• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Polanka Redłowska: baseny i hotel w niecałe cztery lata

Michał Brancewicz
29 lipca 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Polanka Redłowska zmieni się. Ale krok po kroku
Prace budowlane na Polance Redłowskiej mają się rozpocząć w lutym 2009 r. Prace budowlane na Polance Redłowskiej mają się rozpocząć w lutym 2009 r.

Park wodny, hotel z 300 pokojami i centrum kongresowe mają powstać na Polance Redłowskiej. Plany przedstawiono po dwóch latach od zmiany właściciela tego terenu.



W 2006 r. firma Gdynia1 odkupiła działkę na Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni od kieleckiej firmy deweloperskiej Echo Investment. Od tej pory kompletowano zespół wykonawców i architektów. Teraz - zgodnie z deklaracjami inwestora - można liczyć, że prace w końcu ruszą.

- Chcielibyśmy żeby cały kompleks powstał na pół roku przed Euro - przekonuje Dariusz Guzek, właściciel firmy Gdynia1.

Inwestor zaprezentował plany budowy obiektu, który ma mieć ok. 25 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Ma się na niego składać hotel z ok. 300 pokojami oraz parkiem wodnym z basenami, zjeżdżalniami i saunami.

Obiekt ma żyć nie tylko latem. Marzeniem jego twórców jest, by przyciągał ludzi sztuki, kultury i biznesu. Kluczem do tego ma być wielofunkcyjna sala konferencyjna na ponad 1500 osób.

- Chcemy by stanowiła ona odrębną architekturę, odrębną bryłę, swoisty dodatek do hotelu, bardzo istotny dodatek - wyjawia Dariusz Guzek.

Projekt przewiduje m.in. przeniesienie istniejącego parkingu publicznego pod ziemię, co uwolni przestrzeń, a wciąż korzystać z niego będą mogli mieszkańcy.

Inwestor jednak wyraźnie podkreśla, że zaprezentowany projekt to... koncepcja wstępna koncepcji wstępnej. Harmonogram prac przewiduje, że koncepcja szczegółowa powstanie w październiku tego roku. Pozwolenie na budowę powinno zostać wydane w lutym 2009. Koniec budowy zaplanowany jest na kwiecień 2011.

Inwestorem zastępczym odpowiedzialnym za dotrzymywanie terminów i nieprzekroczenie kosztów będzie firma Coplan Polska. Głównym architektem kompleksu został tworzący we Francji Rudy Ricciotti (rudyricciotti.com), a współpracować z nim mają dwaj trójmiejscy projektanci: Stefan SchleiferTomasz Milczanowski (sim-architekci.pl)

Rudy Ricciotti podkreśla, że wyjątkowość tego projektu nie będzie polegała na rozmiarze i przepychu, ale na relacjach jakie się tworzą miedzy budynkiem, a otoczeniem.

- To jest przywilej i odpowiedzialność móc tu coś stworzyć - deklaruje. - To jest miejsce między niebem, a morzem, miedzy piaskiem, a linią brzegu. Takie miejsce jakby na końcu świata. To jest teren, który reaguje na warunki światła. Wpływ na to ma rzadkość i elegancja kolorystyki Bałtyku. Kolor niebieski jest tu lekko szary, zielony jest głęboki, a niebo jest nieokreślone - opowiada.

Opinie (75) 3 zablokowane

  • Hurra!!!

    • 1 0

  • taa, troszke juz na to czekamy :) hihi ciekawy jestem :)

    a za 4 lata ze za kolejne 4 :)

    • 2 0

  • hahaha

    w 2007 mieli wybudować w 2 lata
    (..)

    • 1 0

  • buduja już 11 lat

    Niech skończa przed Euro 2060 to będzie dobrze

    • 2 0

  • SZKODA !!!

    Bardzo ładny kawałek zieleni tam jest, idąc ku Płycie Redłowskiej jest wrażenie jakby się było dosłownie "w górach nad morzem" , teraz zaleją to wszystko betonem i będzie kicha

    • 0 0

  • już za cztery lata....

    najpierw niech zbudują, a potem się chwalą!

    • 0 0

  • dokladnie!!

    najpierw niech to bedzie w polowie chociaz bo poki co to jak w polityce, obiecanki cacanki a glupiemu radosc :]

    • 0 0

  • To dobrze, ze 11 lat temu nie wybudowali tego badziewia (2)

    Nareszcie jest szansa, że naprawdę powstanie coś dużego, funkcjonalnego, pięknego i niekonwencjonalnego wpisanego w przyrodę gdyńskiej Polanki z przestrzenią publiczna. To miejsce jest niepowtarzalne więc i projekt winien taki być, a elegancja i prostota to czynniki, które użyte w odpowiednich proporcjach mają ogromną szanse stać się dobrą architekturę - widać to zresztą na stronach www - ww. architektów.
    To miejsce przyprawione odrobiną fantazji z ekologicznym podtekstem w postaci naturalnej, np. trawiastej/bluszczowej/.... okładziny z wieloma zaokrągleniami nawiązującymi do modernizmu okrętowego z przeszkleniami i morzem u dołu i zielenię lasów u góry, ukoją nasze poczucie estetyki a korzystającym z usług hotelu i aquaparku pozwolą wypocząć i się zrekreować.

    • 0 0

    • pewnie to jakas autoreklama :] (1)

      taka niby obiektywna opinia.. heheh

      • 0 0

      • gdynianka,..... jakas autoreklama :]

        ja w przeciwieństwie do płci pięknej nie muszę się "autoreklamować", choć osobiście uważam gdynianki za jedne z piękniejszych i milszych w tym kraju.
        Sam jestem wrażliwy na piękno naturę i ekologie więc nie po drodze mi jest z ust. przepisami samorządu odn. przetargów, w których jedynym kryterium jest cena, zaniżająca poziom i jakość prac, choć przekrętów i tak jest full, ale jak to rozsądzić najlepszy przykład mamy z wczorajszego posiedzenia RMSopotu, gdzie zwozi sie na dodatek z całej Polski klakierów celem pokazania takich czy innych racji. A doskonale wiem jak rodziło sie Centr.Haffnera. Pytanie czy p.Szczurek poszedłby na realizacje inwestycji w systemie PPP, po tym co sie dzieje też bym mu odradzał.
        Więc należy liczyć w jednym czy drugim wypadku tylko pieniądze, i oby wygrywały tańsze projekty kosztem architektonicznych standardów, co dla mnie jest dyskomfortem. I może okazać się, że w mojej ukochanej Gdyni tak jak w całej Polsce tworzenie brzydoty jest nie tylko dozwolone, ale można karać za jej zakazywanie. Nawet o tym przekonał się samorząd architektów:)). Zabronił bowiem swoim członkom brania udziału w konkursach na projekty, w których o zwycięstwie decyduje wyłącznie cena, a nie estetyka przyszłej budowli. Sąd szybko sprowadził samorząd na ziemię. Mam nadziej, że Francuz będzie miał wieksze pole manewru, choć oglądałem w Panoramie wypowiedz miejskiego architekta Gdyni o dostosowaniu do krajowych standardów:((
        Mozna by wiele(poczynając o ocenie zasady etycznej i jak niby to zniekształca reguły konkurencji i uderzaja w interesy inwestorów, ograniczając ich prawo do określenia sposobu i kryteriów zakupu projektów...), ważne, aby budowa negatywnie nie oddziaływała na środowisko, była ładna( - co znaczy wpisywała sie w "tamtejszy klimat" i przestrzeń), funkcjonalna i mieszkańcy mogli z niej korzystać. Zresztą, projektant b.ciekawie mówił, tyko jeszcze ile z tego będą chcieli zrealizować??

        • 0 0

  • z nadzieją! (1)

    Byłam na tej konferencji i wysłuchałam zarowno inwestora jak i projektanta.
    To budzi dobre nadzieje!
    Projektant z du zym i swietnym dorobkiem - wystarczy zajrzec na wskazana w artykuke witryne.
    Ujmujący jest stosunek tego architekta do przestrzeni, która zastał - jak twierdzi oniesmiela go i zobowiazuje.
    W jego koncepcji najwazniejsza jest przyroda. Dlatego parkingi także ten istniejący schowane będa pod ziemia, a budynki - zarówno hotelowe jak i ten konferencyjny nie beda imponować i epatowac dziwacznymi kształtami. Ma być w nich mnóstwo światła.
    Ciekawostka - basen , a raczej jeden z basenów na górnej kondygnacji hotelu bedzie długi i przypominac bedzie krętą ... rzekę.
    Oczywiscie - oprócz części przeznaczonej wyłącznie dla gości hotelowych przewiduje także część publicznie dostepną z rozmaitymi atrakcjami "wodnymimi" , fittnes, spa itd.
    Teraz poczekajmy na wieksze konkrety. Maja byc za 3 miesiące..

    • 0 0

    • "Ujmujący jest stosunek tego architekta do przestrzeni, która zastał - jak twierdzi oniesmiela go i zobowiazuje."
      hahaha ale PIERDOLY. Sorry koles, skonczylem studia tez i nie byle jakie, ale jak ktos tak sie nadyma i pisze BREDNIE, to smiech na sali!

      moze piorkiem w tyllku maestra polaskotac?

      • 0 0

  • baseny i hotel w niecałe cztery lata

    s****atata s****atata

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane