• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zagubiony jak turysta w Trójmieście

czytelnik M.
27 sierpnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (288)
Najnowszy artykuł na ten temat Lotnisko: prawie 3 mln pasażerów w pół roku
Transport z lotniska do miasta to nie jest bułka z masłem - uważa nasz czytelnik i proponuje kilka zmian, które ułatwiłyby turystom poruszanie się po Trójmieście. Transport z lotniska do miasta to nie jest bułka z masłem - uważa nasz czytelnik i proponuje kilka zmian, które ułatwiłyby turystom poruszanie się po Trójmieście.

W ostatnich tygodniach powroty z pracy wyjątkowo często kierowały mnie na Port Lotniczy, do którego przyjeżdżałem z Wrzeszcza pociągami PKM, a potem z lotniska już do domu jechałem autobusem 210 - kierunek Osowa. I mam małe spostrzeżenia odnośnie do tego, jak zagubieni potrafią być turyści z innych krajów w naszym mieście. A my im życia nie ułatwiamy - pisze nasz czytelnik.

Czy rozkłady jazdy i nazwy przystanków na lotnisku powinny być również po angielsku?

W samej PKM często widzę problemy z tym, czy mają dobry bilet, czy nie (bo SKM, PKM itd.), albo czy wsiadają do dobrego pociągu - oczywiście niby wszystko jest opisane, ale nazwa Port Lotniczy mówi im raczej mniej niż Airport, więc nic dziwnego, że można się pogubić.

Gorzej jest na miejscu, kiedy przylatujący chcą dostać się do Gdańska. Wiadomo, że autobus 210 jest najlepszą opcją, bez przesiadek. Jedzie bezpośrednio, ale w godzinach szczytu jest pełen ludzi (dodajmy walizki!), jedzie bardzo długo i jeszcze dochodzą obowiązkowe korki, zaś działanie klimatyzacji to loteria.

Zamiast do centrum jadą do OsowejNie jest to niestety najlepsza wizytówka dla miasta, które ma aspiracje do bycia mocną atrakcją turystyczną na mapie Europy. Często stojąc na przystanku, jestem też pytany, jak mają się udać do Gdańska albo jeszcze lepiej - niemal codziennie zdarza się, że turyści wchodzą do autobusu 210, ale tego, który jedzie w kierunku Osowej, a nie Gdańska. Zdarza mi się, że gdy słyszę obcy język na przystanku, to pytam, dokąd jadą, i kieruję turystów na prawidłowy przystanek.Zmiany przydałyby się nie tylko na liniach autobusowych, ale także w kursach PKM. Zdaniem naszego czytelnika więcej pociągów powinno jeździć z lotniska do dworca Gdańsk Główny. Zmiany przydałyby się nie tylko na liniach autobusowych, ale także w kursach PKM. Zdaniem naszego czytelnika więcej pociągów powinno jeździć z lotniska do dworca Gdańsk Główny.
Oczywiście znowu, niby wszystko jest opisane, ale jednak skoro pomyłki albo problemy zagranicznych turystów obserwuję niemal codziennie, to znaczy, że nie jest opisane dostatecznie dobrze, np. przystanek 210 jest opisany jako Dworzec Główny, co przyjezdnym raczej nic nie mówi. Może lepiej opisać ten przystanek jako Gdańsk Old Town, bo to już szybciej zwróci uwagę?

Odloty i przyloty na żywo na lotnisku w GdańskuPociągi do dworca Gdańsk GłównyNo i kolejna rzecz. Jak niewygodne i słabe jest połączenie autobusem 210, nie trzeba pisać. Zastanawia mnie, czy jest możliwość wydłużenia wybranych kursów PKM do Gdańska Głównego. Oczywiście PKM-ki też są przepełnione, jednak przynajmniej nie stoją w korku, a podróż nimi jest nieco bardziej komfortowa. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydłużyć składy (polecam PKM-kę do Kościerzyny - w tę to szpilki nie wsadzisz). Wszystko jest tylko wolą operatora i umowy.

Wiadomo, że jest informacja turystyczna, przeróżne aplikacje i strony internetowe - ludzie ogarnięci sobie poradzą. Ale nie każdy jest taki, a myślę, że chcielibyśmy, aby wspominali wizytę w naszym mieście jak najlepiej.
czytelnik M.

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (288)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane