• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przejścia do przystanku nie ma, chętnych projektantów też nie

Ewelina Oleksy
5 września 2023, godz. 13:00 
Opinie (119)
  • Docelowo nowy chodnik ma prowadzić z przystanku widoczną na zdjęciu ścieżką do Kauflanda, który ma powstać na działce u dołu zdjęcia.
  • Obecnie przejście  z przystanku biegnie przez zamknięte osiedle domów. To nowe ma powstać za nim, w miejscu między przedszkolem a drzewami.

Nie ma chętnych do opracowania dokumentacji projektowej dla nowego dojścia z przystanku przy ul. CzęstochowskiejMapka do ul. WarszawskiejMapka w Gdańsku. Nikt nie złożył oferty w przetargu, więc miasto ogłosiło nowy z nadzieją, że do dwóch razy sztuka.



Czy przy drugim podejściu uda się wyłonić wykonawcę w przetargu na to zadanie?

Rozstrzygnięcie przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej koniecznej do budowy nowego przejścia, które połączy ul. Warszawską z ul. Częstochowską, miało nastąpić w sierpniu. Nic z tego jednak nie wyszło. Powód? Brak chętnych.

- Postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania "dojście z przystanku ul. Częstochowskiej do ul. Warszawskiej" musiało zostać unieważnione, ponieważ nie złożono w nim żadnej oferty - mówi Aneta NiezgodaDyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Ogłosiliśmy nowe postępowanie. Na oferty czekamy do 6 września. Zakres inwestycji i czas jej realizacji pozostaje bez zmian - to 7 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.


Obecnie przejścia z przystanku Częstochowska na ul. Warszawską nie ma. Obecnie przejścia z przystanku Częstochowska na ul. Warszawską nie ma.

Obecne przejście prowadzi przez teren zamkniętego osiedla



Przypomnijmy: obecne przejście, które miasto wybudowało w ramach inwestycji Nowa Warszawska, prowadzi przez teren prywatnego osiedla. Korzystają więc z niego tylko jego mieszkańcy, którzy ogrodzili swój teren i ustawili tam bramkę zamykaną na klucz, bo mieli do tego prawo.



Miasto, by rozwiązać problem, zadeklarowało budowę nowego przejścia nieopodal.

Nowy chodnik biec ma już nie przez środek zagrodzonego osiedla, a tuż obok, wzdłuż przedszkola.

Docelowo ma on prowadzić do Kauflanda, który ma powstać na działce przy ul. Warszawskiej. Inwestor ma już pozwolenie na budowę sklepu, ale nie podał daty rozpoczęcia i planowanego zakończenia inwestycji.

Nowy hipermarket na południu Gdańska Nowy hipermarket na południu Gdańska

Wygra najtańsza oferta, o ile jakaś zostanie w ogóle złożona



Podobnie jak przy pierwszym przetargu na nowe dojście do przetargu, tak i teraz jedynym kryterium wyboru jest cena, co oznacza, że zostanie wybrana oferta z najniższą ceną. O ile tym razem jakaś zostanie złożona.



Urzędnicy deklarują, że dążą do tego, by do budowy nowego przejścia przystąpić jak najszybciej - tuż po tym, gdy projekt będzie gotowy. Same prace projektowe zaplanowano do połowy 2024 r. Jeśli w tym miesiącu uda się znaleźć ich wykonawcę, przejście mogłoby być gotowe w okolicach przełomu 2024/2025 r.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane