• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Cmentarze czekają na nowe miejsca pochówku

on
22 maja 2023, godz. 07:00 
Opinie (152)
  • Cmentarz Łostowicki to największa nekropolia w Gdańsku. Ostatnia rozbudowa zwiększyła miejsca pochówków o 8 nowych kwater, co dało 2186 nowych miejsc grzebalnych.
  • Cmentarz Łostowicki od strony al. Armii Krajowej powiększył się o 8 nowych kwater, co dało 2,1 tys. nowych miejsc grzebalnych.

Plan zwiększania miejsc grzebalnych na gdańskich nekropoliach powoli nabiera kształtu. Cmentarz Łostowicki rok temu powiększył się od strony ul. Armii KrajowejMapka i tam wciąż są wolne kwatery. Teraz ogłoszono przetarg na rozbudowę cmentarza przy ul. KępnejMapka na Krakowcu. Na dokumentację w kolejce czekają 3 inne nekropolie.Czy zastanawiasz się czasami nad miejscem swojego pochówku?

W Gdańsku jest dziewięć cmentarzy komunalnych. Nie na wszystkich na bieżąco odbywają się pochówki. Tam, gdzie można jeszcze wydzielić kwatery, jest to robione. Tam, gdzie miejsc brakuje - powstają kolumbaria.

Liczba zmarłych pochowanych obecnie na gdańskich cmentarzach komunalnych przekracza 230 tys. osób.

8 kwater na ŁostowicachNa największym gdańskim cmentarzu - Łostowickim - liczba miejsc grzebalnych zwiększyła się o 2186. Nekropolia zbliżyła się do al. Armii Krajowej - od tej strony powstało 8 nowych kwater.

Cmentarz Łostowicki po rozbudowieGdańskie cmentarze komunalne zajmują łącznie powierzchnię ok. 100 hektarów.

Następny w kolejce cmentarz na KrakowcuNa rozbudowę czeka też cmentarz przy ul. Kepnej na Krakowcu. Ta nieduża nekropolia ma się powiększyć o 1,9 tys. miejsc grzebalnych. Właśnie ogłoszono przetarg na rozbudowę cmentarza.

- Roboty mają potrwać 44 tygodnie. Otwarcie ofert zaplanowano 2 czerwca - informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.
Po rozbudowie cmentarz zwiększy się o 1,4 ha.Kolejnych prawie 6 tys. miejscW planach jest też powiększenie Cmentarza Salvator na Chełmie. Miejsc grzebalnych przybędzie od strony ul. StoczniowcówMapka, co umożliwi powstanie 1 tys. miejsc spoczynku.

Cmentarz Centralny Srebrzysko czeka w tej chwili na dokumentację, która pozwoli na rozbudowę nekropolii. Tam przybędzie 1,9 tys. miejsc do pochówku. Cmentarz Centralny Srebrzysko czeka w tej chwili na dokumentację, która pozwoli na rozbudowę nekropolii. Tam przybędzie 1,9 tys. miejsc do pochówku.

Z kolei na Cmentarzu Garnizonowym docelowo ma pojawić się 3 tys. dodatkowych miejsc. Obiekt przy ul. Dąbrowskiego Mapkazwiększy swoją powierzchnię o 2,17 ha.

Cmentarz Centralny Srebrzysko będzie większy o 2,14 ha i 1,9 tys. miejsc spoczynku.

W tej chwili trwa uzupełnianie uzgodnień dla dokumentacji dotyczących rozbudowy tych 3 nekropoli.

on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (152)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane