• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejna galeria ma płatny parking

Maciej Korolczuk
8 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Nie będzie kubaturowych parkingów w Gdańsku
  • Galeria Przymorze jest kolejnym sklepem w tej dzielnicy, który wprowadził opłaty za parkowanie. W marcu na podobny krok zdecydował się Auchan przy ul. Kołobrzeskiej.
  • Dla klientów sklepu pierwsze 120 min. jest darmowe. Każda następna godzina postoju kosztuje 3 zł. Brak opłaty może skutkować opłatą dodatkową w wysokości 150 zł.
  • Parkometry i pobór opłat za parkowanie mają zostać uruchomione w środę.
  • Parking przy galerii jest dobrze oznakowany i trudno nie zauważyć informacji, że to teren prywatny z płatnym parkowaniem.
  • Mieszkańcy okolicznych osiedli i ich goście, którzy dotychczas bez opłat korzystali z "gościnności" darmowego parkingu teraz będą musieli za niego płacić.

Kolejna galeria w Gdańsku zdecydowała się na wprowadzenie opłat za parkowanie. Tym razem parkometry stanęły na parkingu przy sklepie LeclercMapka w Galerii Przymorze. Dwie pierwsze godziny dla klientów są darmowe. Obecnie trwa dwutygodniowy okres rozruchowy, by klienci mogli przyzwyczaić się do nowych zasad.Jak daleko musisz parkować od miejsca zamieszkania?

Parkingi przy wielkopowierzchniowych sklepach to dla wielu mieszkańców czy pracowników okolicznych firm i biurowców łakomy kąsek. Zazwyczaj są dobrze zlokalizowane, pojemne i przede wszystkim - darmowe. Dlatego wiele osób, nie będąc klientami sklepu lubiło z nich korzystać. Do czasu.

W marcu na ustawienie parkometrów zdecydował się Auchan przy ul. Kołobrzeskiej. Władze sklepu tłumaczyły, że podziemny parking ma ograniczoną liczbę miejsc, a te były notorycznie zajmowane przez pracowników pobliskich firm, biur czy urzędów.

- To powodowało, że od godz. 10 cały parking był już zajęty, a klienci sklepu mieli kłopot ze znalezieniem miejsca do zaparkowania - twierdzili przedstawiciele sklepu.
Teraz na podobny krok zdecydowała się kolejna galeria na Przymorzu - Leclerc przy ul. Obrońców Wybrzeża. Tu problem z parkowaniem na dziko wydawał się jeszcze większy, bo sklep jest otoczony niemal z każdej strony osiedlami mieszkaniowymi: Spectrum, Czterema Oceanami i przede wszystkim najdłuższym w Gdańsku falowcem.

Dwie godziny za darmo, opłata dodatkowa - 150 złParkometry i oznakowanie na parkingu pojawiły się kilka dni temu. Pierwsze 120 min. postoju dla klientów sklepu jest darmowe. Każda kolejna godzina kosztuje 3 zł. Opłata dodatkowa to już koszt 150 zł. Opłaty dotyczą parkingu zarówno podziemnego jak i naziemnego.

- Parkomaty zostały już zainstalowane i można z nich korzystać, jednak aktualnie trwa dwutygodniowy okres rozruchowy, aby klienci mogli zapoznać się z systemem. Rejestracja w parkomacie uprawniająca do parkowania nie wymaga pobrania biletu i włożenia go za szybę. Wystarczy wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu i zatwierdzić zielonym przyciskiem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, niewymagające powrotu do pojazdu, żeby zostawić bilet za szybą. Instrukcje są podawane na monitorze parkomatu. W naszym centrum parkowanie przez pierwsze dwie godziny jest bezpłatne - tłumaczy zasady nowego systemu parkowania Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor Galerii Przymorze.
Jak dodaje, decyzja o wprowadzeniu opłat podjęta została wiele miesięcy temu. Tyle trwało poszukiwanie najbardziej odpowiedniego i wygodnego dla klientów systemu parkowania.

- Systemy parkingowe są standardem przy galeriach handlowych i są często spotykanym rozwiązaniem w całym Trójmieście. Opłaty wprowadzone zostały ze względu na częste zajmowanie miejsc parkingowych przez osoby, które nie robiły zakupów w Galerii Przymorze. Z tego względu klienci centrum często mieli problem ze znalezieniem dla siebie miejsca do parkowania - dodaje Agnieszka Wojtaszczyk.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (298)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane