Nie będzie wieżowców w Brzeźnie (na razie). Prezydent wycofał plan

Supersam przy wjeździe do Brzeźna od strony Drogi Zielonej. Ta działka należy do spółki, której współwłaścicielem jest Jan P., nazywany Tygrysem ze Stogów.
Supersam przy wjeździe do Brzeźna od strony Drogi Zielonej. Ta działka należy do spółki, której współwłaścicielem jest Jan P., nazywany Tygrysem ze Stogów. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Radni Gdańska nie uchwalą na razie planu, który miał pozwolić na budowę w Brzeźnie trzech trzydziestometrowych budynków. Prezydent wycofał jego projekt z czwartkowej sesji Rady Miasta. Oficjalnie: by rozstrzygnąć, czy przy sporządzaniu planu nie złamano prawa. Nieoficjalnie: radni i tak by go odrzucili.W środę po południu władze Gdańska poinformowały, że złożyły doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przy sporządzaniu projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla Brzeźna. Przypomnijmy: projekt planu powstał w Biurze Rozwoju Gdańska, które jest miejską jednostką odpowiedzialną za planowanie przestrzenne.

Doniesienie do prokuratury rejonowej Gdańsk-Śródmieście, podpisane przez zastępcę prezydenta Gdańska Wiesława Bielawskiego, złożono: "w związku z sugestiami pana Macieja Sandeckiego [dziennikarza Gazety Wyborczej, który ujawnił, że na uchwaleniu nowego planu dla Brzeźna zyskają nie tylko miasto i firma deweloperska Invest Komfort, ale także Jan P., nazywany niegdyś liderem przestępczego podziemia w Gdańsku - dop. red.] dotyczącymi możliwości popełnienia przestępstwa przy sporządzaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Brzeźno (...) opublikowanymi w Gazecie Wyborczej Trójmiasto (...), a także na profilu pana Macieja Sandeckiego na portalu społecznościowym Facebook (...)."

- Pan Maciej Sandecki sugeruje, że mogło dojść do nieprawidłowości przy sporządzaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Brzeźno, rejon ulic Krasickiego i Gałczyńskiego w mieście Gdańsku - napisał w piśmie do prokuratury Wiesław Bielawski.

Wydaje się jednak, że uważna lektura obu artykułów na ten temat, nie pozwala na wyciągnięcie podobnych wniosków.

Choć w rozmowie z architektem Pawłem Władem Kowalskim dziennikarz pyta:

"Myśli pan, że ktoś celowo zrobił mu [Janowi P. - dop. red.] taki prezent?"

to odpowiedź architekta jest jednoznaczna:

"Nie sądzę. To raczej czyjeś niedopatrzenie, zaniechanie. Urzędnicy, nie tylko w Gdańsku, pewnych rzeczy nie robią, nie sprawdzają, robią tylko tyle, ile zgodnie z przepisami robić muszą".

Natomiast w portalu Facebook dziennikarz rzeczywiście napisał: "Niczego nie sugeruję, ale chyba prokuratura powinna wyjaśnić jak opracowywano plan zagospodarowania dla Brzeźna".

Jednak o możliwości wycofania planu zagospodarowania Brzeźna spod obrad Rady Miasta spekulowano już kilka godzin wcześniej. Na poniedziałkowym spotkaniu radnych PO okazało się, że część z nich zagłosuje przeciwko uchwaleniu planu.

Wycofanie planu zagospodarowania Brzeźna spod obrad Rady Miasta to:

Zobacz wyniki (581)
- Szacunkowe wyliczenia mówiły, że przeciw planowi zagłosuje 19 radnych, zarówno z PO, jak i opozycji. To oznaczałoby porażkę prezydenta, której za wszelką cenę chciał uniknąć - tłumaczy nam jeden z radnych gdańskiej Platformy.

Przypomnijmy: dyskusja nad kontrowersyjnym planem zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic: Gdańskiej, Gałczyńskiego i Krasickiego zobacz na mapie Gdańska trwa już od kilku tygodni. Przeciwko proponowanym przez miasto 30-metrowym dominantom protestują mieszkańcy Brzeźna, którzy zebrali blisko 2 tys. podpisów przeciwko takiej propozycji.

Utworzyli oni też profil na Facebooku, który polubiło dotychczas ponad 1,1 tys. osób. Dodatkowo, powstał też prześmiewczy profil dla pomysłu miasta pod nazwą TAK dla Falowca w Brzeźnie, gdzie mieszkańcy kpią z różnych wizji władz miasta.

Mimo to, ostatecznie wszystkie protesty całkowicie odrzucono, tłumacząc, że taka liczba podpisów to zaledwie niewielki procent wszystkich mieszkańców Gdańska, a plan zagospodarowania przestrzennego to nie plebiscyt.

Jeszcze w czwartek, 22 sierpnia, projekt planu zyskał pozytywną opinię Komisji Rozwoju Przestrzennego przy Radzie Miasta. "Za" głosowali: Małgorzata Chmiel, Piotr Grzelak, Maria Małkowska i Mirosław Zdanowicz (wszyscy z Platformy Obywatelskiej). Przeciwko byli Dariusz Słodkowski (PO) oraz Krzysztof Wiecki (PiS).

Opinie (154) 5 zablokowanych

 • Brawo mieszkańcy!!! (22)

  teraz kolej na obniżkę drakońsko wysokich czynszów w lokalach komunalnych w Gdańsku.

  800zł za nieremontowane od wojny 45 m mieszkanie. Bez ogrzewania miejskiego i ciepłej wody. To rozbój w biały dzień!

  • 147 80

  • (4)

   jak mieszkancy mieszkan komunalnych wezma sie do roboty to przestana narzekac, miliony ludzi pracuje za glodowe pensje i jakos sobie radza.... a ci zyja z zasilkow i jeszcze im zle

   • 57 32

   • jak widać dzisiaj cały urzad postawili na nogi zeby minusować i szkalować swoich mieszkańców (3)

    ale my wygramy i was nie wybierzemy!!

    • 29 25

    • A co z GZNK??? Tam dopiero jest bałagan.... (1)

     mało tego, z dnia na dzień widać co sie dzieje w urzędzie miasta gdańska, aresztowania, sprawy do prokuratury

     czy to początek większej sprawy???

     A co z GZNK? Tam dopiero jest bałagan...

     • 20 0

     • Powinni jeszce

      sprawdzić działalność Wydziału Architektury i Ochrony Zabytków w UM Gdańsk, tam to dopiero robią przewały i interpretują przepisy jak im się podoba. A bryluje w tym sam dyrektor tego wydziału Andrzej D. (podobno magister inżynier, ale chyba za masło które mamusia nosiła do rektora uczelni) Facet w ogóle nie umie czytać ze zrozumieniem i nie zna podstawowych określeń i klasyfikacji obiektów w budownictwie - koszmar. To tyle w temacie

      • 8 1

    • urzędników się nie wybiera

     • 1 0

  • jak widać siła mieszkańców jest ogromna, nie dajcie sie omamić obietnicami bez pokrycia

   Szadółki to tez kolejny przykład gdzie mieszkańcy pokazali niedociągnięcia miasta...

   Port Serwis - kolejna wygrana walka mieszkańców

   Tak trzymać i tak dalej!!! Brawooo

   • 38 9

  • A ja Ciebie popieram! (2)

   To jest złodziejstwo aby płacić samego czynszu za metry (38m2) ponad 400zł! A do tego trzeba sobie napalić i podgrzać wodę. Gazu ziemnego nie ma, a gdybym sobie w domu kibla nie zrobił to bym musiał z sąsiadami na korytarzu dzielić. Wilgoć wychodzi, a remontu też od wojny nie było!

   Skoro pan nie płaci i ta pani nie płaci (a to na ogół menele!!!) to Pan z Panią za to podwójnie zapłaci. O to jest polityka miasta. A tych meneli to powinno się wywalać z takich mieszkań pod most. Uczciwy człowiek który nie ma z czego zapłacić idzie do BOMu i mówi im to wprost, a oni dają mu pracę porządkową w zamian za umorzenie długu, czy tez obniżenie czynszu. I tak powinno być w cywilizowanym kraju (do którego Polska niestety nie należy przez urzędasów)

   • 16 10

   • Uważasz że drogo płacisz ? A nie przyszło Ci na myśl że może za mało (1)

    zarabiasz ? Skoro tak walczą z władzami o te budynki to może pora walczyć o wyższe pensje ?
    Dlaczego tak uważam ? Wszędzie na Zachodzie ludzie płacą o wiele wyższe czynsze niż te 400 zł. Szwedzi o ile dobrze pamiętam co mówił przewodnik ze Steny Line płacą 1/4 ich pensji minimalnej, czyli ok. 3 500 zł (w przeliczeniu) i w zamian otrzymują porządny "produkt" - nigdzie w Szwecji a dużo widziałem nie znalazłem odrapanej, brudnej z odpadającymi tynkami kamienicy, ani jednego rozwalającego się drewnianego domu. Nie wiem czy istnieje coś takiego jak światowe giełdy materiałów budowlanych (cementu, gipsu, drewna i innych materiałów) ale jeśli tak, to nawet płacąc 800 zł czynszu w Polsce nie liczcie na wiele dobrego.
    Dlatego pora wreszcie aby władze i biznes przedstawiły plan poprawy wydajności i wzrost proporcji płacowo-cenowych, bo te niskie płace i ceny niestety w większości w stosunku do tak zwanych cen światowych (zwłaszcza różnorakich surowców) doprowadziły już do wielu problemów.
    Lubię to przedstawiać na przykładzie cen leków - czemu zachodnie leki są drogie ? Bo tam płaci się ludziom je wytwarzającym porządne płace, a w Polsce są tanie bo tu daje się farmaceutom pensje g...e.
    Nie myślcie że świat, zwłaszcza Zachód do Polski się dostosuje. A teraz popatrzcie na Norwegię i resztę Skandynawii - jak wyglądają oni ze swoimi wyższymi cenami (żarcie tylko 20 % droższe u Szwedów) i płacami, aa jak my.

    • 16 8

    • w Polsce

     1/4 płacy minimalnej to niecałe 300zł. Powiedz pracodawcom żeby wiecej płacili pracownikom- już teraz płaczą co niektórzy że u nas są za wysokie koszty płacy...

     • 2 0

  • darmozjady

   myślicie że jak ktoś ma mieszkanie na kredyt to nie opłaca czynszu, ogrzewania czy ciepłej wody?
   W du*pach się wam poprzewracało, mieszkanie ma "za darmo" i jeszcze narzeka.

   • 27 11

  • (1)

   a kto broni Ci je wyremontować??? też mieszkałam w mieszkaniu komunalnym i robiłam remonty na własny koszt... takie jest własnie rozumowanie mieszkańców lokali komunalnych - nie moje, niech mi miasto wyremontuje. Nie tędy droga. Zgadzam się czynsze są drakońskie. Ale to lokator ma obowiązek zadbać o lokal który zajmuje!

   • 20 5

   • moi rodzice od 25 lat mieszkają z dala od Gdańska w mieszkaniu gminnym

    Całe wyremontowali, zmieniając wszystkie instalacje, przenosząc kuchnie, zagospodarowując daszek, z którego zrobili bardzo fajny taras.

    Pierwsza rzecz, do której ostatnio dorzucił się urząd od 25 lat to wymiana drzwi wejściowych.

    Zatem nie jestem przeciwnikiem mieszkań komunalnych, tylko podejścia ich lokatorów. Jeśli ktoś mieszka w takim i jest zameldowany to raczej nikt go stamtąd nie ruszy. Co więcej jego dzieci też będą tam zameldowane i nikt ich stamtąd nie ruszy również.

    Niestety, wiele osób nie czuje się odpowiedzialna za takie mieszkanie. Oczekuje, że wszystko zostanie zrobione za nich, za darmo. Dodatkowo jeszcze bardzo głośno narzekają na rzekomo wysokie koszty...

    Stąd jestem zwolennikiem sprzedaży tych mieszkań, zachowanie niewielkiej liczby mieszkań socjalnych tymczasowych - dla osób poszkodowanych w nagłych sytuacjach (powódź, pożar, zawalenie domu). Wszyscy na tym skorzystają, miasto pozbędzie się problemów. Miasto nie powinno zapewniać 10% mieszkańców mieszkania - tańsze, ale gorsze. Czemu akurat tym 10%?

    • 9 0

  • a kto wam każe tam mieszkać?

   Kup sobie mieszkanie z ogrzewaniem miejskim to będziesz miał.

   • 15 5

  • rozbój w biały dzień to jest fakt że cięzko pracujący ludzie płacą podatki na nierobów z roszczeniową postawą. to ja wolę aby z portfela kasę mi ukradł, przynajmniej będzie musiał zad ruszyć

   • 9 10

  • komunalnym jeszcze mało! (3)

   Jak ktoś kredyt spłaca (bo nie załatwił sobie komunalnego) to płaci znacznie więcej! Trzeba było za zaoszczędzone przez lata pieniądze kupić nowe mieszkanie.

   • 20 7

   • (2)

    oho, komunalni chyba wsiedli bo minusują równo

    • 14 6

    • To w komunałkach jest internet? (1)

     A może mają w smartfonie?

     • 6 3

     • W końcu zaoszczędzili na mieszkaniu to ich stać. Kto bogatemu zabroni.

      • 1 0

  • i tak i nie

   Wiadomo, że ludziom trzeba dać żyć, ale wszyscy muszą być traktowani na równych zasadach, bo inaczej nastąpi kryzys. Jeśli grupa równych będzie stale zmuszona łożyć na grupę równiejszych, to po jakimś czasie będzie miała tego dosyć i poszuka sobie innego miejsca do życia. Równiejsi, którzy zostaną na miejscu utracą źródło utrzymania i zacznie się kanibalizm.

   800 zł czynszu wydaje się dużą kwotą, ale czynsz za mieszkanie własnościowe nie jest dużo mniejszy, a trzeba dodatkowo spłacać wieloletni kredyt. Suma raty kredytu i czynszu w mieszkaniu własnościowym jest bez wątpienia wyższa niż czynsz w mieszkaniu komunalnym.

   Jeśli postulujesz o obniżkę czynszu, to niech to dotyczy wszystkich lokali, nie tylko komunalnych.

   Poza tym, zważywszy na obecne ceny, nie spodziewam się, że nastąpi jakakolwiek obniżka. Żeby coś się zmieniło na lepsze, trzeba uporządkować prawo, uprościć system podatkowy, zlikwidować nadmierne wydatki administracji państwowej, obniżyć podatki, załatwić dobre kontrakty na eksport produkcji krajowej. Niby proste, ale się nie uda, dopóki nie wymrze obecna ekipa darmozjadów, szczególnie tych z administracji.

   • 3 0

  • To po cholerę w nim mieszkasz, skoro są tańsze i lepsze?

   To po cholerę w nim mieszkasz, skoro są tańsze i lepsze?

   • 3 0

  • kup sobie własne

   albo wynajmij od osoby prywatnej...

   • 2 0

  • 8 mieszakań adamowicza

   wysokie ceny czynszów to po to by adamowicz mógł drogo wynajmować swoje 8 mieszkań i teraz od tych 8 mieszkań za śmieci płaci tylko w jedenym reszta po obniżonych kosztach tak wynika z przepisów

   • 1 0

 • a szkoda!! (3)

  pieniacze na razie górą

  • 56 126

  • wieżowców 30 metrowych?? to sprzeczność

   • 4 1

  • więcej biedronek stonek i innego robactwa

   • 3 4

  • a wazeliniarze i lemingi na dole!

   kurczy sie liczba lemingów wychodzą z matrixa rajskiej zielonej wyspy Tuska

   • 0 3

 • gratuluję.... (8)

  zamiast postępu cywilizacyjnego będziecie dalej robić zakupy w supersamie i parkować samochodziki po krzakach...

  • 87 152

  • Hans - betonowy słup to nie jest postęp cywilizacyjny ;) (2)

   Jak skończysz gimnazjum, to na pewno to zrozumiesz. A na razie: jupii ;)

   • 47 15

   • haha,dobre!
    10/10

    • 12 4

   • supersam jak i betonowy słup (?) równierz postępem nie jest

    natomiast inwestycja budowlana prowadzi do postępu no ale to trzeba skończyć gimnazjum żeby to ogarnąć a nie o jakiś słupach pierdzielić

    • 2 1

  • hansik

   takie wieżowce po 30 metrów, to wiesz ile nowych samochodzików jest? A i krzaków jakby mniej...

   • 28 5

  • Zamiast jakiś sensownej infrastruktury i budownictwa na miarę miasta chcą mieć dalej taki syf jaki mają teraz. Gratuluje. Proponuje jeszcze pastwisko dla krów i wypuścić kury do ogródka. Potem skopać rowerzystę i zabrać mu komóreczkę. Ot raj w tym rejonie brzeźna...

   • 14 21

  • Nowe bloki miały udrożnić temat parkowania ????????????????? Kobieto na jakim ty świecie żyjesz??????,? Rozejrzyj się dokładnie !!!!!!!! Nowe bloki w mojej okolicy spowodowały że nie mam czasem jak dojechać pod swoje mieszkanie bo ludzie już na ulicy parkują. Chodnik zaanektował deweloper. Jak na nowym osiedlu zapchają się odpływy to w piwnicy mi szambo wybija !!!!!! Ocknij się

   • 21 6

  • odkiedy to leming betonowy klocek ma cokolwiek wspólnego z postepem!!

   Dolina krzemowa leming cymbale niema ani jednego wieżowca!Postęp to technologia głąbie zakłady przemysłowe i laboratorium!!To cos co podnosi komfort zycia mieszkańcom parki ,urządzenia do przyjemnego spędzania czau i atrakcje turystyczne!betonowy wysoki klocek nie jest potrzebny nikomu poza deweloperom

   • 7 2

  • człowieku gdybyś myślał choć trochę to może byś zatrybił, że tu nie chodzi

   wyłącznie o protest przeciwko wysokiej zabudowie w Brzeźnie tylko o to, że chybcikiem ktoś to tak dziergał pod konkretne działeczki, a które to działeczki konkretnie należą do konkretnych osób i tu nasuwa się podejrzenie,ktoś wziął lub miał obiecane za przeforsowanie tego planu.
   Dlatego bardzo cieszy,że cała ta sprawa będzie uwalona.
   Aż dziw tylko bierze, że dziennikarz który to nagłośnił i wytknął kto jest właścicielem szczęśliwych działek pracuje w gazecie wyborczej. No ale może i tam paru porządnych się trafia.

   • 0 1

 • (na razie) (2)

  oby do wyborów, po wyborach rusza budowa, hehe ;)

  • 54 10

  • niech się mury pną do góry... (1)

   300% normy!

   • 7 7

   • w pudle

    • 10 1

 • Chwała bogu! (3)

  w nosie mam czym kierował się Budyń z Bielawą, grunt że ten fatalny plan na razie trafił do lamusa.

  Swoją drogą ciekawe, że wpis na FB dziennikarza zmotywował ich do złożenia doniesienia do prokuratury, a plotki o o tym, że dwie urzędniczki od lat brały łapówki, już nie...

  • 102 15

  • ...i partii

   • 5 0

  • z innych artykułów wynika, że to nie były plotki, skoro w urzędzie obie panie

   już od jakiegoś czasu były odsunięte od decyzji lokalowych.
   A co do facebook'a - może ten Sandecki akurat trafił w coś ciekawego?

   • 13 0

  • bielawa ciekawy typ

   • 5 0

 • co za ... (11)

  co leszcz - 1000 osób może zablokowac ważną inwestycje, przecież to liberum veto!

  i tak się popiera rozwój miasta.

  dlaczego właściciel nie może budować na swoim tego czego chce? PRL BIS

  • 45 121

  • rozwój to jest prywatnej kieszeni (3)

   gangstera i urzędasów - miasto tylko na tym straci - pomyśl trochę - co przyciągnie turystów - 10 piętrowe slumsy i czy elegancje hoteliki, restauracje, parki itd?

   ależ ciemny mamy naród...

   • 30 13

   • (2)

    właściciel gruntu liczy i wie co się opłaca. poza tym wysokie budynki z usługami na dole to pomysł le corbusiera.

    Za komuny budowano takie budynki oszczędnie więc nie są obecnie zbyt atrakcyjne, ale to wizja przyszłości. Zresztą lepsze przymorze, gdzie wszędzie blisko niż odległe przedmieścia

    • 10 9

    • Le Corbusier to grabaż (1)

     architektury.

     • 12 4

     • to se postaw u siebie na działce dworek i odczep się od sąsiad

      • 9 3

  • (3)

   W PRL którym tak pogardzasz budując dom blok deweloper miał zakichany obowiązek przestrzegać norm budowlanych które nie pozwalały nowej inwestycji demolować istniejącej infrastruktury!!!!!!!! w tej dzielnicy należy sie jedynie gruntowna rewitalizacja !!!!!!! A będzie perłą Bałtyku

   • 14 8

   • W PRL-u deweloper ? (2)

    Z choinki się urwałeś ? Normy PRL-owskie : fenole,azbest,i inne atrakcje.

    • 9 3

    • a teraz masz to samo

     włókna mineralne, przy cięciu których pyli się jak przy azbeście; izolacje na aromatycznych rozpuszczalnikach; no i nadal kochane PCV.

     • 8 3

    • Azbest ?????????? Gdzieś ty to widział na zaspie żabiance chełmie ????=?? Sznury do uszczelniania okien to pamiętam krzywe ściany i wylewki, ale azbest to tobie na głowe to chyba spadł.

     • 1 0

  • wazeliniarz leming kolejny dziecko ty nie wymawiaj słów których nierozumiesz

   ty masz własnie beton zamiast mózgu!!

   • 2 2

  • Jakbym słyszał Bielawskiego

   Hej Bielawski już za Pana Boga się uważąsz

   • 1 0

  • Bielawski znowu się powtarzasz

   Brakuje mi jeszcze tekstu o kurniku no weź napisz go proszę

   • 0 0

 • Gdańsk (2)

  to zagłębie korupcji i gangsterki - urzędnicy, władze i politycy czerpią zyski do prywatnej kieszeni i bawią się za pieniądze przestępców! kpina i wstyd!

  • 84 21

  • zawsze mozesz sie wyprowadzić, chyba ze juz szczekasz zza miedzy

   • 9 29

  • To prawda ale takich kmiotow zescie wybrali:)
   Fakt,to tez jest wpisane w,nazwijmy to postep,ale to co teraz wyprawia sie za rzadow tych d*pkow z PO to juz jest totalny sajgon i samowolka.
   Obudzta sie ludziska na wyborach,na tych rzadzacych juz przyszedl dawno czas...

   • 10 2

 • (2)

  Czyżby budyń się przestraszył, ze mieszkańcy zrobią referendum w sprawie jego odwalania :)

  • 101 7

  • nie odwalania tylko rozwodnienia!

   • 14 0

  • Odwołamy ?

   Głoosujcie

   • 22 1

 • Liczyłem, że miasto nie ustąpi tym krzykaczom (10)

  ale niestety... dzielnica z roku na rok staje się coraz nędzniejsza.

  • 60 124

  • nie ustąpi krzykaczom (4)

   Może zamiast wieżowców odrestaurować i unowocześnić domy, bo jak postawią wieżowce to dopiero będą czuli się mieszkańcy jak biedacy wśród nowobogackich.
   Skąd to złe nastawienie do supersamu, czyżby zakupy można było robić tylko w hipermarketach?

   • 27 8

   • (2)

    nie, tam już powinna być biedronka. Ale nikt tego nie zrozumie, że biedronka owszem da 20 miejsc pracy, ale Państwo za to straci małe sklepiki które płaca podatki u Nas, a nie w Portugalii!!!!

    No i jak mały sklepik się zamknię to jakby nie było co najmniej 3 osoby straciły pracę.

    • 7 8

    • Zawołaj do właścicieli Reserved czemu otwierają sklepy poza Polską.

     Jestem ciekaw gdzie płacą podatki. Czy w Pradze też krzyczą tacy jak ty nacjonaliści że oni z nich nic nie będą mieć ?
     PS. Jestem ciekaw czy kiedyś np. w Szwecji spotkam szyldy Reserved czy Cropp Town.

     • 6 4

    • Biedronka nie płaci podatków w Portugalii, jesteś nie na czasie ;)

     • 3 0

   • miasto ma płacic za to żeby tobie elewacje na budynku odnowić? czegoś tu nie rozumiem....

    • 0 0

  • (3)

   Nowe bloki z zasiekami przed resztą slamsową miały dać co przepraszam bo nie pojmuje tej retoryki ??????? Jak 4żagle odmieniły przymorze???? Kloce na manhattanie co zmieniły we Wrzeszczu??????? Takich debilnych pomysłów jest cała masa nie masz już dość??????!!!!!

   • 22 5

   • Zmieniły i to dużo (2)

    Nie ma tam krzaczorów. jest kawał przyzwoitej architektury (3 żagle słabiej ale przymorze to i tak blokowisko wiec nie rażą w oczy). Jest napływ nowych mieszkańców. A co Ci przeszkadza grodzenie? Przynajmniej menelstwo sie nie pałęta ludziom pod oknami i jest spokój. Trzy bloki w Brzeźnie nie spowodują zatkania dzielnicy autami i na pewno urozmaicą krajobraz zniszczonej dzielnicy. Zamiast tego pewnie wciąż będą krzaczory i obleśny supersam ktory służy głównie jako nocny monopolowy.

    • 6 10

    • Trzy Żagle akurat są przykładem pięknej architektury

     gdzie jeszcze można spotkać tak pięknie zaokrąglone balkony ? Wcześniej na tej działce stały same baraki i okolica wyglądała jak slums

     • 6 9

    • Dla miłośników zasieków jest ZOO . Slamsy na Przymorzu?????????z choinki się urwałwś?????? Dla miłośników gołych d*p sąsiada wymyślili przybytki w ustonnych miejscach chcesz się pogapić to zapłać taniej ci wyjdzie niż kredyt na mieszkanie w takim klocu.

     • 3 2

  • kolejny leming wazeliniarzu deweloperów towja głupota powinna trafic do ksiegi rekordów

   Równie dobrze powinienes głosowac za autostradą przez srodek osiedla!!Ale autostrada to przynajmniej ma jakies pozytywy a betonowy klocek dlanikogo poza deweloperem niesłuzy!

   • 2 4

 • mieszkańcy budek i ruder wygrali (3)

  zostanie jak jest

  • 48 86

  • Przenieś się do psełdo apartamentowców będziesz dowartościowana !!!!! Sąsiadowi wyłączysz tv jak cię wku.... gorzej jak on ci z procy odda

   • 12 8

  • :)

   Tak jest!

   • 2 1

  • to kupse w sea tower w gdyni tak cały czas sa wolne apartamenty

   • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.