• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złodzieje wysadzili bankomat. Trwają poszukiwania

Szymon Zięba
20 listopada 2023, godz. 15:00 
Opinie (119)

Złodziej wysadził bankomat, ale nie ukradł pieniędzy.

Złodzieje próbowali ukraść pieniądze z bankomatu przy ul. ZeusaMapka na Kowalach. Przestępcy zdążyli wysadzić urządzenie, ale spłoszył ich patrol ochrony.Czy twoje osiedle jest chronione przez firmę ochroniarską?

Wydarzenia rozegrały się w nocy, 16 listopada. Na nagraniu z monitoringu widać zamaskowanych mężczyzn, którzy manipulują przy bankomacie. Następnie dochodzi do wybuchu. Przestępcy nie kradną jednak pieniędzy, bo na miejsce dociera patrol ochrony.

- Do próby kradzieży pieniędzy z bankomatu mieszczącego się na terenie Higasa Park Kowale doszło w nocy 16 listopada. Dwóch sprawców wysadziło bankomat. Nie udało się im jednak dokonać kradzieży, gdyż na miejscu dość szybko zjawił się patrol ochrony obiektu. Aktualnie policja zbiera dowody, a sprawcy na razie nie są znani - mówi Agnieszka KozłowskaHigasa Properties, spółki, do której należy obiekt.

Pieniądze w bankomatach oblewane farbąW tym miejscu warto przypomnieć, że ok. 8,5 tys. bankomatów z ponad 21 tys. działających w całym kraju wyposażono w systemy, które barwią banknoty w przypadku próby rabunku. To efekt nowych regulacji prawnych, które weszły w życie 23 września.

Czy farba oblała pieniądze również w bankomacie przy ul. Zeusa? Tego nie wiadomo. Służby nie ujawniają, w których urządzeniach działa "antywłamaniowy" system.

To nie pierwszy taki incydent, do którego doszło w Trójmieście.Włamania do bankomatów w Trójmieście. Jak do nich doszło?Sytuacja pierwsza. Funkcjonariusze z Gdańska ok. 1 w nocy odbierają telefon, że ktoś próbował okraść bankomat. Kiedy docierają w okolice ul. Wodnika, widzą wyrwane ze ściany urządzenie.

Sytuacja druga. W nocy w Gdyni złodzieje wysadzają dwa bankomaty. Z jednego z nich udało im się zabrać pieniądze, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - nawet kilkanaście tysięcy złotych, drugi przestępcy tylko uszkodzili.

Kradzież udała się złodziejom w przypadku wolnostojącego bankomatu na ul. Wzgórze Bernadowo zobacz na mapie Gdyni, na granicy Karwin i Małego Kacka. Drugi zniszczony bankomat znajduje się z kolei przy dyskoncie spożywczym na Chwarznie zobacz na mapie Gdyni, niedaleko Obwodnicy Trójmiasta. Bankomaty zostały wysadzone między godz. 2 a 3 w nocy. Najprawdopodobniej wpuszczono do nich specjalny gaz.

Tak wyglądał bankomat po próbie kradzieży w Gdyni.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane