Fakty i opinie

Samolotem z Gdańska nad Adriatyk

Najnowszy artukuł na ten temat

Samoloty latają do Szwecji mimo zakazu

Latem będzie można polecieć z Gdańska do Zadaru w Chorwacji.
Latem będzie można polecieć z Gdańska do Zadaru w Chorwacji. fot. neonshot/123rf.com

W przyszłym roku będzie można polecieć z Rębiechowa do dwóch miejscowości znajdujących się nad Morzem Adriatyckim. Do zapowiadanych już lotów Wizz Aira do włoskiego Bari dołączył właśnie Ryanair ze swoją ofertą podróży do Zadaru w Chorwacji. Z kolei wiosną linie Norwegian uruchomią cztery połączenia do Skandynawii, które mogą stanowić bazę do dalszych lotów do Ameryki i Azji.Korzystasz z regularnych połączeń z Gdańska na południe Europy?

tak, staram się odwiedzić większość nowych miast 31%
czasami, wciąż czekam na ciekawsze propozycje 39%
nie, jeśli już, to latam czarterami z biurami podróży 17%
nie, regularnie latam w inne rejony 13%
zakończona Łącznie głosów: 1119
Przybywa nowych połączeń na południe Europy. Zostaną one uruchomione wiosną i latem 2020 roku.

We wrześniu linie lotnicze Wizz Air ogłosiły, ze od czerwca będą latać z Gdańska do Bari nad Morzem Adriatyckim. Połączenie będzie realizowane w poniedziałki i piątki.

Jedyne regularne połączenie z ChorwacjąNa odpowiedź Ryanaira trzeba było czekać nieco ponad dwa miesiące. Irlandzki przewoźnik zapowiedział właśnie uruchomienie połączenia między Gdańskiem a Zadarem, który również położony jest nad Adriatykiem.

Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu (wtorek, czwartek i sobota), począwszy od 31 marca.

Będzie to jedyne regularne połączenie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy z Chorwacją.

Należy też wspomnieć, że od najbliższego sezonu letniego będziemy mogli udać się w podróż samolotem do Kalamaty w Grecji. Ryanair będzie tam latał dwa razy w tygodniu.

Ze Skandynawii w światWcześniej, bo wiosną, poszerzy się oferta lotów do Skandynawii. Wszystko za sprawą linii Norwegian, która od kwietnia wprowadzi do oferty przeloty na trasie z Gdańska do Kopenhagi, Sztokholmu, Goteborga i Trondheim.

Co prawda do każdego z tych miast już teraz można dolecieć, korzystając z usług innych przewoźników, ale pojawienie się nowej linii na tych trasach powinno wpłynąć na konkurencyjność oferty.

Warto również zauważyć, że wspomniane miasta w Skandynawii mogą stanowić także bazę wypadową do lotów za ocean.

- Wierzymy, że Skandynawia ma wiele do zaoferowania naszym polskim podróżnikom, piękne krajobrazy, modne i kulturalne miasta, silną ekonomię dla osób podróżujących
w interesach i wreszcie połączenia z miejscami, takimi jak Los Angeles, Nowy Jork i Bangkok - mówi Magnus Maursund, wiceprezes ds. handlowych w Norwegian.