• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Popularny skrót zamknięty. Powstaje tunel

Michał Brancewicz
18 marca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Kończą się ważne inwestycje kolejowe

Tak wygląda odcinek bajpasu kartuskiego realizowany przez PKM

Budowa objazdu kolejowego realizowanego przez PKM spowodowała zamknięcie ścieżki prowadzącej przez torowisko do zbiornika retencyjnego KiełpinekMapka. Jest to popularny skrót, z którego korzysta wielu okolicznych mieszkańców. Przedstawiciele PKM przyznają, że musieli to zrobić, ale po zakończeniu inwestycji mieszkańcy zyskają bezpieczny tunel pod torami.Są w mieście inwestycje, które utrudniają ci codzienną drogę do pracy/szkoły?

- Przemieszczając się do pracy z domu w Kiełpinie Górnym ścieżką prowadzącą do zbiornika retencyjnego Kiełpinek, która przebiega przez teren budowy bypassu kartuskiego, napotkałem prowizoryczne ogrodzenie z napisem "teren budowy, wstęp wzbroniony" - informuje pan Marek.
Z relacji naszego czytelnika wynika, że jest to ważny łącznik pieszy dla wielu osób np. chcących się dostać do zbiornika retencyjnego Kiełpinek lub, tak jak on, do pracy.

- Jest on tym ważniejszy, iż nie ma za bardzo alternatyw, jeżeli weźmie się pod uwagę, że ulica Budowlanych od ronda turbinowegoMapka do PKM Matarnia nie posiada chodnika - dodaje pan Marek.

500 metrów w jedną, potem 500 m w drugą stronęCzytelnik skarży się, że informacja o braku przejścia znajduje się w głębi ścieżki, a nie na jej początku, co dodatkowo komplikuje przejście. Czytelnik skarży się, że informacja o braku przejścia znajduje się w głębi ścieżki, a nie na jej początku, co dodatkowo komplikuje przejście.
Czytelnik zastanawia się, dlaczego informacja o braku przejścia ustawiona jest jakieś 500 m w głąb ślepej już teraz ścieżki.

- Chcąc respektować zakaz, muszę się cofnąć z powrotem o te 500 m i szukać alternatywnej drogi, kolejne 500 m, a nawet więcej, przez kładkę nad obwodnicąMapka przy CH Auchan - zauważa.
Przedstawiciele PKM przypominają, że każdy teren budowy musi być odpowiednio zabezpieczony, tak by nie mogły się po nim poruszać osoby postronne. Dlatego od momentu rozpoczęcia prac na tym odcinku bajpasu kartuskiego, cały teren inwestycji przestał być dostępny dla mieszkańców.

Teren zamknięty na kilka miesięcy, by mógł powstać tunel- Chcąc w miejscu dotychczasowego nieformalnego przejścia przez stary nasyp wykonać nowe, pełnowymiarowe i bezpieczne przejście pod torami, musimy na kilka miesięcy całkowicie wyłączyć ten teren z użytkowania - wyjaśnia Tomasz Konopacki, rzecznik spółki PKM. - I jest to jedyne utrudnienie, jakie dla okolicznych mieszkańców niesie nasza inwestycja. Prosimy więc o wyrozumiałość i cierpliwość.
W miejscu, gdzie teraz jest dzikie przejście przez tory, powstanie bezpieczny tunel w nasypie kolejowym. W miejscu, gdzie teraz jest dzikie przejście przez tory, powstanie bezpieczny tunel w nasypie kolejowym.
Rzecznik dodaje również, że zgodnie z sugestią pana Marka, informacja o terenie budowy zostanie ustawiona wcześniej, by spacerujący tamtędy nie musieli nadkładać drogi.

- Dziękujemy mieszkańcowi za słuszną uwagę. Wspólnie z naszym wykonawcą takie dodatkowe oznaczenie w najbliższych dniach przygotujemy - deklaruje Tomasz Konopacki.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (61)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane