Fakty i opinie

stat

Gdynia: Linia K zamiast obwodnicą od soboty jedzie przez Chwarzno

Linia K w Gdyni jest linią pospieszną. Od soboty zmieni się jej trasa.
Linia K w Gdyni jest linią pospieszną. Od soboty zmieni się jej trasa. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Od soboty autobusy linii K, łączącej Obłuże z Kaczymi Bukami przestaną kursować po Obwodnicy Trójmiasta i pojadą ulicami Chwarzna i Wiczlina. Nowy rozkład jazdy zakłada wydłużenie czasu przejazdu o 3 minuty. Zmiana oznacza likwidację linii 160 w niedzielę.Czy popierasz zmianę trasy linii K?

nie, widać, że ostatnio zyskują tylko mieszkańcy Chwarzna i Wiczlina

46%

częściowo, mimo wszystko obawiam się opóźnień

17%

tak, dobrze, że coraz więcej autobusów jeździ do zachodnich dzielnic Gdyni

37%
O nowościach dla mieszkańców Chwarzna i Wiczlinia informowaliśmy jako pierwsi pod koniec grudnia.

Czytaj też: Linia K w Gdyni pojedzie nową trasą

Był to jeden z postulatów mieszkańców w przeprowadzonej na początku roku ankiecie. Po jej analizie radni zaczęli modyfikować komunikację w dzielnicy. Udało się m.in. wprowadzić linię 147 na ulice osiedla, dzięki czemu mieszkańcy mają bliżej do przystanków.

Nowa trasa linii K w GdyniOd soboty autobus linii K wjedzie na ulice: Chwarznieńską, Wiczlińską i Nowowiczlińską. Po drodze na nowym odcinku zatrzyma się na ośmiu przystankach:

  • Chwarzno Apollina (za pętlą - dla kierunku do Kaczych Buków i na pętli - dla kierunku do Obłuża):

  • Tezeusza;

  • Sokoła;

  • Gierdziejewskiego;

  • Zaruskiego;

  • Wiczlino Skrzyżowanie;

  • Filipkowskiego;

  • Wiczlino Działki I - dla kierunku do Kaczych Buków i Wiczlińska Śliska - dla kierunku do Obłuża.


Dodatkowo, w kursach do Obłuża, autobusy linii K będą zatrzymywać się na przystanku Dąbrowa Centrum przy ul. Nowowiczlińskiej, w kierunku Wiczlina.

Mieszkańcy: autobusy linii K będą się spóźniać?Wśród pasażerów nie brakuje opinii, że autobusy jadące przez coraz bardziej zakorkowane ulice Chwarzna i Wiczlina będę się notorycznie spóźniać, co zniechęci pasażerów do korzystania z przejazdów.

Przedstawiciele ZKM Gdynia odpowiadają, że rozkładowy czas przejazdu w porównaniu do starej trasy wydłuży się jedynie o 3 minuty.

- Zależy nam na tym, żeby komunikacja była jak najbardziej dogodna, a mieszkańcy cenią sobie połączenia bezpośrednie. Przy okazji zmieniliśmy też trochę rozkład jazdy, nadając mu bardziej "rytmiczny" charakter, w szczycie częstotliwość co 30 minut, poza szczytem co godzinę. Autobusy linii będą kursować przez sześć dni w tygodniu, z wyjątkiem niedzieli - mówi Olgierd Wyszomirski, dyrektor ZKM Gdynia.
Nowa trasa linii K wymusi likwidację niedzielnych połączeń linii 160 i racjonalizację kursów technicznych na kilku liniach. Tylko w ten sposób można było przeprowadzić zmiany, mieszcząc się w zakładanym na 2018 rok budżecie.

Zobacz rozkład jazdy ZKM Gdynia

Opinie (152) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.