• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Naturalne kosmetyki do twarzy - jakie wybrać?

11 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Pielęgnacja skóry, a w szczególności twarzy, potrafi być trudna - szczególnie gdy mamy mieszaną cerę. Dlaczego warto zdecydować się na naturalne kosmetyki? Co zyskujemy przestawiając się na nie?


 
1. Naturalne kosmetyki - czym się wyróżniają?
2. Kosmetyki do twarzy - jakie warto zawsze mieć pod ręką?
3. Produkty do codziennej pielęgnacji - jakie wybrać?
4. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyków do pielęgnacji twarzy?
 

Naturalne kosmetyki - czym się wyróżniają?


Codzienna pielęgnacja twarzy i ciała jest ważnym elementem nie tylko ze względu na nasz wygląd, ale również zachowanie skóry w dobrym zdrowiu. Obecnie wiele czynników ma negatywny wpływ na skórę, w tym także niektóre kosmetyki, czego nie zawsze jesteśmy świadomi. Wybierając produkty naturalne mamy pewność, że ich skład jest w pełni roślinny oraz oparty o delikatne substancje, dzięki którym unikniemy podrażnień i zapewnimy naszej twarzy właściwą, ale subtelną pielęgnację. Produkty do mycia twarzy, nawilżania czy też makijażu będące kosmetykami naturalnymi, będą zdecydowanie lżejsze i łatwiejsze do przyswojenia przez nasze ciało. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://nabea.pl/.
 

Kosmetyki do twarzy - jakie warto zawsze mieć pod ręką?


Nasza twarz codziennie wystawiona jest na wiele czynników, które mogą ją podrażnić i uszkodzić wierzchnią warstwę skóry. Piekące słońce, wysoka temperatura, deszcz, kurz, wiatr, czy też różnego rodzaju alergeny unoszące się w powietrzu są dokuczliwe szczególnie dla osób o wrażliwej lub skłonnej do alergii cerze. Dlatego zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakich kosmetyków korzystamy oraz czy są one dopasowane do naszych potrzeb. Absolutną podstawą codziennej pielęgnacji powinien być żel do mycia twarzy wybrany pod kątem typu naszej skóry, krem nawilżający oraz - na letnie, gorące dni - krem z filtrem. W przypadku osób korzystających z makijażu powinniśmy zadbać także o dobrej jakości produkty oraz płyny umożliwiające jego całkowite usunięcie. Wiele wartościowych kosmetyków do oczyszczania twarzy znajdziesz na stronie: https://nabea.pl/pl/menu/pielegnacja/twarz-153.html.
 

Produkty do codziennej pielęgnacji - jakie wybrać?


Wybór konkretnych marek i typów kosmetyków zależy od tego, jaką cerę mamy. Osoby, które zauważają nadmiar sebum powinny stosować produkty ograniczające jego wydzielanie, oparte o lekką, najczęściej wodną formułę. W takiej sytuacji należy unikać tłustych kremów, ponieważ powodują one efekt odwrotny od zamierzonego i tylko dodatkowo blokują pory. Z kolei jeżeli nasza cera ma skłonności do przesuszania się, warto zainwestować w kosmetyki na bazie olejów i naturalnych ekstraktów roślinnych, które pomogą nawilżyć oraz uzupełnić warstwę ochronną cery. Najbardziej problematyczna jest cera mieszana, czyli łącząca w sobie obydwie wyżej wymienione cechy. W takiej sytuacji możemy stosować produkty przeznaczone do tego typu lub - jeżeli nasza skóra jest bardzo problematyczna - zasięgnąć porady dermatologa. We wszystkich przypadkach dobrą praktyką jest korzystanie z kosmetyków tworzonych na bazie organicznych składników, ponieważ są one mniej obciążające dla skóry i pozwalają uzyskać dobry efekt przy znacznie mniejszej uciążliwości dla cery.
 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyków do pielęgnacji twarzy?


Wybierając kosmetyki dla siebie powinniśmy przede wszystkim dopasować je do typu cery oraz naszych potrzeb. W przypadku pielęgnacji skóry minimalizm jest dobrą postawą - lepiej korzystać z mniejszej ilości produktów, ale dobrej jakości. Niewielka ingerencja w naturalne procesy ochronne naszej cery pozwoli jej zachować zdrowie oraz dobry wygląd.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1)

  • A co na to naukowcy ? Czy te informacje są potwierdzone naukowo ?

    Czy tylko praktycznie ?

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane