• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ponad 100 tys. zł za projekt przejścia do odgrodzonego przystanku

Ewelina Oleksy
14 września 2023, godz. 17:45 
Opinie (138)
  • Obecnie przejście  z przystanku biegnie przez zamknięte osiedle domów. To nowe ma powstać za nim, w miejscu między przedszkolem a drzewami.
  • Obecnie przejścia chodnikiem z przystanku Częstochowska na ul. Warszawską nie ma.

Do dwóch razy sztuka. Po powtórzeniu przetargu urzędnikom udało się znaleźć chętnego do opracowania projektu nowego przejścia na Ujeścisku. Połączy ono przystanek tramwajowy CzęstochowskaMapka, przy Nowej Warszawskiej, z odciętą od niego obecnie najkrótszą drogą od strony ul. WarszawskiejMapka.Twoja droga do najbliższego przystanku jest:

104 857,50 zł brutto - dokładnie tyle miasto zapłaci za sam projekt przejścia do przystanku Częstochowska w nowym miejscu.

To, w którym jest obecnie poprowadzone, biegnie przez teren niewielkiego, prywatnego osiedla z bramką zamykaną na klucz. Nie może więc z niego korzystać nikt, poza mieszkańcami tamtejszych domów.

Mieszkańcy bronią decyzji o postawieniu ogrodzenia na drodze do przystanku Mieszkańcy bronią decyzji o postawieniu ogrodzenia na drodze do przystanku

Po tym, jak przy pierwszym przetargu nie udało się znaleźć chętnego na projekt nowej drogi, drugie podejście zakończyło się podpisaniem umowy.

Były dwie oferty, wygrała tańsza- Mamy umowę na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania "dojście z przystanku ul. Częstochowskiej do ul. Warszawskiej". Najkorzystniejszą ofertę złożyła Pracownia Projektowa ESDROG Rafał Rosengart i to ona wygrała przetarg - informuje Aneta NiezgodaDyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Dokumentacja ma być gotowa w kwietniu 2024 r.


Do przetargu stanęła jeszcze jedna firma, ale jej oferta opiewała na nieco ponad 126 tys. zł, a głównym kryterium dla urzędników była cena. Wygrała więc oferta tańsza.

Urzędnicy deklarują, że dążą do tego, by do budowy nowego przejścia przystąpić jak najszybciej - tuż po tym, gdy projekt będzie gotowy. Nowe przejście ma być gotowe na przełomie 2024/2025 r.

Nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy pochłonie jego budowa.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (138)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najnowsze

Najczęściej czytane