• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przystanek "widmo" wreszcie ożyje

Aleksandra Nietopiel
19 lipca 2023, godz. 07:00 
Opinie (73)
Znak przystanku stoi już od kilku tygodni, ale przystanek na Chełmie wciąż nie jest obsługiwany. Ma się to zmienić z początkiem sierpnia. Znak przystanku stoi już od kilku tygodni, ale przystanek na Chełmie wciąż nie jest obsługiwany. Ma się to zmienić z początkiem sierpnia.

Mieszkańcy dzielnicy Chełm czekają na uruchomienie przystanku autobusowego między przystankami tramwajowymi CebertowiczaMapkaWilanowskaMapka. Znak w wyznaczonym przez Zarząd Transportu Miejskiego miejscu stoi od kilku tygodni, ale wciąż jest na nim pomarańczowa naklejka sygnalizująca wyłączenie go z obsługi. - Autobus przejeżdża obok, a pasażerowie nie mogą wysiadać - denerwuje się jeden z mieszkańców. Do końca tygodnia ma się to jednak zmienić.Na co dzień korzystasz głównie z:

Przystanek znajduje się na wysokości stacji paliw BPMapka. Żaden autobus na nim się nie zatrzymuje, choć - jaki pisze nasz czytelnik - ZTM obiecał jego uruchomienie kilka tygodni temu.

Przystanek jest, ale go... nie ma- Słupek przystankowy jest zamontowany od trzech tygodni. ZTM w Gdańsku informował w maju, że jak tylko zostanie zamontowany, niezwłocznie zostanie uruchomiony przystanek dla linii 227, 208 i N4. Mimo to przystanek jest wciąż nieczynny. Autobus przejeżdża obok, a mieszkańcy ul. Cebertowicza nie mogą wysiadać, bo ZTM nie może zawiesić rozkładu jazdy i uruchomić przystanku, na który czekają mieszkańcy - napisał do nas pan Sławomir.
Gigantyczna zajezdnia powstanie na południu Gdańska Gigantyczna zajezdnia powstanie na południu Gdańska

ZTM: To nie tylko kwestia rozkładu jazdyJak się okazuje, przystanek nie może zacząć funkcjonować, bo brakuje odpowiedniego oznakowania organizacji ruchu w jego pobliżu. A to już zadanie innej miejskiej jednostki - nie ZTM-u.

W ciągu mniej więcej 10 dni ma się to jednak zmienić.

- GZDiZ do piątku wykona oznakowanie i tym samym oznacza to zielone światło do uruchomienia tego przystanku przez ZTM - zapowiada rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan.

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Gdańsku- Po otrzymaniu informacji o docelowej organizacji ruchu przystanek zostanie włączony do obsługi linii 208 - w kierunku Muzeum II Wojny Światowej, 227 - w kierunku przystanku "Chełm Cienista" oraz N4 - w stronę Jelitkowa i N14 - w kierunku Żabianki SKM) - informuje Dagmara Szajda z ZTM-u.
Przystanek "Milskiego" 01 przy ul. Cebertowicza będzie przystankiem warunkowym, czyli "na żądanie". Autobusy będą zatrzymywać się na nim z początkiem sierpnia.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (73)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane