Fakty i opinie

Żyrafa, zebra i kangury. Nowe zwierzęta w gdańskim zoo

Gdańskie zoo ma nowych mieszkańców. Do grona żyjących tam zwierząt dołączyły: pięcioletni samiec żyrafy Rothschilda, maleńka zebra Chapmana oraz kangury Bennetta.Jak często chodzisz do zoo?

nigdy 8%
raczej rzadko, raz do roku 69%
dwa lub trzy razy w roku 17%
powyżej trzech razy w roku 6%
zakończona Łącznie głosów: 1750
Gdański Ogród Zoologiczny każdego roku odwiedzają setki osób. Zwiedzający na obszarze około 125 hektarów mogą obejrzeć zwierzęta pochodzące praktycznie ze wszystkich kontynentów.

Opiekunowie zwierzaków wskazują, że są wśród nich także i takie, których populacje na wolności niestety już właściwie nie istnieją, albo - jak w przypadku pingwina albinosa - są absolutnym unikatem.

Dlatego do dobrych wiadomości należy zaliczyć tę, że do zwierzęcych mieszkańców zoo dołączyły niedawno kolejne okazy.

Narodziny małej zebry ChapmanaW niedzielę Gdański Ogród Zoologiczny pochwalił się narodzinami swojego nowego mieszkańca. Na świat przyszła bowiem zebra Chapmana - podgatunek zebry stepowej - która w naturze zamieszkuje odkryte sawanny drzewiaste Afryki południowej i wschodniej.

Płeć malucha na razie nie jest znana. Urzędnicy informują jednak, że świeżo upieczona zebrza mama jest bardzo opiekuńcza. Zebry są bowiem zwierzętami społecznymi, żyją w grupach rodzinnych.

Cotygodniowe spotkania z lwami i tygrysami- Jesień dla wielu z nas jest porą wyciszenia, ale w ogrodzie dużo się dzieje. Niedawno urodziła się zebra i to jest sukces, bo czołowego samca samice nie tolerowały. Na szczęście on wiedział, jaka jest jego rola, i w efekcie jedna klacz wydała na świat potomka. Nie wiemy na razie jeszcze, jakiej jest płci, bo samica szalenie dba o maleństwo i zasłania je przed nami. Mamy nadzieję, że będzie to samica - podkreśla Michał Targowski, dyrektor zoo.

Nowa żyrafa i większe stado kangurówTo jednak nie wszystkie nowe zwierzęta, które zamieszkały w Gdańsku. Pod koniec września z opolskiego zoo przyjechał tu bowiem pięcioletni samiec żyrafy - Gem.

- Jest spokojnym, bardzo ostrożnym osobnikiem. Gem jest w tej chwili oddzielony od reszty stada, by spokojnie mógł przystosować się do nowego miejsca i stopniowo poznawać nowych towarzyszy w stadzie. Jego masywność może wskazywać na ewentualne przyszłe próby rywalizacji z obecnym przywódcą stada - komentują opiekunowie zoo.
Z kolei do gdańskiego stada kangurów Bennetta (w naturze spotkać je można m.in. na wschodnich wybrzeżach Australii), dołączyły aż trzy nowe osobniki: samiec i dwie samice. Zwierzaki przyjechały z zoo w Neuwied w Niemczech. Jak tłumaczą miejscy urzędnicy, nowe kangury pojawiły się po to, by "odświeżyć" krew w stadzie, poszerzając pulę genową.

Przypomnijmy: Gdański Ogród Zoologiczny można odwiedzać w październiku codziennie w godz. 9-17. Bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy - 20 zł.

Opinie (104) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.