• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zwłoki w wiacie śmietnikowej na Żabiance. Mężczyzna miał ranę ciętą szyi

Michał Brancewicz, Szymon Zięba
20 listopada 2021 (artykuł sprzed 1 roku)  Raport
aktualizacja: godz. 13:22 (26 listopada 2021)
  • Na miejscu pracowali policyjni technicy.
  • Na miejscu pracowali policyjni technicy.
  • Na miejscu pracowali policyjni technicy.
  • Pod blokiem przy ul. Pomorskiej 20 od rana działają służby.

W sobotę, 20.11.2021 r., w okolicy bloku przy ul. Pomorskiej 21Mapka na Żabiance znaleziono zwłoki mężczyzny, który miał ranę ciętą szyi. Z sekcji zwłok wynika, że pokrzywdzony został także pobity. Ciało znajdowało się w wiacie śmietnikowej. Prokuratura prowadzi sprawę w kierunku zabójstwa. Nadal nie udało się ustalić tożsamości zmarłego.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Aktualizacja, 26.11.2021 r.: Zatrzymano 42-letniego mężczyznę, poszukiwanego ws. zabójstwa 60-latka na Żabiance. W ręce policji wpadł w Poznaniu.

Aktualizacja, 23 listopada, godz. 11:40 Policja poinformowała, że w sprawie zabójstwa poszukują jeszcze jednego mężczyzny. To 42-latek, również osoba bezdomna. Opublikowano jego wizerunek.

Aktualizacja, 22 listopada, godz. 11:20 Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 47-letniemu mężczyźnie, także bezdomnemu, który wcześniej znał swoją ofiarę.

Aktualizacja, 21.11.2021 W niedzielę rano śledczy przekazali wnioski z przeprowadzonej sekcji zwłok.

- Zmarły miał obrażenia po pobiciu w obrębie głowy, klatki piersiowej oraz brzucha. Bezpośrednią przyczyną śmierci było wykrwawienie z rany ciętej okolicy szyi - poinformowała prok. Grażyna Wawryniuk.
Trwa identyfikacja narzędzia zbrodni.

Niewykluczone, że zmarły był osobą bezdomną. Śledczy nadal nie ustalili jego tożsamości. Wiadomo tylko, że denat mógł mieć około 60 lat. W sprawie nie zatrzymano do tej pory żadnych osób.

Prokuratura prowadzi czynności w kierunku zabójstwa.
Aktualizacja godz. 13:50 Na miejscu wciąż pracują technicy policyjni, prokurator i lekarz sądowy.

- Znaleziony mężczyzna miał ranę ciętą szyi - informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


O zdarzeniu poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

11:16 20 LISTOPADA 21

Morderstwo (?) na Żabiance (22 opinie)

Od samego rana, przy bloku Pomorska 20 na Żabiance pracują służby, jest prokurator, policja, teraz pracują śledczy. Z nieoficjalnych informacji zabity został starszy człowiek w okolicy klatki "A".
Od samego rana, przy bloku Pomorska 20 na Żabiance pracują służby, jest prokurator, policja, teraz pracują śledczy. Z nieoficjalnych informacji zabity został starszy człowiek w okolicy klatki "A".


Policja potwierdza, że znaleziono ciało.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godz. 8 rano. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policyjni technicy, którzy ustalają okoliczności zdarzenia. Na ten moment nie możemy powiedzieć nic więcej - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, rzecznik KMP w Gdańsku.
Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że są to zwłoki starszego mężczyzny, które zostały odnalezione w wiacie śmietnikowej pod blokiem.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (239)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane