• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Co można robić w SKM? Pięć typów pasażerów

Michał Sielski
4 maja 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Zdecydowana większość pasażerów SKM lub innych pojazdów komunikacji publicznej to osoby, których nawet nie zauważamy, bo w niczym nikomu nie przeszkadzają i niczym się nie wyróżniają. Z przymrużeniem oka wybraliśmy pięć najczęściej spotykanych typów osób, które na co dzień podróżują pociągami w Trójmieście.



Wiecznie spóźnieni



Poranna toaleta w SKM? Rzadko, ale wciąż się zdarza. Poranna toaleta w SKM? Rzadko, ale wciąż się zdarza.

Jakim typem pasażera jesteś?

Na szczęście jest ich z czasem coraz mniej, ale wciąż się zdarzają. Osoby, które najwyraźniej nie zdążyły zrobić wszystkiego w łazience przed wyjściem. Malowanie ust, czasem oczu, do tego poprawianie brwi. Czy pociąg SKM to miejsce, w którym takie rzeczy powinno się robić? Według wielu osób - nie jest.

Czytaj więcej: Makijaż w SKM. Pociąg to nie łazienka

Książki, praca, telefon



  • Czytanie książek, dokumentów - w SKM jest na to najwięcej czasu.
  • Telefon. Najczęstszy atrybut podróżujących SKM.
W pociągach SKM jest czas na to, by nadrobić zaległości. Zarówno w pracy, jak i filmach czy serialach. To zdecydowanie największa grupa podróżujących. Prym wiodą tu przede wszystkim osoby z telefonami. Czytają, grają, przeglądają portale społecznościowe. I co ważne, nikomu nie przeszkadzają.

Pilnujący drzwi



Stanie w drzwiach. Dziwny zwyczaj nawet w pustawych pociągach. Stanie w drzwiach. Dziwny zwyczaj nawet w pustawych pociągach.
Gdy pociągi SKM były przepełnione, bo kursowały rzadziej, nikogo nie dziwiło, że ostatnie miejsca - i to stojące - były przy drzwiach. Ale obecnie na większości odcinków aż takiego zapełnienia nie ma. Często są wolne miejsca siedzące, a nawet, gdy ich nie ma, można wygodnie stanąć w przedziale. Jednak wiele osób wybiera "pilnowanie" drzwi, utrudniając wsiadanie i wysiadanie. Nawet, gdy jadą kilka przystanków i także dla nich jest to niekomfortowe.

Czytaj także: Sami odpowiadamy za tłok w SKM.

Miłośnicy alkoholu



Dla niektórych komunikacja publiczna to doskonałe miejsce na kilka głębszych. Dla niektórych komunikacja publiczna to doskonałe miejsce na kilka głębszych.
Nieszkodliwi, choć irytujący. Na szczęście można ich spotkać głównie na końcu składu w tzw. imprezowym przedziale, dla niepoznaki przeznaczonym dla podróżnych z rowerami i dużymi bagażami. Rzadziej już palą papierosy, choć i to się zdarza. Najśmieszniej jest jak zbliża się patrol SOK, policji lub kontrolerzy biletów.

Zazwyczaj wygląda to mniej więcej tak:

- O, idą, chu..., kur... jeb... Darmozjady jedne.
Gdy są już na miejscu, wszystko się zmienia.

- Dzień dobry! Uszanowanko panom. Nie, nie, my tu tylko grzecznie siedzimy - perorują ze schowanymi w plecakach i kurtkach puszkami oraz butelkami.
Oczywiście wszystko się zmienia o kolejne 180 stopni, gdy tylko wychodzą.

- No, poszły, kut... niemyte! Tylko się do ludzi przywalają, za prawdziwą robotę by się wzięli - komentują bohaterzy.

Książęta i księżniczki



  • Miejsce na nogi musi być wygodne. Torby i plecaki też "muszą" siedziec.
  • Miejsce na nogi musi być wygodne. Torby i plecaki też "muszą" siedziec.
  • Miejsce na nogi musi być wygodne. Torby i plecaki też "muszą" siedziec.
  • W pociągu SKM można się też zdrzemnąć - niczym w kuszetce.
Dla wielu najbardziej irytujący pasażerowie. Rozsiadają się na siedzeniach, jak na domowej kanapie. Tylko, że nie są w kapciach, a na siedzeniach lądują buty. Oczywiście plecak, siatki czy inne toboły też "muszą siedzieć". Najwyraźniej nie rozumieją, że potem także siadają na siedzeniach, na których ktoś - a może nawet oni sami - kładli brudne buty.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (288)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane