• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

SM Ujeścisko. Mieszkańcy zgromadzili się pod siedzibą

Ewa Budnik
15 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
 • Gdy w budynku spółdzielni miało odbywać się zebranie rady nadzorczej, około 150 członków SM Ujeścisko spotkało się, by zaprotestować przeciwko obecnej sytuacji i uzyskać informacje o rzeczywistym stanie spółdzielni.
 • Gdy w budynku spółdzielni miało odbywać się zebranie rady nadzorczej, około 150 członków SM Ujeścisko spotkało się, by zaprotestować przeciwko obecnej sytuacji i uzyskać informacje o rzeczywistym stanie spółdzielni.
 • Siedziba spółdzielni mieści się przy ulicy Płockiej 6. Miała zostać przeniesiona do części usługowej w nowym budynku August. Niestety jego budowa jest opóźniona o niemal dwa lata.
 • Członkowie spółdzielni zgromadzeni na głównym chodniku prowadzącym do siedziby spółdzielni, pełne protestujących były także chodniki wzdłuż ścian budynku.
 • W czasie zgromadzenia członkowie próbowali przede wszystkim ustalić, jaki jest stan finansów spółdzielni.
 • Pod budynkiem zgromadzili się nie tylko wieloletni członkowie spółdzielni, ale także nabywcy nowych mieszkań w budynkach, które jeszcze nie zostały oddane do użytkowania.
 • Gdy w budynku spółdzielni miało odbywać się zebranie rady nadzorczej, około 150 członków SM Ujeścisko spotkało się, by zaprotestować przeciwko obecnej sytuacji i uzyskać informacje o rzeczywistym stanie spółdzielni.
 • Ze zgromadzonymi próbował rozmawiać Rafał Nowak, sekretarz Rady Nadzorczej SM Ujeścisko.
 • Członkowie spółdzielni zgromadzeni pod jej siedzibą.

Informacji o stanie finansów spółdzielni i posiadanych przez nią środkach na dokończenie budów żądali członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko, którzy w czwartek pojawili się przed jej siedzibą przy ulicy Płockiej 6. Przedstawiciele rady nadzorczej przekonują, że egzekucja komornicza, o której informowaliśmy kilka dni temu, została wstrzymana. Prawda jest jednak taka, że nieruchomości zajmuje kolejny komornik.Czy członkom SM Ujeścisko uda się zmienić zarząd?

O sytuacji w Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko informujemy od wielu miesięcy. Jednak zajęcie przez komornika sądowego kont spółdzielni spowodowało, że jej członkowie zjednoczyli się w dążeniu do zmiany zarządu.

W czwartkowy wieczór, w czasie kiedy w budynku spółdzielni miało odbywać się zebranie rady nadzorczej, około 150 członków SM Ujeścisko i mieszkańców osiedla spotkało się, by zaprotestować przeciwko obecnej sytuacji i uzyskać informacje o rzeczywistym stanie spółdzielni. Zgromadzili się zarówno nabywcy mieszkań z niedokończonych od wielu miesięcy budów, jak i członkowie spółdzielni zaniepokojeni m.in. egzekucją komorniczą czy groźbą odcięcia przez GPEC ciepła, co miało miejsce w październiku.

- To jest całkowicie oddolna inicjatywa. Zbieraliśmy pod kościołem głosy w sprawie zwołania nowego zebrania przedstawicieli członków i tam padł ten pomysł. Planujemy też spotkać się znowu w tym samym miejscu za tydzień, żeby już wiedzieć, jak jesteśmy podzieleni na grupy, jakich chcemy wybrać przedstawicieli. Inną drogą nic się tu nie zmieni - mówił jeden z członków spółdzielni. - Po złożeniu wniosku zarząd będzie miał sześć tygodni na zwołanie zebrania przedstawicieli członków. Jeśli tego nie zrobi, to zebranie będzie musiała zwołać Krajowa Rada Spółdzielcza, a jeśli rada również tego nie zrobi, to zebranie będzie musiał zwołać Związek Rewizyjny Krajowej Rady Spółdzielczej. Nawet jeśli obecny zarząd będzie blokował nowe zebranie członków, to są wyższe instancje - podkreślał nasz rozmówca.
Wśród zgromadzonych powtarzały się podobne pytania:
 • Czy zobaczą wyniki finansowe spółdzielni za III kwartał?
 • Czy są pieniądze, które wpłacili nabywcy domów i mieszkań?
 • Czy prowadzone budowy zostaną dokończone?
 • Czy wykonawcy budów wybierani przez zarząd byli sprawdzani, czy rada nadzorcza kontrolowała płatności?


Poza mediami sprawą spółdzielców zaczęli interesować się radni miasta Gdańska. Na zgromadzeniu obecni byli Andrzej SkibaPrzemysław Majewski (obaj z klubu PiS).

Rafał Nowak, sekretarz Rady Nadzorczej SM Ujeścisko w czasie rozmów ze zgromadzonymi.


Zadano pytania, odpowiedzi za tydzieńDo zgromadzonych wyszedł Rafał Nowak, sekretarz rady nadzorczej. Odpowiedział na kilka pytań.

- Jeżeli chodzi o zebranie przedstawicieli członków, to uchwały podjęte przez grupy na zebraniach w czerwcu zostały zaskarżone do sądu. Nie mamy jeszcze wyroków sądowych w tej sprawie. Przez to nie możemy działać dalej, ale przerwane zebranie przedstawicieli członków trzeba dokończyć - tłumaczył.
Tłum chciał wtargnąć na zebranie rady nadzorczej, ale ostatecznie weszły tam trzy osoby spośród zgromadzonych. Na sześciu kartkach, w obecności ośmiu członków rady nadzorczej, odręcznie spisanych zostało wiele szczegółowych pytań. Z relacji jednej z osób, które były w środku, wynika, że rada nadzorcza zobowiązała się udzielić odpowiedzi w ciągu tygodnia. Pod pytaniami podpisały się także osoby z rady nadzorczej.

Spółdzielnia: egzekucja jest wstrzymana. Komornik: to tylko zawieszenie postępowaniaNa kilka godzin przed zgromadzeniem spółdzielnia mieszkaniowa na swojej stronie internetowej oraz w oświadczeniu przesłanym do Trojmiasto.pl poinformowała, że egzekucja komornicza została wstrzymana.

- W związku z postanowieniem Sądu Okręgowego w Gdańsku, wydanym 8 listopada, informujemy, że sąd przychylił się do wniosku spółdzielni o zabezpieczeniu roszczenia przeciwko pozwanemu Pawłowi Ziomek - właścicielowi firmy Spec Bud, w postaci zawieszenia postępowań egzekucyjnych. Oznacza to, że właściciel firmy nie może prowadzić dalszej egzekucji należności, a komornik sądowy Piotr Majdziński nie może podejmować wobec SM Ujeścisko dalszych czynności komorniczych - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez przedstawicieli Rady Nadzorczej SM Ujeścisko.
Taki stan rzeczy nie do końca potwierdza komornik.

- Nie potwierdzam takiego stanu rzeczy. Sąd rzeczywiście wydał postanowienie, w którym zawiesił postępowanie w trzech sprawach. Natomiast przeciwko spółdzielni toczy się jeszcze jedna sprawa, która nie jest zawieszona - jest w toku. Sąd zawiesił te postępowania, zabezpieczając powództwo spółdzielni, ale to jeszcze nie przesądza o racjach spółdzielni, która po prostu wystąpiła z powództwem przeciw egzekucyjnym o pozbawienie klauzuli wykonalności - wyjaśnia Piotr Majdziński. - Na ten moment oznacza to, że wszystkie czynności, które zostały podjęte, są skuteczne, natomiast nie mogą być podejmowane nowe czynności. To dotyczy trzech spraw, czwarta się kończy.
Z innego źródła udało nam się dowiedzieć, że pomiędzy dłużnikiem, czyli spółdzielnią, a wierzycielem, czyli generalnym wykonawcą, prawdopodobnie zostanie zawarta ugoda. Potwierdził to sam wykonawca, który pojawił się pod siedzibą spółdzielni podczas czwartkowego spotkania.

CZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE PRZEDSTAWICIELI RADY NADZORCZEJ SM UJEŚCISKO W SPRAWIE ZAWIESZENIA EGZEKUCJI KOMORNICZEJ PRZESŁANE DO REDAKCJI 14 LISTOPADA

Kolejny komornik zajmuje nieruchomości- 8 listopada komornik Piotr Majdziński zawiadomił SM Ujeścisko o uwolnieniu spod egzekucji komorniczej rachunku, na który wpływają opłaty od mieszkańców - członków spółdzielni. Niestety, mimo iż komornik zdecydował o takim działaniu, do dziś nie zwolnił rachunków bankowych spółdzielni, uniemożliwiając w ten sposób regulowanie przez SM Ujeścisko bieżących opłat - czytamy także w oświadczeniu podpisanym przez przedstawicieli Rady Nadzorczej SM Ujeścisko.
Dlaczego nadal nie może ona dysponować środkami, wyjaśnia komornik: doszło do wszczęcia kolejnego postępowania. Tym razem przez komornika spoza Gdańska.

- Skierowaliśmy ograniczenia do banku i jesteśmy w stałym w kontakcie z bankiem. Problem wynika z tego, że spółdzielnia ma już inne egzekucje i te rachunki są zajęte również przez innych komorników. Te sytuacje są rozstrzygane i z tego powodu bank nie zwalnia tych środków. Do zajęcia przez innego komornika doszło przedwczoraj. To jest komornik z Polski [spoza Gdańska - dop. red.], więc przekazuje mi akta swojej sprawy. Ja postępowanie egzekucyjne wszcząłem jako pierwszy, mam właściwość terytorialną, więc jakikolwiek komornik będzie wszczynał sprawę, to będzie musiał mi przekazywać akta tej sprawy. Na razie zgłosił się jeden komornik, ale już od rana kierujemy pisma do banku, żeby zwolnić środki na zapłatę za media. Te środki tak naprawdę przez cały czas są w dyspozycji spółdzielni, tylko w związku z ograniczeniami systemu do przekazywania danych i kolejnym wszczęciem postępowania komorniczego spółdzielnia nie może zrobić przelewu - wyjaśnia sytuację Piotr Majdziński.

Zgromadzenie członków SM Ujeścisko, pod jej siedzibą.

Miejsca

Opinie (258) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

  (9)

  bo robia ludzi w ci*la

  • 75 5

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

   zobaczcie co się dzieje na stronie: ratujmyujescisko (7)

   • 8 2

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

    Na spotkanie przybyli tylko Radni PiS, (6)

    a deweloperka POpzpr ma ludzi w d

    • 10 4

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

     taaa przybyli przypilnować czy ktoś nie psuje im biznesu

     • 4 3

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

     Radni z PiS ... pojawiają się wszędzie - by się tylko LANSować (4)

     udowodnione empirycznie

     • 8 8

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

      (2)

      gadać to potrafia tak jak i obiecywac - tylko codzienna rzeczywistość jakaś oderwana od ich obrazu świata - popatrzmy na efekty ich działań bo przyjść popatrzeć to ja też mogę

      • 2 3

      • Opinia do filmu

       Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

       A byłeś??? Popatrzeć chociaż,? (1)

       • 3 0

       • Opinia do filmu

        Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

        mamm dośc bajek i obiecanek z których nic nie wynika i nie wyniknie

        • 0 0

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

      Za to inni nie pojawiają się wcale!

      Gdzie są ci radni? ????

      • 1 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

   Dzis 18 lostopada bylem przy Oczkach

   Przy Oczkach o godz 16 pracowało 2 ludzi a reszta chyba w środku budynku po ciemku

   • 0 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

  (4)

  Pytanie do Osób, które brały udział w proteście- czy Prezes lub Wice Prezes zabrał głos ?

  • 54 3

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

   Prezes w tym czasie sączył drinka pod palmą w ciepłym kraju

   • 25 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

   Zapomnij

   Schowali się pod miotły hosztaplerzy.
   To jest skandal co w tej SM prezes wyprawia.

   • 19 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

   Nie pojawił się wcale

   Tylko zarząd był obecny

   • 9 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Protest mieszkańców pod SM Ujeścisko

   ja mam inne pytanie

   dlaczego w stronę tej elyty nie poleciały przynajmniej zgniłe pomidory? ludzie szanujcie się i nie dajcie się, pokażcie kto tu rządzi, oni powinni się bać wyjść na ulicę.

   • 4 0

 • A gdzie włądze miasta w tym momencie ?! (25)

  Pewnie na instagramie. To wazniejsze. Parady równości i inne modne inicjatywy.

  • 214 92

  • A co mają do tego władze miasta? (10)

   Prawo spółdzielcze jest tak skonstruowane, że spółdzielnia jest "państwem w państwie". Przyznali to nawet radni z PiS, którzy co prawda nic nie są w stanie pomóc, ale mieli na tyle sprytu, żeby się pojawić na spotkaniu i "wspierać mieszkańców"...

   • 69 18

   • (9)

    Przynajmniej radni PIS byli . A POKO ma nas gdzieś . Klepią się z Zarządem sm ujescisko tylko po plecach .

    • 34 31

    • Przecież w RN jest p. Gdaniec z organizacji prezydent Dulkiewicz wszystko dla Gdańska!! (2)

     Jedną klika!

     • 33 11

     • sitwa polityczno biznesowa

      • 16 3

     • Może chociaż wywalą ją ci od Dulkiewicz???

      Po co im taka osoba, tylko opinię im psuje cha cha

      • 7 2

    • być ja też mogę - co oni statyści czy tłum robili - liczy się efektywność ich działania a nie pierd..leni przed kamerą - poczekamy na efekt ich pracy , bo te obiecanki cacanki pisowe to już znamy

     • 10 5

    • Właśnie, gdzie reszta radnych i posłów? PO???? (4)

     Takie ładne hasła mają, a jak ludziom pomóc to nikogo oprócz PIS nie ma????

     • 7 12

     • Peatz zmarł, szykuj kwiatki i pochwały..

      • 6 2

     • (2)

      pis nie pomaga pis wykorzystuje okazje do opozycyjnego lansu.. coś wskórali ? nic postali posłuchali poszli do domu.. tak jak Kacperek przy proteście na chełmie - cos zdziałał poza tym że sie tam pokazał - nic !!!

      • 13 10

      • (1)

       po coś zdziałało? nie wiedzą sami jaki mają program, współpracują z partiami o przeciwnych poglądach byleby tylko nie wygrał pis, tam gdzie mają władzę jak m.in. w Gdańsku i Warszawie widać co się dzieje, ciągłe problemy a prezydenci nic, niech rząd się martwi za nich a ludzie ciemni będą mówić później że ścieki wylewane do Wisły to wina pisu albo złote cielce w Gdańsku pis kupił.

       • 5 6

       • po po po .... teraz stać mnie na mniej
        a było staćn na więcej a od nowego roku to wogóle nie wiem czy bedzie na cokolwiek stac - podwyzki - fundusz emerytalny choć płacę składki - uwolnienie zusu ... koniec blisko - ale to trzeba mieś rozum żeby to rozumiec

        • 0 0

  • Nie bylo ich, bo swoich nie pietnuje. Kontakty pani Gdaniec i spolki robia swoje i moga prowadzic swoj biznesik jal chca. Syf tam jest od lat i miasto i tak ma to w powazaniu

   • 9 6

  • (9)

   Co ma do tego Dulkiewicz? Ona nie jest deweloperem

   • 12 14

   • P. Dulkiewicz to prezydent miasta Gdańsk (5)

    Dobrze by było, żeby zainteresowała się problemami mieszkańców.
    To jej praca i powinność, żadna łaska... Tym bardziej, że osoba z jej środowiska jest w to zaplątana. Liczymy na pomoc !!!! Dziękujemy tym, którzy się zainteresowali.

    • 8 9

    • (4)

     zacznijmy od tego że prezydent Polski to prezydent wszystkich Polaków a nie marionetka w rękach niespełnionego staruszka zacznijmy od góry - ryba psuje się od głowy

     • 9 5

     • (1)

      zaczynając od góry to wywalmy Tuska bo jego marionetkowa partia ma gdzieś potrzeby zwykłych ludzi co widać po Dulkiewicz albo prezydencie
      Warszawy Trzaskowski. Takie to jest podejście powców byle się nachapać kosztem innych.

      • 6 12

      • żyjesz wspomnieniem młodości - najesz się wspomnieniem o obiedzie ?

       • 1 0

     • (1)

      Odpowiadajac frustratowi z pisu to nie dulkiewicz a duda powinien przyjechać bo przeciez poszkodowani sa obywatelami RP.

      • 3 2

      • I papież koniecznie, bo to wszyscy katolicy! ;)

       Ale spokojnie PISowiec jest odporny na wszelkie argumenty, on wie wszystko.

       • 1 0

   • (2)

    No nie, ale kase do kieszeni od deweloperow biorą...

    • 5 5

    • zgłos do Zbigniewowi Zero (1)

     • 5 1

     • zbysio teraz hejtuje bo to umie... a jak nie to przyjada karki , sorki wolontariusze pis i ci wytłumaczą co i jak jest w Polsce

      • 0 0

  • (1)

   Tabliczki i rydwany.

   • 5 0

   • gdzie jest krzyż !! iii miliony na ochronę miesiączek

    • 0 0

  • Kochane gdanszczanki kochani gdanszczanie przepieknej dzieknicy Ujescisko nie martwcie sie po nocy zawsze przychodzi dzien Nasz

   • 1 0

 • Zgłoszenie do prokuratury i walczyć z dziadostwem! (2)

  • 127 4

  • tylko cbś

   Prokuratura w sprawach związanych z SM Ujeścisko umorzyła już tyle postępowań, że tylko cbś może to rozwikłać

   • 13 1

  • Mafia ma ze sobą sama walczyć?

   Tu nikt nikogo nie ruszy.
   Sami swoi. Możecie im "skoczyc". Pieniędzy nie ma i co im Pan zrobi?

   • 4 0

 • To tylko element układu gdańskiego. (11)

  • 149 39

  • To prawda

   Ponoć sprawa dotyczy prania brudnych pieniędzy i sięga gdzieś do stella maris i interesów kościelnych

   • 13 8

  • I jak tam "wasze" mieszkania ? (2)

   Macie tylko prawo do korzystania z lokalu który nalezy do spoldzielni.. a co bedzie jak na wasze bloki tez wejdzie komornik ?

   • 14 3

   • (1)

    Kaszub niech martwi się o siebie na Kaszubach a nie wtrąca swój śmierdzący nochal w nie swoje sprawy.

    • 6 9

    • miya ma chyba te dni

     • 1 0

  • (6)

   czy w tym mieście są jeszcze osoby uczciwe? wszędzie prym wiedzie cwaniactwo za kasą. kiedy to się skończy i w jaki sposób? czy w ogóle...

   • 13 4

   • (2)

    Co ma miasto do prywatnego czyli ludzkiego majątku.

