Fakty i opinie

Nakleiła cenę papryki na odkurzacz i ruszyła do kasy

Kobieta parokrotnie oszukała sprzedawców w supermarkecie Carrefour. W końcu przesadziła w swojej pazerności i została zatrzymana na gorącym uczynku.
Kobieta parokrotnie oszukała sprzedawców w supermarkecie Carrefour. W końcu przesadziła w swojej pazerności i została zatrzymana na gorącym uczynku. fot. galeria Trojmiasto.pl

Podjechała pod jeden z dyskontów drogim samochodem, po czym wyniosła ze sklepu klocki, na które nakleiła cenę zerwaną z jabłek. Wpadła, gdy próbowała powtórzyć ten numer i nabiła na kasę samoobsługową warty ponad tysiąc złotych odkurzacz z naklejoną ceną... papryki.Zdarzyło ci się zamienić ceny produktów w markecie?

tak, np. droższych warzyw na tańsze 6%
nie, ale zdarzyło mi sie wynieść coś ze sklepu bez płacenia 5%
nie, ale czasem zjem lub wypiję coś w sklepie i za to nie zapłacę 3%
nie, nie jestem złodziejem 86%
zakończona Łącznie głosów: 9886
Naklejanie na droższe towary cen zerwanych z tańszych jest dość powszechnym problemem, z którym mierzy się obsługa dyskontów oferujących możliwość zakupu w kasach samoobsługowych. Przeważnie takie oszustwa dotyczą drobnych kwot i produktów, które faktycznie można ze sobą pomylić.

Zatrzymana we wtorek 26-latka postanowiła zagrać va banque i wynieść ze sklepu produkty drogie bądź też bardzo drogie, płacąc jak za owoce i warzywa.

Za pierwszym razem jej się udało - wyniosła opakowanie klocków, płacąc za nie jak za jabłka. Za drugim zatrzymali ją ochroniarze, którzy powiadomili policję.

- Policjanci zatrzymali 26-latkę pod zarzutem oszustwa i sprawdzili auto zaparkowane przed sklepem, którym 26-latka przyjechała na zakupy. Podczas sprawdzenia samochodu zabezpieczyli dodatkowo karton z blenderem o wartości 300 złotych, na którym widniała naklejka z kodem za zakup jabłek o wartości kilku złotych. Okazało się, że kobieta w ten sam sposób w tym samym sklepie "kupiła" blender kilka dni wcześniej - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Zatrzymana 26-latka zostanie przesłuchana i dziś najprawdopodobniej usłyszy dwa zarzuty oszustwa. Niewykluczone jednak, że ich liczba ulegnie zmianie, ponieważ policjanci sprawdzają, czy kobieta nie ma na koncie więcej podobnych przestępstw.

Opinie (414) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.