Fakty i opinie

Pączki w i na elektrycznym autobusie w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia poczeka dłużej na nowe trolejbusy

Z okazji tłustego czwartku pasażerowie w Gdyni mogli skosztować pączka w elektrycznym autobusie Mercedes eCitaro. Testowany przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej od kilku dni pojazd został na tę okoliczność przystrojony ogromnym pączkiem na dachu.Co sądzisz o nietypowych formach promocji komunikacji?

podobają mi się, oby więcej takich pomysłów 73%
bardziej skupił(a)bym się na punktualności i jakości usług 27%
zakończona Łącznie głosów: 681
12-metrowy elektrobus jest testowany do 25 lutego w ramach przygotowań Gdyni do zakupu 24 elektrycznych pojazdów i montażu wyposażenia do ich ładowania. Pierwsze z nich wyjadą na ulice za dwa lata.

Czytaj też: Tłusty czwartek: najsłodszy dzień w roku

Testowany Mercedes eCitaro można na razie zobaczyć na ulicach Gdyni na liniach obsługiwanych przez PKA. Umożliwia podróż 82 pasażerom, posiada trzy wejścia, klimatyzację oraz prosty system informacji pasażerskiej.

Około 250-kilometrowy zasięgPojazd jest wyposażony w baterie litowo-jonowe o mocy 243 kWh, które zostały podzielone maksymalnie na 10 modułów - dwa na dachu, cztery z tyłu pojazdu, a dodatkowe dwa-cztery moduły zgodnie z życzeniem przewoźnika mogą być zainstalowane na dachu.

Maksymalny zasięg pojazdu został określony na ok. 250 km, a efektywny na 150 km.

Ogromny pączek na dachuZ okazji tłustego czwartku władze Gdyni postanowiły wykorzystać go do promocji komunikacji, przy okazji częstując pasażerów pączkami. Autobus rozpoczął kursowanie przed Urzędem Miasta przed godz. 8 i jako linia bez numeru stawał na przystankach

Ogromny pączek w formie dodatkowej dekoracji został zamontowany na dachu. Ma przypominać przez cały dzień o obchodzonym w Polsce radośnie święcie, rozpoczynającym ostatni tydzień karnawału.

Opinie (77) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.