    • 4 5

    • Majątki leżą w obrębie Gdańska???? (1)

     To jest problem głębszy, trzeba zmiany przepisów.
     Takie sprawy rzutują na obraz zarządzania miastem.
     Co się dzieje w tym kraju??
     Paru cwaniaków rządzi spółdzielnią i nikt nic nie może?????

     • 2 1

     • komuna wróciła - bez goździka i krakowskiej nic nie załatwisz

      • 3 0

   • (2)

    przsykład cwaniactwa idzie od góry , jakies szemrane milionowe przelewy do Torunia , grunty za złotówke prezenty od księdza i dla księdza, lnieuzasadnione loty itd itp odbieranie gruntów poprzednikom pod swoje inwestycje

    • 3 2

    • (1)

     doliczc do tego walkę z nielegalną prywatyzacją kamienić, ratowaniem polskich spółek które miały być sprzedawane za grosze i walką z mafią vatowską. Te przeloty jakbyś nie wiedział były od dawna, różnica jest tylko taka że obecna władza przyznaje się do tego po fakcie i płaci a ta poprzednia to by jeszcze ukradła

     • 4 1

     • i mistrz morawiecki który nawciskał kredytów we frankach a teraz chce frankowiczów ratować

      • 0 0

 • przecież GH i kumple to jedna wielka mafia (4)

  SM jest dla ludzi, a nie ludzie dla SM, już dawno powinni ich na taczkach wywieźć

  • 125 6

  • jeden z nich nawet w tym tłumie stoi (3)

   • 8 1

   • Nie jeden ,tylko cała RN "dobierana" skrupulatnie przez harasymiuka !!!! (2)

    • 6 1

    • oni krzyczą : łapać złodzieja :)

     • 5 0

    • jednego po prostu znam

     nie jestem z tego osiedla (całe szczęście!!), ale znam osobiście jednego jego kumpla ze zdjęcia... to jest chore co oni wyprawiają i że przez tyle lat się to dzieje

     • 5 0

 • dlaczego w sprawę, w mediacje nie włączy się pani prezydent? (13)

  Mogłaby nam pomóc.

  • 128 26

  • Powazniejsze ma sprawy (3)

   Rywan, okrągły stół, obrona demokracji

   • 62 11

   • (2)

    marnujesz prąd na takie bzdury ? mogła by stawać codziennie przed kamerą i poobiecywać co się da ku uciesze łykających wszystko tępych mas tak jak to czyni Morawiecki

    • 8 18

    • (1)

     ale woli nie robić nic i rozkradać państwowe pieniądze

     • 9 2

     • jakies dowody czy zwykły pisowy hejt ?

      • 0 0

  • Tam w RN jest Pani Gdaniec ze stowarzyszenia Wszystko Dla Gdańska (3)

   to samo z którego jest Pani Prezydent . To teraz się domyśl czemu się nie włączy

   • 35 3

   • ale w Gdańsku jest sitwa

    • 21 3

   • Gdaniec się wszędzie przyklei gdy kasa na horyzoncie,a to RN, a to RD Ujeścisko,a to Wszystko dla Gdańska.

    Proszę nie obarczać tym pani Prezydent, może o wszystkim nie wie. Mam tylko nadzieję ,że zajmie stanowisko wobec pani Gdaniec ,która ma strasznie "poszlakowaną" opinię i odetnie się od tej ....OSOBY .

    • 13 8

   • Widziałam

    ma ja w znajomych na facebooku

    • 7 3

  • Hahaha...

   A po OC Wam teraz Pani Prezydent skoro przez lata sami zeście go sobie na prezesa wybierali... Kilkukrotnie... Widocznie dobrze Wam było...widziały galy kogo wybierały.

   • 7 2

  • a to ciekawe... przy Pani Prezydent grzeje się na co drugim zdjęciu Pani Gdaniec z rady nadzorczej osiedla

   ta Pani właśnie ponosi odpowiedzialność za sytuacje spółdzielni!!!

   • 10 0

  • Bo nie ma okrągłego stołu

   • 1 1

  • jak?

   Przecież ludziom nie pomoże bo koledze zaszkodzi.

   • 2 1

  • Pani Prezydent

   A czy Pani prezydent jest stroną w sprawie i czy ktoś z państwa wystąpił do niej z prośbą o interwencję?

   • 1 0

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • (13)

  No to cieszę się że Plocka10,12,14 to wspólnoty.....Że nie mamy nic wspólnego ze spółdzielnią

  • 59 8

  • (1)

   A te minusy to złośliwość mieszkańców spółdzielni?

   • 7 6

   • to ludzka głupota albo katolicka miłośc do bliźniego i dzielenie z nim jego szczęścia - broń Boże zawiść

    • 3 4

  • Na pewno? (4)

   A w wspólnotach jest inaczej?
   Moze tylko na dużo mniejsza skalę.

   • 6 5

   • No w naszej mamy wszystko pod kontrolą.Bez naszej wiedzy nic złego nie dzieje się.Masz naprawdę fatalne doświadczenie

    • 5 2

   • (2)

    Mamy150 mieszkań.Głosowanie
    jawne.Wyniki podawane na bieżąco,sprawozdania również.Znamy się i potrafimy rozmawiać. W tej waszej spółdzielni to nie pierwszy taki wałek.Pozwalaliscie na to latami, teraz lament

    • 7 4

    • Co porównujesz? 150 mieszkań to dwa, trzy bloki... (1)

     A u nas jest 1500 mieszkań.. Tak strzelam. Więcej nawet.. chyba..
     Nie sposób znać wszystkich
     11 grup.. I wiedzieć co mają w głowach

     • 4 2

     • To zalozcie mniejsze wspolnoty.

      • 7 1

  • Nie do końca (5)

   Mieszkacie tutaj. Korzystacie z ulic obsługiwanych przez spółdzielnię. Budują Wam pod nosem kolejne budynki niszcząc ostatnie skrawki zieleni..

   • 5 4

   • (2)

    A co budują pod nosem?wszyscy wiedzieli jaki jest plan zagospodarowania terenu.o czym piszesz?A może niech dotrze do kalarepy że dzięki nam macie zrobione dodatkowe miejsca parkingowe i porządny chodnik.wczesniej były płyty betonowe i tylko bieg przelajowy w gumiakach.Oj mieszkańcy spoldzielni-nie dosc że naiwni,pazerni to jeszcze głupotą zajezdza. Teraz nie dziwię się że prezes robi co chce.

    • 3 6

    • (1)

     Wasi goście to gdzie parkuja? W hali?!
     A pieski to na betonie wspólnoty się zalatwiaja?

     • 3 1

     • Może rozliczymy ciebie z bydła które goscisz i wyja po nocy?

      • 1 2

   • Aga....ogarnij sie....

    Ulice nie są prywatną własnością tej pożal się boze spółdzielni.Nie wyszło z Płocka Premium i teraz płaczesz?serio,kupiłaś dziurę w ziemi.Zanim wywalisz coś to kilka razy zastanów się. Intelektem nie grzeszysz

    • 1 1

   • widziały gały co brały czy poprostu tanio było ?

    • 0 1

 • tak to jest jak przez tyle lat wybiera się tych samych, oni juz tak obrośli (3)

  są tak pewni siebie, nie liczą się z nikim i z niczym

  prawo dla nich nie istnieje!

  • 89 3

  • ale tak jest w większości spółdzielni - pracuje tam pan Zdzisław jako prezes od 20 albo więcej lat oraz pani Krysia Zdzisia , Wiesia oraz ich rodziny ... spółdzielnie to w większości firmy klanów rodzinnych

   • 14 1

  • Wybierają ich podstawieni przez harasymiuka luzdzie.Ułamek procenta mieszkańców !

   • 8 4

  • Uważam, że lepiej by było gdyby spółdzielnia się podzieliła. Bo im większy obszar zarządzania tym większe pole do manipulacji i wałków.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane