• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szybka akcja policji uratowała życie Polki w Słowenii

ewel
13 września 2023, godz. 12:45 
Opinie (74)
Międzynarodowa akcja policji zaczęła się od zgłoszenia, jakie od mieszkańca Bydgoszczy przyjął dyżurny komisariatu we Wrzeszczu asp. szt. Piotr Starostecki. Międzynarodowa akcja policji zaczęła się od zgłoszenia, jakie od mieszkańca Bydgoszczy przyjął dyżurny komisariatu we Wrzeszczu asp. szt. Piotr Starostecki.

Dzięki szybkiej akcji policjantów z Gdańska i Słowenii szybko udało się dotrzeć do kobiety, której życie miało być zagrożone. Na szczęście pomoc dotarła w porę i nie doszło do tragedii.Gdyby ktoś z twoich znajomych mówił, że ma myśli samobójcze, powiadomił(a)byś policję?

Choć ta interwencja rozpoczęła się w Gdańsku, to finał - szczęśliwy - znalazła w stolicy Słowenii, Lublanie.

W poniedziałek, 11 września, przed godz. 19, do oficera dyżurnego komisariatu we Wrzeszczu zadzwonił mężczyzna. Alarmował, że na terenie Trójmiasta przebywa kobieta, której życie jest zagrożone.

Policjanci nie zastali kobiety pod gdańskim adresem- Zgłaszający dzwonił z Bydgoszczy. Przekazał informację, że znajoma wysłała mu niepokojącą wiadomość. Wynikało z niej, że kobieta chce odebrać sobie życie. Mężczyzna podał dane kobiety, jednak nie znał jej adresu. Wiedział jedynie, że może przebywać na terenie Trójmiasta - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
W tym czasie dyżurnym we Wrzeszczu był asp. szt. Piotr Starostecki. Zareagował natychmiast, bo wiedział, że przy tego typu zgłoszeniach najważniejszy jest czas i trzeba działać szybko.Gdańszczankę udało się znaleźć w SłoweniiW pierwszej kolejności policjant ustalił gdański adres kobiety, pod który natychmiast skierował kryminalnych. Policjanci potwierdzili, że kobieta mieszka we wskazanym miejscu, ale okazało się, że obecnie przebywa w Słowenii.

- Dyżurny przekazał zdobyte informacje policjantom z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji - opowiada Chrzanowski. - Po kilku godzinach odebrał wiadomość, że lokalna policja w Lublanie dotarła do kobiety.
Słoweńscy policjanci otoczyli opieką 37-letnią kobietę.

Gdzie szukać pomocy?


Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak m.in.:
  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
  • 800 70 2222: całodobowe centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
  • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (74)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane