Fakty i opinie

Apelują o poluzowanie ograniczeń, by móc przewozić więcej pasażerów

Najnowszy artukuł na ten temat

Apel samorządowców w obronie szefa pomorskiego sanepidu

Wyznaczone miejsca do siedzenia w gdańskiej komunikacji miejskiej. Można siadać na połowie wszystkich dostępnych.
Wyznaczone miejsca do siedzenia w gdańskiej komunikacji miejskiej. Można siadać na połowie wszystkich dostępnych. fot.Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Unia Metropolii Polskich, do której należy m.in. Gdańsk, apeluje o poluzowanie obostrzeń dotyczących funkcjonowania komunikacji miejskiej. Chodzi o wprowadzenie możliwości przewozu większej liczby pasażerów, niż obecnie dozwolona. Rząd na razie się do tego nie pali.Czy funkcjonowanie komunikacji miejskiej powinno wrócić do normy?

tak, powinny zostać zniesione wszystkie ograniczenia 27%
nie, powinny obowiązywać obecne ograniczenia 38%
nie, ale obecne obostrzenia powinny zostać nieco poluzowane 35%
zakończona Łącznie głosów: 1828
12 największych polskich miast, w tym Gdańsk, zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, wystąpiło do ministra zdrowia z prośbą o zmniejszenie ograniczeń dotyczących korzystania z komunikacji miejskiej.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem z marca w pojazdach komunikacji miejskiej zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących, by zachować odpowiednią odległość pomiędzy pasażerami. Jeśli więc w pojeździe jest ich 50, to maksymalna liczba przewożonych pasażerów wynosi 25.

Samorządy największych miast chcą zmian, które zezwolą na zajęcie przez pasażerów 50 proc. miejsc ogółem, czyli także tych stojących. Chodzi o możliwość przewozu większej liczby osób, niż jest to teraz dozwolone.

Nowe zasady korzystania z komunikacji miejskiejOd 20 kwietnia rząd wprowadził już poluzowanie restrykcji. Wprowadzono nowe zasady w handlu. Można korzystać z lasów, parków i plaż oraz podstawowych form rekreacji na świeżym powietrzu. Mieszkańcy Trójmiasta licznie z tych możliwości korzystają.

Zobacz też: Pierwszy dzień otwartych plaż i lasów

Więcej ludzi w parkach, sklepach, na ulicach, to więcej pasażerówJak wskazuje UMP, to będzie się też przekładać na coraz większą liczbę pasażerów komunikacji miejskiej, która ze względu na obowiązujące ograniczenia nie będzie w stanie ich obsłużyć, co w konsekwencji doprowadzić może do paraliżu. Dlatego do ministra zdrowia poszedł wniosek o zmianę obecnie obowiązujących przepisów.

- Zwracamy się do Pana Ministra z uprzejmą prośbą o zmianę przepisów w tej kwestii poprzez wprowadzenie w pojazdach transportu publicznego (wszystkich trakcji) jednakowych obostrzeń co do liczby (50 proc. miejsc ogółem) pasażerów w pojazdach. Takich, jakie obowiązują w autobusach lub pociągach dalekobieżnych. Konstrukcja pojazdów przeznaczonych do kursowania w ramach komunikacji miejskiej przewiduje małą liczbę miejsc siedzących, będąc jednocześnie przygotowaną na znaczne napełnienia pojazdów w czasie godzin szczytów komunikacyjnych - czytamy w stanowisku UMP.

Przy obecnych obostrzeniach nie będą w stanie przewieźć wszystkichJak mówi Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska odpowiadający m.in. za komunikację miejską, poluzowanie obostrzeń w komunikacji miejskiej jest w obecnej sytuacji konieczne.

- Apelujemy do rządu by wraz z łagodzeniem obostrzeń wobec mieszkańców i odmrażaniem gospodarki zmniejszył również rygory dotyczące zajętych miejsc w komunikacji publicznej. Od początku tygodnia obserwujemy zwiększającą się liczbę pasażerów, więc przy obecnych obostrzeniach nie będziemy w stanie przewieźć wszystkich chętnych. Aktualnie w godzinach szczytu przewozowego wypuszczamy z baz wszystkie pojazdy, nie posiadamy więcej taboru - wskazuje Borawski.

Jak pasażerowie komunikacji miejskiej radzą sobie z nowymi przepisami?

Rząd na razie ostrożny ws. komunikacji miejskiejZe strony Rządu nie słychać na razie natomiast zapowiedzi wprowadzenia zmian w obowiązujących ograniczeniach.

Na początku tego tygodnia, premier Mateusz Morawiecki, pytany o tę sprawę podczas konferencji prasowej stwierdził, że obostrzenia dotyczące korzystania z komunikacji publicznej nie powinny być luzowane, bo "dystansowanie społeczne jest bardzo ważne i pozwoli w maju stopniowo odmrażać gospodarkę".

- To właśnie w zatłoczonych tramwajach czy autobusach, mogłoby dojść do bardzo gwałtownego rozprzestrzeniania się koronawirusa - powiedział Morawiecki.
Tyle tylko, że obecne przepisy wcale nie powodują, że tego tłoku nie ma, o czym regularnie informują nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.Od poniedziałku kolejne kursy "bisowe"Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, w związku z obserwowaną większą liczbą pasażerów, od poniedziałku 27.04.2020 r. na wybranych liniach tramwajowych uruchamia kolejne cztery kursy "bisowe", czyli wykonywane przez dwa pojazdy jednocześnie.

Komunikacja w Trójmieście - rozkłady jazdy- Dotyczy to dni powszednich. Chodzi o zapewnienie pasażerom jak największego bezpieczeństwa podróży - mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik ZTM.

Gdynia też wprowadza zmianyWzrost liczby pasażerów w ostatnim tygodniu odnotowała też Gdynia.

Nakładki na siedzeniach informujące pasażerów o połowie miejsc wyłączonych z użytku w gdyńskich autobusach.
Nakładki na siedzeniach informujące pasażerów o połowie miejsc wyłączonych z użytku w gdyńskich autobusach. fot. Maciej Czarniak/ Trojmiasto.pl
- Od początku wprowadzenia obstrzeżeń związanych z epidemią służby ZKM Gdynia, w porozumieniu z kierowcami, monitorują napełnienia autobusów i trolejbusów - mówi wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała - Wprowadzane od 25 kwietnia zmiany w rozkładach jazdy sprawią, że jako mieszkańcy będziemy mogli skorzystać z usług komunikacyjnych dokładnie w tych miejscach i czasie, gdzie są one najbardziej potrzebne, a wzmożony popyt utrzymywał się przynajmniej przez kilka dni. Usprawnienia odciążają przy tym służby zajmujące się bieżącą regulacją ruchu i uruchamianiem kursów bisowych - wyjaśnia.
Zmiany w gdańskiej komunikacji miejskiej od 27 kwietnia
 • Linia 6
 • kurs linii 6, wykonywany z pętli "Łostowice Świętokrzyska" o godz. 4:41, będzie obsługiwany przez dwa tramwaje jednocześnie, na odcinku od pętli "Łostowice Świętokrzyska" do przystanku "Strzyża PKM".
 • Linia 7
 • kurs wykonywany z pętli "Łostowice Świętokrzyska" o godz. 5:08, będzie obsługiwany przez dwa tramwaje jednocześnie, na całej długości trasy, kurs wykonywany z pętli "Łostowice Świętokrzyska" o godz. 6:04, będzie obsługiwany przez dwa tramwaje jednocześnie, na odcinku od pętli Łostowice Świętokrzyska do przystanku "Twarda" (następnie tramwaj pojedzie do pętli "Strzyża PKM" przez Wrzeszcz).
 • Linia 10
 • kurs wykonywany z przystanku "Brętowo PKM" o godz. 4:54, będzie obsługiwany przez dwa tramwaje jednocześnie na odcinku od pętli "Siedlce" do Nowego Portu.
Wszystkie zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w okresie trwania pandemii koronawirusa znaleźć można na stronie ZTM.

Specjalne rozkłady jazdy w Gdyni od 25 kwietnia


W soboty, niedziele i święta linie 152 i 181 przeznacza się do obsługi taborem przegubowym.

Do obsługi kursów linii 125, dowożących pracowników szpitala na godz. 7, we wszystkie dni tygodnia wprowadza się pojazdy przegubowe.

W dni powszednie zwiększa się liczbę planowych kursów bisowych (wykonywanych razem z autobusami podstawowymi) - takie rozwiązania wprowadza się m.in. na liniach: R, S, 141, 147, 150 i 194.

W odpowiedzi na postulaty pasażerów, w dni powszednie uruchamia się dodatkowe kursy na linii 170 do/z pętli Pogórze Dolne Złota; w godz. 14-17 w tej relacji zapewniona zostaje częstotliwość 30-minutowa.

Uruchamia się dodatkowy kurs na linii 160 z przystanku Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa do Chwarzna Sokółki o godz. 15:06 w dni powszednie.

Niektóre autobusy będą jeździły też objazdami z powodu remontu skrzyżowania ul. Legionów i al. Piłsudskiego.

Opinie (298) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Niech zaczną wozić przesyłki do paczkomatów. (27)

  Bardziej przydatne w obecnych czasach.

  • 36 58

  • jak niby tramwajem mają dojechać pod paczkomat ? (2)

   • 22 2

   • to niech przerobią te tramwaje na paczkomaty

    taką mam koncepcję ;))))

    • 5 2

   • Do Niemców zaapelowali?

    • 0 0

  • To prawda

   Ostatnio się martwię czy dojadę na czas do pracy-mineły restrykcje i kazdy musi coś załatwić-więcej ludzi jeżdzi

   • 22 5

  • Zauważyłem jak dużo ludzi chce już wszystko robić bez obostrzeń (22)

   bo wolność,demokracja,konstytucja-nie boimy się koronawirusa itd. ale jak to sie ma do wyborów? czego się boicie-bo macie przegranę?-wiadomo o kogo chodzi

   • 19 13

   • Ojojjj (20)

    Geniuszu ty nasz pytanko czy była normalna kampania czy tylko jeden jedyny z góry namaszczony wszędzie się pokazywał ludziom w pracy przekadzał w jedynej słusznej telewizji bylo coś o innych kandydatach prócz hejtu i wiader pomyji no odpowiedz mondralo.

    • 23 10

    • Nie trzeba było wiadra pomyj (12)

     Niektórzy kandydaci sami zadbali o ośmieszanie siebie.

     • 10 16

     • Taaa (11)

      Bo chcieli normalność?????

      • 13 5

      • Chcieli aby było jak było gdy byli przy korycie (9)

       A my chcemy aby było jak jest, czyli złodziei trzymać zdała od koryta i kopert pacjentów

       • 9 9

       • Bo te pieniądze się nam należały (5)

        Banasie,dwórki Glapińskiego i całe bandy aparatczyków w spółkach skarbu państwa.

        • 14 4

       • Nie, to nam się należało (3)

        W latach 2007-2015 wszystko nam się należało. A dla ludzi piniędzy nima i nie będzie

        • 7 2

       • Kaszub

        Coś Ci się w baniaku poptzrstawiało nie te lata nie ya ekipa

        • 1 3

       • Nie ma bo już rozdali

        • 0 0

       • sty.2020 MATOŁuszek - pieniędzy na dalsze 500+ nie bedzie

        w czasach prosperity porozdawano nakradziono...
        ... a teraz Rząd PiS prosił spółki skarbu państwa by OPŁACiŁY transport maseczek z chin!

        • 0 2

       • Stara taśma

        Już nie pij denaturatu

        • 0 0

       • Koryto

        Jak trzymać z dała od koryta jak cały czas są i robią co mogą aby nie oddać koryta

        • 0 0

       • Koperty śmierci od listonosza? (1)

        A Wyborczą listonosze roznosza...jak rozumiem w prezerwatywach ?

        • 2 0

       • ty już przestań oddychać

        bo ci to powietrze nieoPiSanie szkodzi

        • 0 0

      • Bo nie mają nic do zaprezentowania

       To są kandydaci na poziomie Prezydenta Ukrainy

       • 0 0

    • Po pierwsze pisze się mądralo !!! (2)

     Po drugie masz swój rozum i potrzebujesz podpowiedzi na kogo głosować - bo ja takiej potrzeby nie mam . I gdyby czyjąś twarzyczkę pokazywali na siłę we wszystkich mediach a w skrzynce pocztowej były jego wizerunki wkładane dwa razy dziennie to i tak wiedziałbym na kogo mam oddać głos . A po trzecie - gdyby Kidawa miała poparcie 70% też te wybory byłyby tak ochoczo odkładane w czasie przez opozycje ? Hipokryzja opozycji obecnie sięga zenitu głupoty . Opozycja potrafiła zewrzeć szyki w wyborach parlamentarnych szczególnie do senatu - potrafiła !!! To co im odbiło że rozproszyli się i teraz mają problem ? Co do kampanii , to bardzo się cieszę z jej braku , bo przynajmniej miasto nie jest zaśmiecane stertą propagandowych śmieci !!! I na koniec taka refleksja poparta polskim przysłowiem " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia " - co to znaczy ? Idąc dale tropem przysłowia jestem w stanie założyć się z każdym , że gdyby Adrianek miał bardzo niskie notowania to PiS starałby się o odsunięcie wyborów w czasie a opozycja miałaby powód do biegania ze skargami do Brukseli . Jak widzisz działa to dokładnie według utartych standardów politycznych i politycy wciągają społeczeństwo w te gierki . Ja mam swój rozum i nim się posługuję a nie propagandą płynącą z obydwu stron !

     • 12 3

     • bo połowa społeczeństwa to nieoPiSane głąby... (1)

      wystarczy im dać 500+ na flaszkę ... i już masz ICH głos

      • 5 5

      • Inna część społeczeństwa lubi gdy się ich okrada,

       a w zamian głaszcze po główkach i nazywa europejczykami

       • 0 0

    • A są inni kandydaci? (1)

     Kandydat TVNu Hołownia , niedoszły ksiądz po seminarium i z wykształceniem średnim ? Kidawa , po 7 lat studiowania ledwo skończyła socjologię ? Bosak z rosyjskiej Konfederacji? Kosiniaka z PSL u , emerytury do 67 roku życia i najdroższy w Europie gaz od ruskich ? Kogoś pominąłem?

     • 1 0

     • Tak, długopis z nikąd :)

      • 0 0

    • A od kiedy oglądanie TVP jest obowiązkowe? (1)

     Ja na przykład wszędzie widzę Hołownię - a wcale tego nie chcę

     • 1 0

     • A jak nie oglądam, to mogę dostać z powrotem mój kawałek 10 miliardów?

      • 0 0

   • Ci sami co chodzą codziennie do sklepow na zakupy , boją się wyborów , gdzie nawet długopis możesz ze sobą przynieść

    Dezynfekcja na miejscu , rękawiczki dostajesz na wejściu , to gdzie się kartka czy koperta zarazisz? Dzbany , pytam się was , bo jesteście żałośni , miernoty życiowe

    • 1 0

 • (27)

  Knajpy otwierać. Mniej stolików i już. Ludzie wyskoczy na drinka czy piwo to od razu głowa się przeczysci z tego całego napięcia. Tylko dobrze to ludziom zrobi.

  • 119 82

  • Powinni cie zamknąć za te brednie,ktire mogą (2)

   Doprowadzić do śmierci

   • 17 30

   • Dokładnie, we Włoszech tylko jakieś 100 osób przeżyło zarazę

    • 2 3

   • dziwne bo w szwecji restauracje są otwarte

    jedyne antywirusowe obostrzenie to, że jedzenie i popitkę tylko kelner podaje do stolika!
    ale PiSek ci las zamknie i na rowerze zabroni nieoPiSany glab jezdzic
    i ty pajacu mu klaszcz!

    • 7 2

  • tylko że ci ludzie nie siedzą i piją a zauważ zwykle stoją pod knajpami (bo ich nie stać) i obserwują innych

   nie wiadomo po co aż ciasno przejść, taki bidny polski pubbing

   • 9 0

  • Żałosne żeby prosić się o to by móc wyjść z domu czy wejść do lasu na który płacimy podatki czy pojechać autobusem

   • 8 8

  • Dokładnie, właściwie nie rozumiem... (1)

   ...dlaczego puby i knajpy, które mają stoliki na zewnątrz nie mogą natychmiast wznowić działalności. Dobrze, że już coraz więcej kawiarni na Starym Mieście sprzedaje kawy i ciasta na wynos, ale takie jedzenie na ławce mija się z celem. Czekam na pierwsze piwko na zewnątrz jakiegoś pubu w Gdańsku.

   • 10 8

   • ja też jem Maca czy kebaba w samochodzie. dzisiaj pizza w samochodzie. niewygodnie tak. jak żyć Panie Premierze?

    • 2 2

  • naprawdę to takie ważne żeby móc pić alkohol w knajpie? (1)

   • 15 7

   • Tak inaczej smakuje niz w domu

    • 9 3

  • (2)

   Nikt rozsądny do knajpy jeszcze długo nie pójdzie, a głupcy, którzy pójdą jedyne co osiągną to przyczynienie się do załamania systemu opieki zdrowotnej i przedłużenie zabawy w ciuciubabkę z zarazą.

   • 10 14

   • (1)

    niech juz bedzie ten szczyt. bo pozniej to juz tylko bedzie co raz mniej.
    a tak przedluzaja niepotrzebnie do szczytu.

    • 4 2

    • Rząd będzie szczytował na wybory

     • 0 0

  • W Danii szkoły już otwarte (10)

   Austria prawie wszystko od 1 maja otwiera. W Niemczech otwarte sklepy, ale tylko małe i apelują do nas o wznowienie choćby tak zwanego "małego ruchu granicznego" - były niedawno nawet protesty w Zgorzelcu.
   Swoją drogą dziwne, że w Niemczech ponad 150 tysięcy przypadków, to jest 5ty wynik na świecie i o żadnych armagedonach nie słychać. I dziwne, że kraj tuż obok, czyli my ma tak radykalnie mniejszą liczbę zarażonych - podejrzewam, że we wszystkich krajach "grypowych" to przebiegało podobnie a reszta jest kwestią metodologii, diagnostyki, liczenia itp., np. w Niemczech przypadków więcej niż w UK ale 4 razy mniej zgonów - innego wirusa mają czy jak?

   • 12 2

   • 150 tys zakażonych...

    ...ale już ponad 100 tys wyleczonych!!! Czyli na 83 milionowy kraj, obecnie jest zakażonych 50 tys ludzi. Więc niewiele. Niemcy sobie zaraz poradzą i niedługo więcej aktywnych przypadków będzie w Polsce niż Niemczech. My będziemy szczytować do jesieni.

    • 8 3

   • (4)

    W Niemczech - przedszkola zamkniete do 1 wrzesnia, od poniedzialku obowiazek noszenia maseczek jesli wychodzi sie na dwor.

    • 8 3

    • Kłamiesz!!! (3)

     Obowiązek noszenia maseczek w Niemczech tylko w pomieszczeniach zamkniętych i w. Środkach komunikacji miejskiej. Na zewnątrz nie trzeba.

     • 6 3

     • Kłamiesz (2)

      To zależy od landu.

      • 5 1

      • Ale nie klamie twierdzac, ze ten powyzej klamal :) (1)

       • 3 1

       • Coś w tym jest

        • 3 0

   • (1)

    Może lepszą służbę zdrowia i ludzie bardziej sluchaja, a nie lataja po pubach

    • 9 2

    • A może mają normalny rząd? Oto jest pytanie.

     • 2 0

   • Bo to inna Liga, my przy nich to okręgówka.

    • 2 0

   • nie bój żaby

    tylko wybory nadejdą i PiS ogłosi zniesienie Epidemii ... byle wygrała DU*A

    • 2 1

  • (2)

   Może jeszcze pootwierać co drugi hotel? Przyjmij do wiadomości, że jeszcze przez parę miesięcy browara wypijesz tylko w domku. A jak ci samemu smutno, to pij przez skypa.

   • 4 6

   • ???

    Przecież już hotele mają być otwierane wraz z muzeami, galeriami sztuki itd. w II etapie. Prawdopodobnie od 4 maja. A knajpy prawdopodobnie od 18 maja w III etapie. W przyszłym tygodniu ma być konfa Pinokia.
    Coś Ci nie wyszło, kolego, jak tylko otworzą będę pierwszy na piwko w pubie.

    • 4 1

   • Przykład tvp zombie

    • 3 0

  • Ja i tam tak nie chodzę. Wolę napić się w domu.

   • 0 1

 • (12)

  Popieram. Autobus przegubowy ma 140 miejsc a obecnie moze wozic ok 20 pasazerow

  • 113 55

  • Dobrze ze mnie nie dotyczy problem biedoty (10)

   • 0 31

   • (8)

    Jeden biedny, drugi głupi. Nic nie poradzisz. Ja wolę być biedny

    • 24 2

    • Czyli samotny (1)

     Bez kasy bez kobiety

     • 3 7

     • jesli kobieta leci na twoja kasę

      to jest zwykłą ***ą - liczy się miłość, a kasa raz jest raz nie ma.

      • 0 0

    • A ja wolę mieć hajs (5)

     I mieć Ciebie na posyłki, mądralo

     • 0 13

     • Ale jutro możesz zdechnąć (1)

      I wuj ci z bogactwa

      • 5 0

      • Ty też

       • 1 1

     • a przystojny jesteś? to może CI jakoś dogodzić? :)

      • 0 0

     • To nie twój wybór. Genetyki nie przeskoczysz.

      • 0 0

     • gimbaza do lekcji niech wraca

      pierwsza czytanka przeczytana ?

      • 0 0

   • słoiku o czym ty gadasz ?

    mieszkając w centrum (Ogarna, Długa, Świętego Ducha, Szeroka itp) najlepsza opcja jest dojazd komunikacją - nie musisz się martwić o miejsce parkingowe l naćpanych turystów ze Skandynawii, którzy rozwalą ci auto....no ale co ty tam wiesz, jak jeździsz pewnie starą e36 i mieszkasz przy lotnisku.......pozdrów sąsiada co w polu orze......

    • 0 0

  • Nie istnieją autobusy które miały by powyżej 90miejsc, a przynajmniej nie produkowane seryjnie.

   Najwięcej miejsc mają autobusy dalekobieżne i piętrowe (dalekobieżne dlatego, że mają węższe przejścia między miejscami i mniej drzwi).

   Autobus przegubowy mimo, że dłuższy z reguły wcale nie ma więcej miejsc dla pasażerów - bo posiada dodatkowe drzwi oraz przegub, które zajmują miejsce. Typowy autobus przegubowy ma tylko około 50miejsc, a jak jest źle zaprojektowany (np silnik znajduje się w kabinie zamiast pod podłogą) to ma raptem około 40 miejsc.

   • 0 0

 • Dystans trzeba zawsze trzymać (1)

  Nie tylko w kowidzie

  • 88 13

  • *do telewizji

   • 2 3

 • (8)

  Przecież te wszystkie rozporządzenia nie mają żadnej mocy prawnej.
  Po drugie minister zdrowia lekarz z tytułem naukowym po miesiacu zmienił zdanie o 180 stopni w sprawie lasow, plaż czy szmat na twarzy. To jest powazny facet? To jest poważny rząd czy sa to dzieci we mgle???

  • 161 91

  • (3)

   Tylko wiesz, że lasy i tak miały zostać zamknięte? Koronawirus nie miał na to akurat żadnego wpływu, a zostały zamknięte z całkowicie innego powodu, o którym mówiło się już w styczniu ( Specjalnie nie podam jaki, poszukaj sobie sam).
   Szumowski odniósł się do zwykłych masek i miał rację, nie dają nic, dają jedynie maseczki z filtrem n95/ffp3. Dokładnie tak samo mówi WHO, że maseczki nie dają nic, daje tylko konkretny typ. Jednakże maseczki dają ten plus, że gdy Ty kichniesz to nie leci to na kilka metrów tylko zazwyczaj zatrzymuje się w masce lub kilka cm przed nią.

   • 29 19

   • no tak bo wszyscy ludzie to oblechy. Kaszleć i kichać nie potrafią? wystarczy kichnąć sobie w ramie i po sprawie a nie od razu zmuszać do noszenia maseczek....to że taki oblech (zdarzają się tacy) kichnie na wszystkich wokół kichnie z maseczką czy bez zmienia dosyć niewiele....jeśli jest zarażony to zamiast zarazić 20 osób zarazi 5....no to faktycznie pomoże.

    • 8 15

   • specjalnie nie podam.... bo KŁAMiĘ i ŁŻĘ w żywe oczy

    poPiSowo jak kazał prezes+ ;))))))))))))

    • 3 5

   • nie ma żadnych plusów poza wk..wianiem siebie i szkodzeniem swojemu zdrowiu jakim d**ilem trzeba być by kazac ludziom w tym biegac czy uprawiać sporty

    • 1 1

  • Tv ci powiedziała ze nie mają

   Mocy prawnej a konstytucji nigdy w ręku nie trzymales

   • 2 1

  • Sam jesteś we mgle (1)

   • 2 1

   • dokładnie / genau

    • 0 1

  • pacan

   Typie to, że ktoś zmienił obostrzenia nie świadczy o braku konsekwencji i nie kwestionuje kompetencji ministra. Nie jest dzieckiem we mgle, a dostosowuje się do sytuacji... Epidemia ma swoje etapy i reakcje społeczeństwa się zmieniają... Jesteś na wskroś głupi i widzisz świat czarno biały, szczekasz a nie rozumiesz...

   • 1 0

 • (7)

  Zabierzcie dotacje na ECS, sprzedajcie rydwan itp i podpiszcie umowy z kolejnymi przewoźnikami. We Włoszech zniechęcają do jazdy komunikacją miejską, zachęcają do jazdy rowerami i hulajnogami a ci chcą zwiększyć zagęszczenie w autobusach. Obłęd.

  • 167 58

  • Sprzedajcie rydwan,latwo powiedziec.... (4)

   Jedyni potencjlni kupcy sa na srebrzysku,a tam kwarantanna i mamy klops.Moze wiec za 2-3 tygodnie,mimo wszystko czarno to widze.

   • 29 6

   • osoba co kupila (3)

    Moze tez tam powinna byc

    • 18 5

    • Na razie jest prezdentem Gdanska. (2)

     Ups, przepraszam prezydentkom!

     • 16 5

     • Z przypadku (1)

      • 11 5

      • dokładnie

       • 1 0

  • W jakich Włoszech?!

   Przecież tam nikt nie przeżył, taka epidemia była!

   • 7 2

  • ha ha ha, ale dowcip. Zgłoś się do PiSu, tam potrzebują takich wesołków. A zresztą wystarczy nie kraść a miejsce w autobusie się znajdzie

   • 0 4

 • Jak rząd się nie pali to niech kupi autobusy i tramwaje dla miast (3)

  aby ludzie ci którzy jeszcze mają pracę mogli do niej pojechać. I oczywiście niech zatrudni dodatkowych kierowców . Łatwo krzywej gębie wydawać zakazy i nakazy ale kto ma za to płacić?

  • 66 65

  • niech GAIT kupi sobie autobusy. w koncu dostaje kase od miasta. moze Prezes za duzo zarabia kasy i nie wystarcza juz na zakup dodatkowego taboru? ceny biletow są z kosmosu, kierowcy, jak swiete krowy, oddzieleni od pasazerow na pol autobusu...

   • 8 8

  • Co za hipokryzja ! (1)

   Z jednej strony nie chcą wyborów bo niby zarazimy się koperta
   A z drugiej chca poluzowania przepisów aby więcej ludzi mogło wejść do autobusów...
   WTF!

   Czy raczej nie chcą wyborów bo kandydatka PO Kidawa Błońska tonie/ ma fatalne wyniki w sondazach gdzieś 4-5% poparcia!

   • 7 3

   • Przecież ci, którzy chcą poluzowania przepisów, to patologia 500+

    Bo im tipsy odpadają i odrosty się robią, a bombelka nie ma jak do przedszkola odstawić, mimo, że siędzą na zasiłkach cały dzień...

    • 0 0

 • Teraz będą się prześcigac w apelach o rozluźnienia (4)

  A jak coś pójdzie nie tak i będzie jak we Włoszech lub Hiszpanii to pierwsi będą wyciągać łapy o pomoc i darli się, że rząd nie potrafi rządzić itd.jakie to żałosne.ludzie opamiętajcie się, tu chodzi o zdrowie,życie i o to czy za dwa trzy miesiące będzie chociażby kasa na emerytury

  • 107 48

  • wyborow nie mozna (1)

   Ale poluznic w komunikacji juz tak

   • 23 11

   • Coś ci się pomyliło wybory tak poluzować nie

    • 1 1

  • Rozluźnienie powinno być ale z głową

   Komunikacja miejska to najlepsze (zaraz po szpitalach, łaźniach i solariach) miejsce gdzie można się zarazić.

   • 4 1

  • We Włoszech i we Francji mieli w poważaniu

   wszelkie ostrzeżenia - jestem kierowcą ciężarowego auta i uwierzcie że tam nikt się prawie do tego nie stosował co mówili w radiu. Jeżdżę często do Grumello Del Piano (niedaleko Bergamo) z towarem i tam były w 3 tygodniu lutego pełne knajpy i ulice (Bergamo, Borgo San Leonardo)- podobnie we Francji (miałem kurs z Bergamo do Meaux we Francji) a to był koniec lutego...

   • 0 0

 • Poluźnić (2)

  To samo powiedzą wam w słuchawce jak będziecie próbowali dodzwonić się po karetkę, bo ta ala grypa jednak nie odpuscila i zaczynasz się dusić... Albo mama słabnie wam w oczach... Wyluzuj, poluźnij cyngle, nie panikuj, to usłyszycie.

  • 63 45

  • Popieram, w Hiszpanii podobno nikt nie przetrwał.

   • 4 4

  • To ty nie panikuj. Chodzi o zdrowy rozsądek, a nie p_erdolenie że wszyscy zaraz poumieramy.

   • 3 0

 • (8)

  Przeciez epidemia szaleje, jakie poluzowywac? Nalezy ograniczyc liczbe osob w autobusach tak jak w sklepie, 3 osoby na kase, w busie jeden kasjer czyli 3 osoby. 3 drzwi, kazdy wchodzi osobnymi i po problemie. Czemu wszyscy mysla, ze ta epidemia ustepuje? Bo wybory?

  • 76 89

  • Nie ma żadnej epidemii. W 01-03.2017 we Włoszech zmarło więcej osób niż w tym roku.

   • 21 14

  • (1)

   Taa szaleje ale w szpitalach i domach opieki spolecznej

   • 17 6

   • A myślisz, że w innych okresach nie szaleje. Babcia mojego przyjaciela zmarła po 3 tygodniach w DPS - epidemia, jednego dnia zmarło kilka osób, na "zaostrzone zapalenie krtani", ale długo przed koronawirusem. Starsi ludzie tak mają, że jakakolwiek choroba ich dopadnie, to umierają.

    • 5 1

  • Najbezpieczniej jak będzie jeździć wyłącznie kierowca

   • 11 1

  • dwa dni temu nie mogły być wybory

   a teraz można więcej osób wozić komunikacją miejską - co za hipokryci

   • 7 7

  • "Czemu wszyscy mysla, ze ta epidemia ustepuje?" Bo patrzą na wykres.

   Fala wzrostu się załamała. Jest stabilizacja. Jeśli nie będzie żadnego teraz impulsu, to zaczyna się spadek.

   • 3 1

  • jaka epidemia baranku?

   • 4 0

  • Nikt poza gdanszczanami

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.