Fakty i opinie

stat

Gdynia: Linia K zamiast obwodnicą od soboty jedzie przez Chwarzno

Linia K w Gdyni jest linią pospieszną. Od soboty zmieni się jej trasa.
Linia K w Gdyni jest linią pospieszną. Od soboty zmieni się jej trasa. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Od soboty autobusy linii K, łączącej Obłuże z Kaczymi Bukami przestaną kursować po Obwodnicy Trójmiasta i pojadą ulicami Chwarzna i Wiczlina. Nowy rozkład jazdy zakłada wydłużenie czasu przejazdu o 3 minuty. Zmiana oznacza likwidację linii 160 w niedzielę.Czy popierasz zmianę trasy linii K?

nie, widać, że ostatnio zyskują tylko mieszkańcy Chwarzna i Wiczlina

46%

częściowo, mimo wszystko obawiam się opóźnień

17%

tak, dobrze, że coraz więcej autobusów jeździ do zachodnich dzielnic Gdyni

37%
O nowościach dla mieszkańców Chwarzna i Wiczlinia informowaliśmy jako pierwsi pod koniec grudnia.

Czytaj też: Linia K w Gdyni pojedzie nową trasą

Był to jeden z postulatów mieszkańców w przeprowadzonej na początku roku ankiecie. Po jej analizie radni zaczęli modyfikować komunikację w dzielnicy. Udało się m.in. wprowadzić linię 147 na ulice osiedla, dzięki czemu mieszkańcy mają bliżej do przystanków.

Nowa trasa linii K w GdyniOd soboty autobus linii K wjedzie na ulice: Chwarznieńską, Wiczlińską i Nowowiczlińską. Po drodze na nowym odcinku zatrzyma się na ośmiu przystankach:

  • Chwarzno Apollina (za pętlą - dla kierunku do Kaczych Buków i na pętli - dla kierunku do Obłuża):

  • Tezeusza;

  • Sokoła;

  • Gierdziejewskiego;

  • Zaruskiego;

  • Wiczlino Skrzyżowanie;

  • Filipkowskiego;

  • Wiczlino Działki I - dla kierunku do Kaczych Buków i Wiczlińska Śliska - dla kierunku do Obłuża.


Dodatkowo, w kursach do Obłuża, autobusy linii K będą zatrzymywać się na przystanku Dąbrowa Centrum przy ul. Nowowiczlińskiej, w kierunku Wiczlina.

Mieszkańcy: autobusy linii K będą się spóźniać?Wśród pasażerów nie brakuje opinii, że autobusy jadące przez coraz bardziej zakorkowane ulice Chwarzna i Wiczlina będę się notorycznie spóźniać, co zniechęci pasażerów do korzystania z przejazdów.

Przedstawiciele ZKM Gdynia odpowiadają, że rozkładowy czas przejazdu w porównaniu do starej trasy wydłuży się jedynie o 3 minuty.

- Zależy nam na tym, żeby komunikacja była jak najbardziej dogodna, a mieszkańcy cenią sobie połączenia bezpośrednie. Przy okazji zmieniliśmy też trochę rozkład jazdy, nadając mu bardziej "rytmiczny" charakter, w szczycie częstotliwość co 30 minut, poza szczytem co godzinę. Autobusy linii będą kursować przez sześć dni w tygodniu, z wyjątkiem niedzieli - mówi Olgierd Wyszomirski, dyrektor ZKM Gdynia.
Nowa trasa linii K wymusi likwidację niedzielnych połączeń linii 160 i racjonalizację kursów technicznych na kilku liniach. Tylko w ten sposób można było przeprowadzić zmiany, mieszcząc się w zakładanym na 2018 rok budżecie.

Zobacz rozkład jazdy ZKM Gdynia

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (151)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.