Fakty i opinie

stat

Spalił się autobus komunikacji miejskiej

Choć autobus spłonął doszczętnie, to nie ucierpiał żaden z 80 pasażerów, jacy byli w pojeździe w momencie pojawienia się ognia.
Choć autobus spłonął doszczętnie, to nie ucierpiał żaden z 80 pasażerów, jacy byli w pojeździe w momencie pojawienia się ognia. fot. Krzysztof/ czytelnik trojmiasto.pl

Na ul. Kartuskiej w Gdańsku całkowicie spalił się autobus komunikacji miejskiej. Nikomu nic się nie stało.Czy byłeś kiedyś uczestnikiem niebezpiecznej sytuacji w komunikacji miejskiej?

tak, to był wypadek 18%
tak, wybuchł pożar 8%
tak, to był akt agresji 26%
nie, na szczęście nigdy 48%
zakończona Łącznie głosów: 1541
Autobus linii 525 jechał ul. Kartuską z centrum Gdańska do Bysewa. W pewnym momencie, gdy pojazd był na wysokości przystanku "Karczemki", w komorze silnika pojawił się ogień.

- Kierowca postąpił dokładnie zgodnie z procedurami: zatrzymał pojazd w bezpiecznym miejscu, nakazał pasażerom go opuścić, zawiadomił służby ratunkowe, a następnie zaczął sam gasić - relacjonuje Magdalena Kiljan, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Choć na miejscu szybko pojawił się zastęp straży pożarnej, strażakom nie udało się uratować autobusu, który spalił się doszczętnie.

Autobusem jechało ok. 80 pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Autobus marki Neoplan 4020 został wyprodukowany w 1997 roku. Zaistniała sytuacja nie wpłynie negatywnie na obsługę linii komunikacyjnych w Gdańsku.

Prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku powoła komisję, która ustali przyczynę pożaru.

Płonący autobus na Karczemkach widziany z perspektywy przejeżdżającego ul. Kartuską kierowcy.


Autobus płonie na Karczemkach.


Spłonął autobus na Karczemkach

Opinie (260) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.