• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Uszkodzenie jezdni na obwodnicy przez wykop tunelu do spalarni

Ewelina Oleksy
13 września 2023, godz. 07:00 
Opinie (139)
Prace przy budowie ciepłociągu łączącego infrastrukturę spalarni z siecią GPEC. Pod obwodnicą wydrążono tunel. Prace przy budowie ciepłociągu łączącego infrastrukturę spalarni z siecią GPEC. Pod obwodnicą wydrążono tunel.

Niewidoczne gołym okiem, ale odczuwalne dla kierowców jest uszkodzenie jezdni na obwodnicy Trójmiasta, na wysokości budowy spalarni odpadów w SzadółkachMapka. Grupa GPEC, która wydrążyła tam tunel informuje, że przedstawiła już "plan naprawczy", a ugięcia na jezdni zostaną specjalnie oznakowane.Odczułe(a)ś ugięcie jezdni na obwodnicy na wysokości spalarni?

Budowa Portu Czystej Energii, czyli spalarni odpadów, która jednocześnie będzie elektrociepłownią, jest w końcowej fazie.

Na początku sierpnia Grupa GPEC zakończyła pracę nad przewiertem pod obwodnicą Trójmiasta i umieszczeniem 3,5 metra pod ziemią żelbetonowego tunelu o średnicy zewnętrznej trzech metrów i grubości ścian 30 cm. Biegnie tamtędy ciepłociąg łączący infrastrukturę Portu Czystej Energii z miejską siecią ciepłowniczą GPEC.

Prace te przebiegły całkowicie bez wpływu na ruch samochodowy. Ale teraz okazuje się, że nie pozostały bez wpływu na stan nawierzchni jezdni.

  • Prace przy budowie ciepłociągu łączącego infrastrukturę spalarni z siecią GPEC. Pod obwodnicą wydrążono tunel.
  • Tak będzie wyglądać Port Czystej Energii.

Czytelnik: "czuć w trakcie jechania samochodem"W ostatnich dniach otrzymaliśmy dwa sygnały w tej sprawie od czytelników.

- Zapadnięcie jezdni na obwodnicy Trójmiasta, na wysokości, gdzie przebiega pod nią nowa rura ciepłownicza do spalarni na Szadółkach. Dlaczego akurat nad tą rura jezdnia się zapada? - napisał do nas pan Dominik, czytelnik.


Inny czytelnik, pan Marcin, odezwał się w tej samej sprawie.

- Uszkodzenia obwodnicy spowodowane budową tunelu pod linię ciepłowniczą. Na obu jezdniach pojawiły się poprzeczne zapadnięcia, które bardzo wyraźnie czuć w trakcie jechania samochodem - podkreślił.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdza, że podczas objazdu dróg stwierdzono ugięcie się jezdni pasa drogowego drogi ekspresowej S6.

- W związku z zaistniałą sytuacją, oddział GDDKiA zwrócił się do GPEC o zabezpieczenie miejsca uszkodzonej nawierzchni oraz o przedstawienie propozycji dalszych czynności, mających na celu naprawę uszkodzonej nawierzchni jezdni drogi ekspresowej S6 - Obwodnica Trójmiasta przekazanej jako plac budowy - mówi Andrzej Szyler z GDDKiA w Gdańsku.

Budowa spalarni w Gdańsku zbliża się do końca:Będzie naprawa, ale jeszcze nie wiadomo kiedySzyler informuje, że uszkodzenie zostaną naprawione.

- Według naszej wiedzy uszkodzenie nie powiększa się - jest monitorowane przez wykonawcę, któremu przekazano teren i przez nasze służby utrzymaniowe. Nie ma to wpływu na powstawanie utrudnień w tym miejscu - podkreśla. - Uszkodzenie zostanie naprawione. Od momentu wykrycia uszkodzenia jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą, któremu przekazano plac budowy - monitorujemy zdarzenie.


Jak z kolei informuje GPEC, zlecono szczegółowe pomiary, według których ugięcie na prawej i lewej stronie jezdni nie przekroczyło 10 mm. Trudno jest więc je dostrzec gołym okiem, ale rzeczywiście dla kierowców jest to podczas jazdy odczuwalne.

- Grupa GPEC przedstawiła GDDKiA plan naprawczy, zgodnie z którym miejsca ugięcia jezdni zostaną odpowiednio oznakowane. Dodatkowo w okresie trzech miesięcy zostanie przeprowadzony szereg pomiarów geodezyjnych, których wyniki Grupa GPEC przedstawi GDDKiA. Na ich podstawie zostanie podjęta decyzja o formie naprawy jezdni. Obecnie plan czeka na zatwierdzenie przez GDDKiA - mówi nam Jadwiga Grabowska, rzeczniczka Grupy GPEC.

Dłuższa przerwa w dostawie ciepłej wodyW poniedziałek, 11 września w nocy, rozpoczęła się dłuższa przerwa w dostawie ciepłej wody do kilku południowych dzielnic Gdańska. Ma to związek właśnie z budową spalarni i koniecznością przyłączenia jej do miejskiej sieci ciepłowniczej.

60 godzin bez ciepłej wody w kilku dzielnicach Gdańska. Przez budowę spalarni 60 godzin bez ciepłej wody w kilku dzielnicach Gdańska. Przez budowę spalarni

Ciepłej wody nie mają mieszkańcy dzielnic:
  • Wzgórze Mickiewicza oraz Orunia, Św. Wojciech, Lipce (przerwa ok. 24 godz.)
  • Ujeścisko-Łostowice, Chełm, JasieńPiecki-Migowo (przerwa ok. 60 godz.).Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (139)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane