Fakty i opinie

stat

Możliwe duże zmiany w Orłowie. Tereny czekają na kupca i zabudowę

Teren graniczący z al. Zwycięstwa i ul. Cyprysową został przez miasto wyceniony na 5,7 mln zł.
Teren graniczący z al. Zwycięstwa i ul. Cyprysową został przez miasto wyceniony na 5,7 mln zł. fot. Łukasz Unteschuetz/Trojmiasto.pl

5,7 mln zł to cena wywoławcza za przeznaczony przez Gdynię na sprzedaż teren o powierzchni blisko 2,5 tys. m kw. znajdujący się przy al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni w Orłowie. Będą tam mogły stanąć budynki mieszkalne o wysokości do 11 metrów. Kolejne tereny w okolicy skrzyżowania z Wielkopolską czekają na zabudowę.Czy w najbliższym czasie ruszą nowe inwestycje w Orłowie?

tak, myślę, że to kwestia 2 - 3 lat

53%

to możliwe, o ile będzie odpowiednia koniunktura

26%

nie, tereny pozostaną niezabudowane jeszcze przez wiele lat

21%
Działki przy al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni pojawiły się w sprzedaży po raz pierwszy. Zgodnie z planem miejscowym, deweloper chcący zagospodarować teren będzie mógł zabudować go domami jednorodzinnymi (wolno stojącymi lub bliźniaczymi) lub budynkami o wysokości do 11 metrów, mieszczącymi do czterech mieszkań.

Cena wywoławcza to 5,7 mln zł. Przetarg odbędzie się 27 października.

Remont przed sprzedażą

- Jako gmina zdecydowaliśmy, że to najlepszy moment na sprzedaż. Przeznaczenie terenu jest określone. Liczymy, że znajdą się chętni - opowiada Andrzej Ryński, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w gdyńskim magistracie.
Przypomnijmy: w ostatnim czasie w pobliżu sprzedawanych terenów został wykonany remont nawierzchni al. Zwycięstwa. Robotnicy z firmy Eurovia przez miesiąc pracowali na odcinku arterii w kierunku centrum Gdyni pomiędzy ulicami Nawigatorów i Cyprysową zobacz na mapie Gdyni. Kilkutygodniowy paraliż doskwierał kierowcom, pytającym, dlaczego remontowany jest tak krótki odcinek.

Na zabudowę wciąż czeka teren na skrzyżowaniu ulic Wielkopolskiej i al. Zwycięstwa.
Na zabudowę wciąż czeka teren na skrzyżowaniu ulic Wielkopolskiej i al. Zwycięstwa. fot. Łukasz Unteschuetz/Trojmiasto.pl
- Ten fragment został zakwalifikowany do przebudowy ze względu na zły stan techniczny zatoki autobusowej oraz konieczność przebudowy drogi w celu wygospodarowania miejsca na utworzenie drogi rowerowej, która docelowo ma być połączona z zaprojektowaną Międzynarodową Trasą Rowerową R-10 - odpowiadał w maju rzecznik Urzędu Miasta w Gdyni.
Także pod koniec października miasto wystawi po raz pierwszy na sprzedaż pobliską nieruchomość przy ul. ks. Zawackiego zobacz na mapie Gdyni. Teren o powierzchni 600 m kw. został wyceniony na 661 tys. zł. Zgodnie z planem miejscowym możliwa będzie tam zabudowa jednorodzinna wolno stojąca.

Tereny prywatne, ale niezabudowane

Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach ruszą inwestycje na działce znajdującej się naprzeciwko, obok skrzyżowania Wielkopolskiej i al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni. Za teren o powierzchni ponad 5 tys. m kw. firma Batory Investments zapłaciła dwa lata temu miastu ponad 12 mln zł brutto. Wcześniej urzędnicy - przy protestach mieszkańców - zmienili plan miejscowy, przewidując możliwość dobudowania pasów skrętu z ul. Wielkopolskiej w al. Zwycięstwa w stronę centrum Orłowa i Sopotu i zezwalając na lokalizację tu budynku usługowego. Na razie przedstawiciele firmy nie chcą zdradzać swoich planów względem tego terenu.

W okolicy na zabudowę wciąż też czeka m.in. teren zakupiony w tym roku przez Semeko od SKOK. Na terenie o powierzchni 13,5 tys. m kw. mogą powstać budynki mieszkalno-usługowe oraz biurowiec. Od zabudowy terenu uzależniony jest remont fragmentu al. Zwycięstwa w okolicy, gdzie kilka tygodni temu urzędnicy z Gdyni ustawili znak ograniczenia prędkości do 30 km/h. Znaku - po naszej interwencji - już nie ma, ale nierówności na drodze pozostały.

Na razie pusty pozostaje odnowiony biurowiec przy al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni, który przez lata straszył wyglądem. Obiekt zyskał na początku roku nową elewację, ale do środka, gdzie trwają nadal prace wykończeniowe, nikt się jeszcze nie wprowadził.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (126)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.