• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rozbudowa Budowlanych. Ruch tylko w jedną stronę

Michał Brancewicz
16 stycznia 2023, godz. 07:00 
Opinie (102)
Rozbudowa ul. Budowlanych wymaga wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na przebudowywanym odcinku jezdni. Rozbudowa ul. Budowlanych wymaga wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na przebudowywanym odcinku jezdni.

Od 23 stycznia, rozbudowywany odcinek ul. BudowlanychMapka stanie się jednokierunkowy. Ruch odbywał się będzie od przystanku PKM Matarnia w kierunku ronda turbinowego. Taka zmiana obowiązywać będzie przez osiem miesięcy.Spodziewasz się utrudnień w ruchu po wprowadzeniu jednokierunkowej na ul. Budowlanych?

- W przypadku większości inwestycji, gdzie konieczne jest zajęcie drogi, projekt tymczasowej organizacji ruchu opracowywany jest przez wykonawców już po podpisaniu umowy. Odbywa się to na podstawie wytycznych od zarządcy drogi przekazanych po rozstrzygnięciu przetargu - wyjaśnia Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - W przypadku projektu tymczasowej organizacji ruchu na ul. Budowlanych analizowano różne scenariusze i ostatecznie zdecydowano się na rozwiązanie z drogą jednokierunkową i objazdem dla drugiego kierunku, wykorzystując oddane do użytku skrzyżowanie u zbiegu ul. Kartuskiej i ul. Nowatorów.
Od wielu dni czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta dopytywali, kiedy zmieni się organizacja ruchu na ul. Budowlanych.

08:30 21 GRUDNIA 22 (aktualizacjaakt. 13 STYCZNIA 14:48)

Budowlanych jednokierunkowa od stycznia (65 opinii)

Według nowych znaków, ul. Budowlanych od strony Banina do ul. Słowackiego będzie zamknięta.

Objazd na lotnisko i do ul. Słowackiego przez kokoszki oraz obwodnicę.

ul. Budowlanych od ul. Słowackiego w stronę Banina będzie tylko jednokierunkowa.
Według nowych znaków, ul. Budowlanych od strony Banina do ul. Słowackiego będzie zamknięta.

Objazd na lotnisko i do ul. Słowackiego przez kokoszki oraz obwodnicę.

ul. Budowlanych od ul. Słowackiego w stronę Banina będzie tylko jednokierunkowa.


Teraz już wiadomo, że ruch jednokierunkowy na Budowlanych zostanie wprowadzony w poniedziałek, 23 stycznia, ok. godz. 11. Od przystanku PKM Matarnia auta poruszać się będą mogły wyłącznie w kierunku ronda turbinowego na skrzyżowaniu z ul. Nowatorów.

Kierowcy chcący pojechać w przeciwnym kierunku będą zmuszeniu skorzystać z objazdu przez ul. Nowatorów, Kartuską, Obwodnicę Trójmiasta i ul. Słowackiego.

Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca III kwartału, czyli do 30 września 2023 roku.

- Jeśli postępy prac na to pozwolą, ruch dwukierunkowy na ul. Budowlanych zostanie przywrócony wcześniej - dodaje Aneta Niezgoda.
Pod koniec października rozpoczęła się zapowiadana od lat rozbudowa ul. Budowlanych do trzech pasów ruchu na 1,5-kilometrowym odcinku. Wykonawcą wartych 29,8 mln zł robót jest firma MTM. Prace mają zakończyć się wraz z końcem września.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (102)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane