• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wielki konkurs z nagrodami na 90-lecie Gdyni

Pytania będą dotyczyć Gdyni oraz związanych z nią symboli miasta.
Pytania będą dotyczyć Gdyni oraz związanych z nią symboli miasta. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Do końca lutego można się zgłaszać, potem eliminacje, a w maju uroczysty finał - z okazji 90. urodzin miasta rusza wielki konkurs wiedzy o Gdyni z setkami nagród. - Nie chcemy łowców nagród, nie będzie więc np. samochodu, ale mnóstwo typowo gdyńskich upominków - mówi Zygmunt Zmuda Trzebiatowski, przewodniczący Rady Miasta Gdyni. Wśród nich m.in. ekopatrol ze Strażą Miejską, wejściówki na Festiwal Filmowy i specjalna niespodzianka od Trojmiasto.pl.Masz dużą wiedzę o Trójmieście?

Zobacz wyniki (489)
90. urodziny Gdyni wypadają 10 lutego. Jak co roku, będzie tego dnia uroczysta sesja Rady Miasta, a także inne atrakcje. Miasto zamierza jednak świętować z mieszkańcami niemal przez cały rok.

- Odchodzimy od biernego uczestnictwa na takiej zasadzie, że coś organizujemy, a mieszkańcy są jedynie odbiorcami atrakcji. Chcemy, by w nich współuczestniczyli, a często je wręcz współtworzyli - podkreśla Zygmunt Zmuda Trzebiatowski, przewodniczący gdyńskiej Rady Miasta.
Jedną z największych atrakcji ma być wielki konkurs o Gdyni. Może wziąć w nim udział każdy, kto uważa, że ma wiedzę na temat tego miasta. I wcale nie musi być jego mieszkańcem. Czy pytania będą trudne? Próbkę już dziś można znaleźć w specjalnej zakładce miejskiej strony internetowej. Dla interesujących się miastem, co najmniej część z nich nie będzie stanowić żadnego problemu.

Zgłoszenia są przyjmowane do 29 lutego, a w marcu i kwietniu odbędą się kwalifikacje i ewentualne półfinały. Na 15 maja zaplanowana jest wielka gala finałowa. Wstępny pomysł zakładał zorganizowanie jej na zasadach teleturnieju 1 z 10, ale może okazać się to niemożliwe ze względów licencyjnych. Na pewno jednak nie zabraknie elementów rywalizacji i dobrej zabawy oraz oczywiście wielu nagród. Już teraz wiadomo, że będą ich setki.

Jeśli bez podpowiedzi wiesz, gdzie w Gdyni zrobiono to zdjęcie, możesz mieć duże szanse w konkursie wiedzy o Gdyni.
Jeśli bez podpowiedzi wiesz, gdzie w Gdyni zrobiono to zdjęcie, możesz mieć duże szanse w konkursie wiedzy o Gdyni. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
- Nie chcemy ściągać tu łowców nagród, którzy specjalnie na konkurs nauczą się wszystkiego o Gdyni. Zapraszamy entuzjastów i przyjaciół naszego miasta, którzy mogą liczyć na prawdziwie gdyńskie upominki. Właściwie żadna z zaproszonych firm nam nie odmówiła, więc wachlarz nagród będzie szeroki: od wejściówek do spa czy restauracji, przez np. sesję zdjęciową w gdyńskim trolejbusie, nocleg w ekskluzywnym apartamencie pokazowym jednego z gdyńskich deweloperów, po obiad z szefem PKA, karnet na wszystkie projekcje Festiwalu Filmowego i udział w ekopatrolu ze strażą miejską - wylicza Zygmunt Zmuda Trzebiatowski.
Na zwycięzcę czeka też specjalna niespodzianka od Trojmiasto.pl.

Opinie (128) ponad 10 zablokowanych

 • Świetny pomysł

  Naprawdę popularyzujący nasze miasto i wiedzę o nim.

  Nagrody tez ok, tylko ten wspólny ekopatrol ze strażą miejską jako atrakcja jakoś słabo wygląda ;)

  • 95 13

 • Mam pomysł na pytania: (30)

  Ile wynosi zadłużenie miasta Gdyni?

  Ile dopłacamy corocznie do PPNT, nieczynnego lotniska, muzeum emigracji i infoboxu?

  Wymień pięciu największych pracodawców w Gdyni

  Wymień 10 największych inwestycji miasta Gdynia w 21 wieku (wraz z kwotą)

  Ile środków z UE pozyskała Gdynia przez dziesięć lat Polski w EU?

  • 96 89

  • Opowiadam (26)

   1. Ponad 500 mln złotych
   2. Do PPNT ponad 20 mln rocznie, nieczynne lotnisko na szczęście nie generuje kosztów, bo tak dopłacalibyśmy z 30 mln rocznie, Infobox ok. 1 mln a Muzeum Emigracji to tajemnica. Nieoficjalnie mówi się o kilku milionach.
   3. Największym z całą pewnością Urząd Miasta to powinno dać do myślenia w jakim kierunku zmierzamy.
   4. Wielkie inwestycje skończyły się w 2008 roku i od tego czasu jedynie wykonywane są para inwestycje ku czci wielmożnego i niezastąpionego władcy.
   5. Tak naprawdę Gdynia pozyskała znaczące środki unijne przed wejściem a ostatnie znaczące pieniądze to rok 2008. Później marazm, marazm i marazm i dobra mina do złej gry szczurków.

   Dalej będziecie głosować na tę hołotę?

   • 34 33

   • (2)

    Idźcie do prawdziwej pracy zamiast psioczyć na forach, pisowskie trolle

    • 20 30

    • Oni w PiSie muszą się wykazywać np. w internecie (1)

     i czekać aż za zasługi np. w hejcie władzuch da im intratne stanowisko.

     • 10 14

     • Szczurek był z PIS-u, zresztą wszyscy trójmiejscy bozowie to zatwardziali konserwatyści

      - lawiranci. Szczurek-Karnowski-Adamowicz

      • 0 4

   • Nie ma jak samemu sobie odpowiedzieć (2)

    :)

    • 32 7

    • (1)

     Nie ma to jak pisać coś, co mija się z prawdą zamiast rzeczowo podyskutować na temat zadanych pytań i udzielonych odpowiedzi. Macie mieszkańców Gdyni za idiotów? Tylko na to stać wydział propagandy? A może lepiej stwórzmy kolejny do spraw komentarzy na trojmiasto.pl. Jeden naczelnik, jeden specjalista, a i tak będzie ciężko policzyć jakie koszty ten wydział generuje.

     • 14 6

     • nie ma mediów w Gdyni i nie ma opozycji (to pal licho) kto ma pytać?

      kadencyjność to jedyna szansa na zmiany tysięcy prezydentów, burmistrzów, wójtów.

      • 3 1

   • lotnisko (5)

    ciekawe skąd wiadomo ze lotnisko kosztowałoby 30 mln rocznie - nie działa i nie filozofuj bo nie wiesz. Nie ma w Polsce drugiego lotniska które ma tak niewykorzystany potencjał bliskości terminala kontenerowego - mogłyby tam być wszystkie kurierskie magazyny przeładunkowe - ale nie będą bo największym wrogiem Polski są biadolący i wymądrzający się Polacy!!!

    • 22 22

    • Mądrze piszesz (4)

     Tylko, aby wykorzystać bliskość terminala kontenerowego i stworzyć magazyny kurierskie nie potrzebna była budowa terminala pasażerskiego. Można było pomyśleć o cargo to może miało by sens. Niestety zamroczyło Szczurka i jego kolegów i myśleli, że wygrają konkurencję z trójmiejskim portem lotniczym w Rębiechowie, do którego większość mieszkańców Gdyni dostanie się szybciej i wygodniej niż do Kosakowa. A skąd 30 mln? Zobacz jakie straty generują inne tego typu przedsięwzięcia w Polsce, które udało się uruchomić. Matematyka do tego nie potrzebna, wystarczy umiejętność czytania.

     • 10 8

     • Mi zdecydowanie szybciej i wygodniej (3)

      byłoby dojechać na lotnisko w Kosakowie....nie podoba mi się gdańskie....jest jakieś takie wiejskie w porównaniu z tymi na świecie i do tego razi mnie jego nazwa.Nawet tarasu widokowego nie ma....jeszcze na łeb ostatnio mi praawie naciekło.

      • 8 11

      • (1)

       Nooo, zamknąć lotnisko bo się panience "nie podoba". W porównaniu do jakich na przykład? a odwiedziłaś może lotnisko w Lubece? Tylko problem polega na tym, że lotnisko nie ma się podobać, tylko ma sprawnie funkcjonować. Umówiłaś się na pazurki już?

       • 8 4

       • nie powiedziałam żeby zamknąć lotnisko

        powiedziałam żeby dopuścić do otwarcia w Kosakowie,mogą w trójmieście być dwa.Berlin ma cztery i nikt o zamykaniu któregokolwiek nie psioczy.

        • 0 0

      • to zaprasza pod Paryż, do Beauvais

       • 2 2

   • Nie ma to jak zadać sobie samemu pytania i samemu na nie sobie odpowiedzieć pod innym nickiem. Brawo Ty! (3)

    • 21 5

    • Doprawdy? (2)

     Akurat smutny człowieku się mylisz. Odpowiedziałem na pytania osoby, która podobnie jak ja wie, co się dzieje w tym mieście zarządzanym przez układy. Odbija się to niestety na mieszkańcach. Nie wszyscy są tacy głupi, jak ci się wydaje.

     • 8 13

     • No, no, układy, spiski, a może jeszcze brzoza, słyszalny wybuch i 3 osoby, które przetrwały katastrofę. (1)

      Troll z ciebie i tyle. Nabijasz tylko sobie komentarze. A potwierdza to fakt, że śledzisz tę dyskusję i odpisujesz na bieżąco. Odpisałeś już na dwa komentarze, które zarzuciły ci, że sam postawiłeś główne pytania.

      • 3 2

      • a może to Ty dwa razy zadałeś te same pytania i nabijasz komentarze PRopagandzisto sukcesu

       Nie tylko pisiorom nie podoba się to co się dzieje/nie dzieje w Gdyni

       • 4 2

   • (3)

    niedziałające lotnisko nie generuje kosztów ? hahaha całą infrastruktura musi byc utrzymywana w gotowości i uruchamiana, dodatkowo koszty ogrzewania, energii, no i ochrony tego wszystkiego. a całość nieużywana cały czas sie amortyzuje. za tę inwestycję szczuras powinien odpowiadać przed prokuratorem.

    • 23 9

    • nie do końca (2)

     Ponieważ spółka Port Lotniczy Gdynia Kosakowo upadła, cały majątek przeszedł na rzecz Skarbu Państwa - przestała obowiązywać umowa dzierżawy tego terenu. Mało kto o tym wie, i się niestety o tym nie mówi, ale zafundowaliśmy wojsku gratis terminal pasażerski.

     • 14 0

     • Przydałby się jakiś żetelny artykuł z którego mieszkańcy mogliby czerpać wiedzę co i jak się teraz dzieje z lotniskiem (1)

      i kto i ile za to płaci

      • 3 2

      • rzetelny

       • 0 0

   • do poinformowanego (3)

    Tak krytykujesz, a co sam zrobiłeś dla miasta?
    Pewnie nic , tylko wyliczasz i narzekasz.
    Marne prowadzisz widać życie , tylko marazm.
    A nazywanie innych hołotą nie za dobrze o Tobie świadczy.

    • 12 5

    • Już samo to ze informuje innych o sytuacji miasta jest dobre dla Gdyni. Im szybciej większość przejrzy na oczy tym lepiej dla tego miasta

     • 3 4

    • nazywanie kogoś hołotą raczej świadczy bardzo źle (1)

     nie stwarza jakiejkolwiek sensownej płaszczyzny dialogu.

     Banał - ale prawdziwy.

     • 7 0

     • Gdynianie mają jedną paskudną przypadłoś - nazywa to się uber-duma

      drugiej takiej dumy nie ma - podszytej strachem, obskurantyzmem, otoczonej fosą zamroczenia. Nawet kościół nie jest tak oblegany przez "siły zła" jak Gdynia i jego mieszkańcy. To w dużej mierze zasługa Szczurka i podsycania antagonizmów z sąsiadami.

      • 2 2

   • horała (1)

    przestań pisać na forum i sam sobie odpowiadać, tylko wypad z Gdyni i weź się do roboty

    • 6 8

    • Przestań zrzucać całego niezadowolenia na PiS

     Już pora skończyć z tą bezpodstawną PRopagandą sukcesu.

     Nie mam nic wspólnego z pisem (nawet ich nie lubie) a bardzo nie podoba mi się to co dzieje się w Gdyni

     • 6 1

  • (1)

   Co by nie było - zawsze źle, co za życie.

   • 10 7

   • Niech władze miasta zabiorą się do roboty to będzie lepiej

    Miasto od kilku lat słabo sobie radzi więc krytyka jest wręcz obowiązkiem każdego komu zależy na rozwoju Gdyni

    • 5 2

  • większość informacji jest dostępna w BiPie

   Pozostałe otrzymasz po max 2 tygodniach, jak napiszesz maila do urzędu.

   • 2 0

 • proponjuje (3)

  JesZcze dodać uścisk ręki prezydenta.

  • 41 13

  • No i super... (1)

   akurat prezydentowi Gdyni chętnie rękę bym uścisnęła...w przeciwieństwie do pewnych mieszkańców Gdańska...na myśli mam zwłaszcza Tuska I Bolusia którego imieniem uczczone zostało lotnisko..o innych już nie wspomnę!!

   • 6 4

   • wy chorujecie na zielone oczy, w swoim ukochanym mieście

    to śmieszne i zabójcze dla Gdyni.

    • 0 2

  • I talon na bezpłatne parkowanie.

   • 1 1

 • popis dla urzedasow

  Wygra pewnie ktoś z UM

  • 25 23

 • Do wygrania

  ... własny Wydział ds. konkursów w Urzędzie Miasta :)

  • 46 10

 • A może....

  Jako nagroda dzień w ciapkowie

  • 24 12

 • Pomysły. (8)

  Jak zawsze, prostackie pomysły Pana Trzebiatowskiego, takie jak ścieżki rowerowe "pod prąd" na ul. Starowiejskiej. Lepiej niech Pan Trzebiatowski skoncentruje się na zjazdach rodzinnych i wydawaniu książeczek o rodzie Trzebiatowskich - to mu lepiej idzie.

  • 38 39

  • Podaj lepsze pomysły (1)

   a najlepiej wystartuj na radnego i je zrealizuj skoro jesteś taki wszechwiedzący. Z pewnością ktoś Cię poprze ;)

   • 13 5

   • Tak ?

    A od kiedy Radny ma coś do powiedzenia. Żaden Radny nie ma nic do powiedzenia.

    • 1 1

  • ale Cię bolą rowerzyści (1)

   idź do garażu, odpal sobie diesla na pięć minut.

   • 14 7

   • nie rowerzyści tylko pedo-terror na chodnikach i ulicach

    • 7 14

  • @Kazik (1)

   Muszę Pana rozczarować - to, co Pan nazywa "scieżką rowerową pod prąd" (czyli kontrapas) zna cała Europa, zostało już dawno wymyślone, a w centrach miast jest w zasadzie standardem - nie będę się więc podpinał pod cudze zasługi.
   Podobnie jak drugi wątek - nie bardzo uczestniczę w zjazdach rodzinnych, a już na pewno nie wydałem ani jednej książeczki o rodzie Trzebiatowskich. Zatem to nie o mnie..

   • 15 3

   • Nie podszywaj się pod p. Trzebiatowskiego

    • 0 2

  • Tak dalej będę głosował na Szczuka,tak jak moja cała rodzina, pozdrawiam.

   • 2 1

  • A mnie sie bardzo podoba.

   Świetny pomysł. Gratuluje.

   • 2 0

 • (1)

  Ja się piszę na obiad z prezesem PKA :-D

  • 14 3

  • ale kto ?

   płaci za ten obiad

   bo ja słyszałem że to straszny sknera i nawet nie chciał podwyżki swoim kierowca dać

   • 15 3

 • (2)

  Nagrodą może być darmowy voucher na parkowanie w strefie parkowania.

  • 59 3

  • (1)

   darmowe vouchery na parkowanie już były... ;)

   • 13 1

   • sprawdzony pomysł

    • 11 1

 • 90 lat.... Co to jest przy tysiącletniej historii Gdańska ? Ale muszę przyznac że przez ostatnie (6)

  25 lat Gdynia jest lepiej zarządzana.

  • 21 25

  • 1000 lat?? Nieuku jeden, poczytaj najpierw trochę książek historycznych, a nie powielasz brednie (5)

   Kiedy Gdańsk otrzymał prawa miejskie? Jak już znajdziesz odpowiedź na to pytanie, to zdasz sobie sprawę, że to nie jest 1000 lat.
   Śmieszą mnie tacy ignoranci, którzy w przypadku Gdyni biorą za początek datę otrzymania praw miejskich, a w przypadku początku Gdańska najstarsze wzmianki, kiedy Gdańsk nie był miastem i nie miał praw miejskich. Gdynia też istniała przed 1926 rokiem geniuszu, wzmianki o Oksywiu sięgają średniowiecza.
   Ale, "co to jest przy tysiącletniej historii Gdańska?"

   • 20 3

   • Ten wpis to kliniczny przykład kompleksów niższości niektórych (tylko niektórych ) mieszkańców Gdyni. (4)

    • 3 13

    • Powaliłeś mnie tym wpisem. Jego merytoryczność, w sensie wiedzy historycznej, tak mnie przytłacza, że nie wiem co odpowiedzieć. (3)

     Naprawdę poczytaj sobie trochę o historii Pomorza w średniowieczu. Hasło - 1000 lat historii Gdańska odwołuje się do zapisu źródłowego z żywotów św. Wojciecha, gdzie wymieniony jest Gdańsk jako miejsce do którego przybył św. Wojciech, ale nie było to wtedy miasto.
     W dyskusji o początkach Gdańska i Gdyni zawsze przypomina się, że w przypadku Gdyni odwołuje się tylko do uzyskania praw miejskich (pomijając, że Gdynia wzmiankowana była w poprzednich wiekach), zaś w przypadku Gdańska już nie chodzi o nadanie praw miejskich, tylko o najstarszą wzmiankę źródłową. I taki uproszczony obraz łapią osoby twojego pokroju bez głębszego namysłu.

     • 9 4

     • Drugi wpis i jeszcze większe kompleksy, dosłownie słoma z butów (2)

      • 3 8

      • Tak,masz rację....wyłazi ci słoma z butów....

       • 5 1

      • To większe czy kliniczne kompleksy? Zdecyduj się.

       Jak to mówią: "Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy". Radzę ci czytać dużo i analizować słowo pisane, może wtedy trochę historii zrozumiesz.

       • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.