Fakty i opinie

Most nad Kanałem Raduni otwarty. 108 i 118 wracają na stałe trasy

Najnowszy artukuł na ten temat Koniec budowy wiaduktu Biskupia Górka

Na ten moment mieszkańcy Chełmu i Ujeściska czekali od ponad półtora roku. Zamknięcie mostu nad Kanałem RaduniMapka sprawiło, że autobusy linii 108 w ogóle przestały dojeżdżać do centrum, a 118 jeździły zmienioną trasą. 1 kwietnia wszystko wróciło do normy.AKTUALIZACJA, 1.04.2021, godz. 11:55


Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, w czwartek, 1.04.2021, udostępniono dla ruchu most nad Kanałem Raduni.
Most nad Kanałem Raduni został otwarty.
Most nad Kanałem Raduni został otwarty. materiały prasowe


Jeśli masz do wyboru tramwaj lub autobus, to czym częściej jeździsz?

tramwajem, bo nie stoi w korkach 57%
autobusem, bo jeździ nim mniej ludzi 13%
różnie, raz tym, raz tym 30%
zakończona Łącznie głosów: 1259
Most nad Kanałem Raduni został zamknięty w nocy z 12 na 13 sierpnia 2019 roku. Miało to związek z budową wiaduktu Biskupia Górka. Przy tej okazji zmieniła się również lokalizacja przeprawy przez kanałMapka. Prace nad budową nowego mostu trwały aż do teraz.

Z tego powodu przez ponad 1,5 roku linia 108 nie docierała do centrum Gdańska i stała się wewnętrzną linią łączącą dwie dzielnice, a w praktyce wożącą głównie powietrze.

Z kolei linia 118 kursowała zmienioną trasą przez al. Armii Krajowej, jadąc okrężną drogą, by zebrać część pasażerów ze Starego Chełmu.

Dojazd na Zaroślak na razie tylko od strony centrum1 kwietnia to się zmieni i nie jest to żart primaaprilisowy.

- W czwartkowy poranek udostępniony dla ruchu zostanie przejazd przez most łączący Trakt św. Wojciecha z ul. Zaroślak. Wyjazd z ul. Zaroślak możliwy będzie w każdym kierunku. Natomiast dojazd do ul. Zaroślak na tym etapie możliwy będzie tylko od strony centrum - mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Przypomnijmy, że gdy istniał poprzedni most, to zjazd z Traktu św. Wojciecha na Zaroślak od strony Pruszcza również nie był możliwy. Teraz taka opcja się pojawi, ale w późniejszym terminie.

Buspasy na wiadukcie w obu kierunkachW związku z tym od czwartku, 1.04.2021 r., wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 108, 118, 132, 154, 189, 256, N1 i N4. Dwie pierwsze powrócą na stałe trasy.

W ramach budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka powstały też buspasy na odcinku pomiędzy przystankami "Toruńska" i "Zaroślak", które będą miały ok. 400 metrów w każdym kierunku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »