• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

75-latek zasłabł przez upał. Pomogła kierująca autobusem

Patryk Szczerba
21 sierpnia 2023, godz. 16:00 
Supermocni Trójmiasta
Opinie (42)
Supermocni Trójmiasta
Kierująca autobusem pomogła 75-letniemu mężczyźnie trafić do domu. Zdjęcie poglądowe. Kierująca autobusem pomogła 75-letniemu mężczyźnie trafić do domu. Zdjęcie poglądowe.

Zagubiony 75-latek z Gdańska dzięki czujności kierującej autobusem trafił pod opiekę rodziny. Policjanci apelują, aby nie być obojętnym na podobne sytuacje.Czy pomogłe(a)ś kiedyś obcej osobie na ulicy?

Dzielnicowi z komisariatu na Oruni w niedzielę odebrali zgłoszenie, że kierująca miejskim autobusem zauważyła na pętli autobusowo-tramwajowej przy ul. Świętokrzyskiej mężczyznę potrzebującego pomocy.

Nie wiedział, gdzie chce jechać75-latek nie wiedział, dokąd chce jechać, i chaotycznie odpowiadał na pytania. Wszystko wskazywało na to, że nawet nie orientuje się, gdzie jest.- Zarówno dla policjantów, jak i dla pracowników komunikacji miejskiej tego typu sytuacje nie są niczym nowym, ponieważ w swojej pracy wielokrotnie pomagali osobom ze względu na wiek czy stan zdrowia. Jednak ten przypadek był dość niebezpieczny, ponieważ tego dnia panował spory upał. Dodatkowo mężczyzna był ubrany w nieodpowiednią do panującej temperatury odzież, poruszał się o lasce i miał problemy z chodzeniem - opowiada Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku.

Syna nie było w domuPodczas rozmowy z 75-letnim mieszkańcem Gdańska dzielnicowi ustalili jego dane oraz adres. Mężczyzna czuł się dobrze i nie potrzebował pomocy medycznej, ale poprosił policjantów, aby przewieźli go do syna.

Dzielnicowi powiadomili oficera dyżurnego i zawieźli 75-latka pod adres, który im wskazał.

- Szybko się jednak okazało, że w mieszkaniu nikogo nie ma i mężczyzna nie będzie mógł tam zostać. Dzielnicowi ustalili adres siostry 75-latka, która mieszka na gdańskim Przymorzu, i po upewnieniu się, że kobieta jest w mieszkaniu, pozostawili seniora pod jej opieką - dodaje.


Nie bądźmy obojętniPolicjanci apelują, aby podczas upałów nie być obojętnym na podobne sytuacje i zwracać uwagę na to, czy w naszym otoczeniu ktoś potrzebuje pomocy: dziecko bez opieki, starsza osoba, która zasłabła na skutek wysokiej temperatury powietrza, albo zwierzę pozostawione w zamkniętym samochodzie.

Przykładów dobrych ludzkich postaw nie brakuje. Zawarliśmy to w osobnym tekście.

Swoją empatią przeczą opinii o znieczulicy Swoją empatią przeczą opinii o znieczulicy
Supermocni Trójmiasta

Superbohaterowie nie zawsze noszą pelerynę, ale my w Trójmieście mamy ludzi, którzy "mają supermoce". Niektórzy z nich ratują życie, inni odnajdują zagubionych, kolejni wykazują się empatią i pomocną dłonią.

Jeżeli znacie przykłady osób, które postąpiły podobnie, albo sami komuś pomogliście i chcecie podzielić się historią, piszcie maile na adres news@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane