Fakty i opinie

Kto zadba o zieleń w Letnicy?

artykuł czytelnika
Zdaniem mieszkańców, zieleń jest uporządkowana tylko w miejscach nowych budynków TBS-ów.
Zdaniem mieszkańców, zieleń jest uporządkowana tylko w miejscach nowych budynków TBS-ów. fot. Łukasz Unteschuetz/Trojmiasto.pl

Letnicę zrewitalizowano kilka lat temu, ale przyziemne problemy wciąż nie dają spokoju mieszkańcom. Jednym z nich jest utrzymywanie w odpowiednim stanie zieleni w okolicy, czyli przycinanie krzewów i koszenie trawników, którego nie mogą się doczekać.Jak oceniasz dbałość o zieleń w swojej okolicy?

dobrze, nie mam żadnych zastrzeżeń 20%
nieźle, w ostatnich latach sytuacja poprawia się 22%
kiepsko, porządkują dopiero po interwencji 58%
zakończona Łącznie głosów: 244
W czerwcu jeden z mieszkańców na podobny problem zwrócił uwagę opisując sytuację przy ul. Łąkowej zobacz na mapie Gdańska. Trawnik porośnięty półmetrowymi chwastami bardziej przypominał łąkę niż obszar miasta po rewitalizacji. Interwencja pomogła, odpowiedzialni za utrzymanie zieleni do pracy zabrali się na drugi dzień.

Na zaniedbaną zieleń wskazuje także czytelniczka z odmienionej w ostatnich latach Letnicy. Chaszcze i nieskoszona trawa ukrywają śmieci z piaskiem i butelkami. Oto jej obserwacje.

Czy w najbliższym czasie planowane jest koszenie trawy w dzielnicy Letnica? O ile dobrze pamiętam, to w tym roku trawa była koszona tylko raz.

Poza budynkami, które są zarządzane przez TBS-y, resztę dzielnicy porastają już około 30-, 50-centymetrowe chaszcze. Czemu dzielnica ma być znowu postrzegana jako jakaś wioska? W wysokich trawach nie widać porozrzucanych butelek i psich kup. Przez ostatnie lata, w których o dzielnicę się dbało, udało się w pewnym stopniu wyeliminować zaśmiecanie, ale niestety ten problem znowu powrócił. Pewnie każdy się zastanowi, jak ma wyrzucić butelkę na skoszony trawnik, bo ją widać, rzucając w chaszcze, ma to w głębokim poważaniu.

Mury budynków komunalnych zarasta trawa.
Mury budynków komunalnych zarasta trawa. fot. Łukasz Unteschuetz/Trojmiasto.pl
Duża jest w tym wina zarządcy, który pokazując, że sam nie dba o dzielnicę, "uczy" ludzi, że również oni nie muszą o nią dbać. Przykład niech stanowi róg ulicy Niecałej i Rybitwy zobacz na mapie Gdańska, gdzie od kilku tygodni przy śmietniku leżą zwały piasku, kamieni i krzaków. Już nawet część ul. Uczniowskiej zobacz na mapie Gdańska naprzeciwko stadionu nie jest koszona i wygląda strasznie w porównaniu do części tej ulicy po stronie Domu Sąsiedzkiego. Mam nadzieję, że to nie jest koniec efektu "Euro" oraz tego, że dzielnica odpadła w planach dalszej rewitalizacji.

Letnica jako jedyna z rewitalizowanych dzielnic została zasiedlona nowymi mieszkańcami, którzy zamieszkali w nowo wybudowanych blokach. Planem była integracja z dotychczasowymi mieszkańcami, którzy żyją tu od lat, ale niestety takie zaniedbania stawiają ludzi mieszkających w mieszkaniach komunalnych jako tych gorszych.

A przez zaniedbaną zieleń mieszkańcy pozwalają sobie na więcej, wyrzucając odpady.
A przez zaniedbaną zieleń mieszkańcy pozwalają sobie na więcej, wyrzucając odpady. fot. Łukasz Unteschuetz/Trojmiasto.pl
TBS-y mają ładnie wykoszoną trawę przy swoich blokach, a oni dalej żyją wśród swoich chaszczy, nieprzyciętych drzew...

W zeszłym roku dzielnica została doprowadzona do porządku dopiero w związku z wizytą prezydenta Pawła Adamowicza. W tym roku na taką się nie zapowiada, więc czy to oznacza, że taki stan już pozostanie do zimy?
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (60) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.