• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sąd uchylił wyrok uniewinniający Magdalenę Adamowicz

szym
26 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (338)

Sprawa Magdaleny Adamowicz dotycząca popełnienia przestępstw karnoskarbowych wraca do sądu. Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok uniewinniający europosłankę. Proces rozpocznie się od początku.

Magdalena Adamowicz. Czego dotyczy proces?Jak oceniasz wyrok sądu?

Przypomnijmy: Magdalenę Adamowicz (zgodziła się na podawanie jej pełnych danych) Prokuratura Krajowa oskarżyła w sierpniu 2020 r. o popełnienie dwóch przestępstw karnoskarbowych.

Polegały one - zdaniem śledczych - na nieujawnieniu w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 dochodów w kwotach odpowiednio: prawie 300 tys. zł i 100 tys. zł.

Akt oskarżenia zawierał też zarzut dotyczący tego, że wdowa po prezydencie Gdańska nie dokonała rozliczenia dochodów uzyskiwanych z wynajmu mieszkań, prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Z tego zarzutu jednak prokurator się wycofał.Sąd pierwszej instancji uniewinnił Magdalenę Adamowicz. Jak uzasadnił wyrok?Magdalena Adamowicz nie pojawiła się na ogłoszeniu wyroku w swojej sprawie. Magdalena Adamowicz nie pojawiła się na ogłoszeniu wyroku w swojej sprawie.
W uzasadnieniu uniewinniającego wyroku sąd pierwszej instancji uznał, że prokurator w żaden sposób nie wykazał, z jakiego źródła miałyby pochodzić nieujawnione dochody i z jakiego względu miałyby być wykazywane w zeznaniu PIT-37, a w konsekwencji na jakiej podstawie oskarżona miałyby naruszyć przepisy.Sąd zauważył, że choć prokurator przekonywał, że środki te nie pochodziły z darowizn udzielonych członkom rodziny oskarżonej przez innych krewnych, to nie podjął żadnych właściwie czynności i nie przedstawił żadnych dowodów na to, skąd pochodzą.

Sprawa Magdaleny Adamowicz. Proces zacznie się od początkuOd wyroku odwołała się prokuratura. W środę, 26 kwietnia 2023 r., Sąd Okręgowy w Gdańsku, jako wymiar sprawiedliwości drugiej instancji, wydał orzeczenie w sprawie.

  • W środę sąd wypowiedział się ws. Magdaleny Adamowicz. Na sali nie było europosłanki, reprezentował ją adwokat.
  • W środę sąd wypowiedział się ws. Magdaleny Adamowicz. Na sali nie było europosłanki, reprezentował ją adwokat.
  • W środę sąd wypowiedział się ws. Magdaleny Adamowicz. Na sali nie było europosłanki, reprezentował ją adwokat.
Sąd uchylił wyrok w sprawie Magdaleny Adamowicz, wróci więc ona do sądu pierwszej instancji i zacznie się od początku.

Na rozprawie, podobnie jak na poprzednim posiedzeniu, nie pojawiła się Magdalena Adamowicz.

szym

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (338)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane