszystkim jednak nie emituje spalin, jest cichy i znakomicie się nim jeździ. Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Gdyni będą mogli przekonać się o zaletach elektrycznego midibusa naszej marki w praktyce - informuje Jakub Zakrzewski, dyrektor sprzedaży Regionu Północnego w Polsce w Solaris Bus & Coach.
Patsz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (99)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane